کلهر: حق پخش گره گشای تیم های بزرگی چون پرسپولیس خواهد بود

0

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: تیم ملی فوتبال با ارایه نمایشی ترکیبی و فوق‌العاده و بهره بردن از نقطه ضعف سوریه اقتدار ایران را به حریفان نشان داد.   به گزارش پرسپولیس نیوز ، محمود کلهر پیشکسوت فوتبال پرسپولیس  در مورد عملکرد تیم ملی در دور نهایی انتخابی جام جهانی قطر  و همچنین قانون حق پخش لیگ برتر که تبدیل به داستان روز فوتبال داخلی کشورمان شده است  اظهار داشت: تیم ملی کشورمان برابر سوریه فوق‌العاده بازی کرد و همه بازیکنان در خدمت تفکرات کادر فنی قرار داشتند و سعی کردند برنامه‌های دراگان اسکوچیچ و کادر فنی را به خوبی پیاده کنند.  وی افزود: تیم ملی کشورمان در نیمه اول بخوبی از نقاط ضعف تیم ملی سوریه استفاده کرد. کارهای ترکیبی بیشتری را از بازیکنان نسبت به دیدارهای گذشته برابر لبنان دیدیم. تیمی شاداب و با برنامه که باعث شد بازیکنان موقعیت‌های زیادی را با استفاده از ناهماهنگی سوریه در خط دفاع، روی دروازه آنان ایجاد کنند.

کاپیتان اسبق پرسپولیس با اشاره به اینکه اسکوچیچ تیم ملی سوریه را بخوبی آنالیز کرد، گفت: همین مساله باعث شد که تیم ملی یک بازی با کیفیت و قابل قبول را در نیمه اول ارائه دهد و در نیمه دوم هم باز به حملاتش ادامه داد و توانست به گل‌ دست یابد و سه امتیاز بازی را بگیرد.

وی اضافه کرد: تغییراتی که در تیم ملی ایجاد شد بسیار خوب و به موقع بود. در دیدار قبلی برابر لبنان، علیرضا بیرانوند دچار اشتباهاتی شد و به او استراحت دادند و حضور امیر عابدزاده که جزو بهترین‌هاست باعث شد رقابتی بین دروازه‌بان‌های تیم ملی ایجاد شود. عابدزاده در لیگ پرتغال خیلی خوش درخشید و بازیکنان تیم ملی بدانند که باید دچار اشتباهات کمتری شوند، در غیر این صورت جای خود را از دست می‌دهند. این رقابت به بهتر شدن همه دوازه‌بانان کمک می‌کند. هر سه دروازه‌بان تیم ملی در سطح بالایی هستند و امیدوارم نقاط ضعف آنها در این رقابت برطرف شود و شاهد شکوفایی دروازه‌بانان تیم ملی باشیم.

کلهر همچنین اضافه کرد: اسکوچیچ تا اینجای کار فوق‌العاده خوب نتیجه گرفته و کادر فنی تیم ملی از جمله کریم باقری، وحید هاشمیان و کسانی که در کنار اسکوچیچ هستند، خیلی به وی کمک کردند تا او موفق باشد. کادر فنی به خوبی توانست اقتدار خود را تا اینجای کار نشان دهد و خیلی خوب نتیجه گرفت. امیدوارم این روند برای تیم ملی ادامه یابد و نتایج بهتری هم بگیرد و شاهد بازی‌های بهتری از تیم ملی باشیم.

اتفاقات عجیب و غریب هفته های ابتدایی لیگ برتر  از جمله امتناع از پرداخت حق پخش و موضوع کمک به باشگاه ، سوال دیگری بود از این پیشکسوت که در پاسخ گفت : این حق طبیعی فوتبال و باشگاه‌های ماست که صدا و سیما حق پخش تلویزیونی را بپردازد. بخشی از مشکلات مالی باشگاه‌های بزرگ و پرهوادار فوتبال مثل استقلال و پرسپولیس با پرداخت این حق پخش تلویزیونی حل می‌شود. اگر پرداخت حق پخش تلویزیونی در فوتبال رخ بدهد اتفاق بزرگ و مثبتی در ورزش رخ داده است.

کلهر تصریح کرد: باشگاه‌های بزرگ مثل پرسپولیس اکنون گریبانگیر مشکلات اقتصادی هستند ولی با پرداخت حق پخش تلویزیونی قطعا گوشه‌ای از مشکلات مالی آنها حل خواهد شد. باشگاه‌های ما اکنون به صورت حرفه‌ای دستمزد به مربی و بازیکن می دهند اما به صورت حرفه‌ای درآمد ندارند و باشگاهداری حرفه‌ای نمی‌کنند. اگر صدا و سیما حق پخش تلویزیونی را بپردازد در آنصورت باشگاه‌های ما از نظر حرفه‌ای هم در جایگاه بهتری قرار می‌گیرند.

بازیکن اسبق پرسپولیس تاکید کرد: نظاهم هماهنگ باشگاهداری در فوتبال باید حرفه‌ای شود و یکی از مشکلات این نظام باشگاهداری نبود درآمد و حق پخش تلویزیونی است. در حال حاضر شاهد هستیم که گاهی اوقات هواداران پرسپولیس و استقلال که حتی شاید خودشان شرایط اقتصادی مناسبی ندارند به باشگاه‌های محبوب‌شان کمک می‌کنند تا باری از دوش باشگاه‌شان بردارند اما این راه درستی نیست. باید از طریق درست و کارشناسی برای باشگاه‌ها درامد ایجاد کرد و فکری اساسی و ریشه‌ای برای نظام باشگاه‌داری انجام شود که پرداخت حق پخش تلویزیونی می‌تواند در همین راستا باشد.

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --