۵ بازیکن در انتظار قرارداد

0

میلاد اعظمی – خبرنگار: روز سه‌شنبه با جذب علیرضا ابراهیمی از گل گهر عملا فعالیت نقل و انتقالاتی پرسپولیس در پنجره تابستانی آغاز شد. پنجره‌ای که احتمال زیاد برای پرسپولیس خیلی پر سروصدا نخواهد بود. اگر بازیکنی از جمع تیم جدا نشود نهایتاً یک یا ۲ بازیکن دیگر در پست دفاعی جذب خواهند شد. با این وجود سعی کردیم در گزارش امروز تمام مواردی که در فصل نقل و انتقالات تابستانی در حوزه پرسپولیس مطرح است را موردبررسی قرار دهیم تا شاید پاسخی باشد برای سوالات پرتعداد هواداران در این مقوله.
تمدیدی‌ها در اولویت
تمدید قرارداد ۵ بازیکنی که قراردادشان با پرسپولیس تمام‌ شده اولین و بزرگ‌ترین اولویت پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات است. نوراللهی، عالیشاه، کامیابی نیا، امیری و شیری این ۵ بازیکن هستند. درحالی‌که در چند وقت گذشته اعلام شده بود که گل‌محمدی ممکن است یک یا ۲ نفر از این بازیکنان را نخواهد اما شنیده‌ها حاکی از آن است که گل‌محمدی به مدیران باشگاه پرسپولیس تاکید کرد که قرارداد هر ۵ نفر تمدید شود. اگر باشگاه پرسپولیس بتواند چنین کاری انجام بدهد و قرارداد این ۵ نفر را تمدید کند برنده بزرگ فصل نقل و انتقالات خواهد بود، مساله‌ای که به نظر می‌رسد مدیران باشگاه مشکلی بابت آن نداشته باشند و قرارداد این ۵ ستاره پرسپولیس بدون مشکلی تمدید شود.

تکلیف خروجی‌ها چه می‌شود؟
به نظر می‌رسد که از بین بازیکنان فعلی پرسپولیس یک یا نهایتاً ۲ نفر در فهرست فصل آینده گل‌محمدی حضور نداشته باشند. در این بین جدایی مهدی مهدیخانی نسبت به بقیه بازیکنان محتمل‌تر است و قطعاً فصل آینده بازیکن پرسپولیس نخواهد بود. البته امکان دارد که یک بازیکن دیگر هم چنین سرنوشتی پیدا کند اما فعلا در مورد بازیکن دوم هیچ تصمیمی گرفته نشده است.
قرضی‌ها باید برگردند
سعید حسین پور، امیر روستایی، آریا برزگر و سید احسان حسینی ۴ بازیکن قرضی پرسپولیس در تیم‌های دیگر هستند که با اعلام کادر فنی پرسپولیس باید به تمرینات این تیم برگردند. در صورت اینکه این بازیکنان ازنظر فنی پیشرفت لازم را داشته باشند به احتمال فراوان به فهرست پرسپولیس برمی‌گردند و در غیر این صورت ممکن است که به‌صورت قطعی و یا قرضی از پرسپولیس جدا شوند. در این بین بازیکنی مثل آریا برزگر که در فجر سپاسی بازی می‌کند دوست دارد یکی دو فصل دیگر در فجر به‌عنوان بازیکن قرضی به میدان برود تا بتواند تجربه حضور در لیگ برتر را کسب کند.
چه بازیکنانی در سبد خرید پرسپولیس نیستند؟
با اینکه شایعات و صحبت‌های زیادی در مورد حضور بازیکنان مختلف در پرسپولیس شنیده می‌شود اما تا به امروز که این مطلب نوشته می‌شود چند بازیکن کلاً در فهرست یحیی گل محمدی نیستند و سرمربی پرسپولیس علاقه‌ای به جذب آن‌ها ندارد. محمدرضا خانزاده و حامد پاکدل ۲ بازیکنی هستند که فعلاً چنین شرایطی دارند. البته به نظر می‌رسد که پاکدل برای که بتواند فهرست پرسپولیس راه پیدا کند شانسی داشته باشد اما خانزاده قطعا در فهرست پرسپولیس نیست.
یحیی همه‌کاره نقل و انتقالات

نکته بسیار مهم در نقل و انتقالات پرسپولیس این است که عملاً یحیی گل‌محمدی همه‌کاره نقل و انتقالات است و باشگاه پرسپولیس به‌هیچ‌عنوان و بدون هماهنگی با گل محمدی هیچ بازیکنی را جذب نخواهد کرد. در این بین چند بازیکن به‌صورت مستقیم به باشگاه پرسپولیس پیام دادند که با ارقام بسیار پایین حاضر هستند پیراهن این تیم را بپوشند اما چون یحیی گل‌محمدی در مورد آن‌ها نظری نداشته و نیازی به جذب آن‌ها ندارد حضورشان در پرسپولیس منتفی شده است. این یک اقدام بسیار مثبت از طرف باشگاه است که اختیار جذب یا جدایی بازیکن در فصل نقل و انتقالات را کاملا به سرمربی سپرده است.

پرسپولیس هزینه‌ای برای رضایتنامه نمی‌کند

یکی از شرایطی که باشگاه پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات به آن پایبند خواهد بود عدم پرداخت پول و ارقام عجیب برای رضایت‌نامه بازیکنانی است که مدنظر گل محمدی قرار دارند. باشگاه پرسپولیس به‌هیچ‌عنوان هیچ هزینه سنگینی را برای جذب و صدور رضایتنامه هیچ بازیکنی انجام نخواهد داد و طبق چند وقت گذشته بازیکنانی می‌توانند جذب پرسپولیس شوند که خودشان مشکل رضایتنامه خودشان را حل کنند، مانند فرشاد فرجی یا شهریار مغانلو.

خبری از پیش‌پرداخت نیست

مدیران باشگاه پرسپولیس برخلاف فصل گذشته برنامه برای پرداخت، پیش‌پرداخت به بازیکنان جدیدشان ندارد. در همین راستا علیرضا ابراهیمی مدافع جدید پرسپولیس بدون دریافت یک ریال پیش‌پرداخت قراردادش را با پرسپولیس امضا کرد. قرار شده که چنین شرایطی برای بازیکنان دیگر هم باشد تا هیچ فرقی ازنظر پرداخت مالی بین هیچ‌کدام از بازیکنان نباشد.

یحیی چه بازیکنانی را می‌خواهد؟

در شرایط فعلی اگر بازیکنی از جمع پرسپولیس شده نشود گل‌محمدی نهایت یک یا ۲ مدافع دیگر می‌خواهد اما اگر به هر دلیلی یک بازیکن از پرسپولیس جدا شود بلافاصله جایگزین آن بازیکن خواهد شد. در این میان نام ایمان سلیمی، رضا اسدی، فرشاد محمدی‌مهر، سجاد شهباززاده، رضا دهقانی و چند بازیکن دیگر برای پیوستن به پرسپولیس مطرح است که همه اینها در شرایطی جذب پرسپولیس خواهند شد که پرسپولیس در پست این بازیکنان بازیکنی از دست بدهد در غیر این صورت نیازی به جذب بازیکنان جدید نخواهد بود.

مذاکره مستقیم گل‌محمدی با بازیکنان

یکی از ترفندهای پرسپولیسی‌ها برای فصل نقل و انتقالات مذاکره مستقیم یحیی گل محمدی با بازیکنان است. شنیده می‌شود برخی بازیکنان مانند محمد دانشگر با شخص یحیی گل محمدی مذاکراتی داشتند اما چون هنوز توافق قطعی بین گل‌محمدی و بازیکنان صورت نگرفته آن‌ها به باشگاه معرفی نشدند. قرار بر این شده که هر بازیکنی که با گل‌محمدی به توافق کامل رسیده به باشگاه معرفی شود تا مراحل امضای قرارداد او انجام شود.

در پرسپولیس خبری از ارقام نجومی نیست

با توجه به اینکه هزینه‌های باشگاهی مثل پرسپولیس توسط سازمان بازرسی کل کشور موردبررسی قرار می‌گیرد باشگاه پرسپولیس به‌هیچ‌عنوان نمی‌تواند خارج از عرف و با ارقام نجومی بازیکنی را جذب کند. درنهایت پولی که باشگاه پرسپولیس می‌تواند برای یک سال یک بازیکن بدهد به ۶ میلیارد تومان هم نخواهد رسید. به خاطر همین در فصل نقل و انتقالات فعلی خبری است و ارقام نجومی برای بازیکنان مدنظر پرسپولیس نیست و هر بازیکنی که جذب پرسپولیس شود با ارقام منطقی و مشخص خواهد بود.

تا قبل از موعد کالدرون پرسپولیس بسته می‌شود
با توجه به اینکه فیفا در پرونده گابریل کالدرون رای به محکومیت پرسپولیس داده و اعلام کرد اگر تا یک ماه آینده ۷۰۰ هزار دلار به کالدرون پرداخت نشود پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس بسته خواهد شد، مدیران پرسپولیس در تلاش هستند تا پیش از ضرب‌الاجل فیفا تیم فصل آینده خود را ببندند تا اگر نتوانستند مبلغ را فراهم کنند و پنجره بسته شد مشکلی از این بابت وجود نداشته باشد. به همین دلیل احتمالا تا پیش از ضرب‌الاجل فیفا فعالیت نقل و انتقالات تابستانی پرسپولیس به اتمام خواهد رسید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --