۲۴ ساعت دلهر‌ه آور

0

مریم سرخوش – خبرنگار: پرسپولیس برای حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا عصر جمعه راهی قطر شد، اما حاشیه‌هایش جلوتر از خودش بار بسته و ۲۴ ساعت پرحاشیه و ماجرا را برای این تیم رقم زدند. حاشیه‌هایی که خواسته یا ناخواسته از دل خود باشگاه بیرون آمده‌اند و می‌تواند شرایط این تیم را در ادامه راه با موانعی متعددی روبه‌رو کند. از درخواست چندمیلیاردی یحیی گل‌محمدی برای تمدید قرارداد تا اخطار آخر وکیل برانکو برای دریافت مطالبات مربی کروات. از شایعات اختلاف میان بازیکنان و درخواست هواداران برای بازگشت مدیرعامل اسبق تا مشکلات مالی که نه برای بازیکنان حل‌شده و نه برای طلبکاران قدیمی و جدید این تیم. در این مطلب به بررسی این حواشی هم‌زمان با سفر سرخپوشان به قطر برای برگزاری دیدارهای باقی‌مانده لیگ قهرمانان آسیا می‌پردازیم که در ادامه می‌خوانید.

درخواست گل‌محمدی برای افزایش مبلغ قرارداد
اولین خبر از ادعای جدید سرمربی پرسپولیس برای افزایش مبلغ قراردادش را یکی از خبرنگاران در توئیتر منتشر کرد. او مدعی شد که یحیی گل محمدی درخواست افزایش قراردادش به مبلغ ۱۱میلیارد تومان را داده که مدیران باشگاه با این درخواست مخالفت کرده‌اند. اتفاقی که البته با واکنش برخی هواداران هم روبه‌رو شد که در این وضعیت بغرنج مالی باشگاه مطرح‌شدن چنین درخواستی از سوی گل‌محمدی منطقی نیست. پس‌ازآن بود که یکی از خبرگزاری‌ها با روتیتر «خبر اختصاصی» همین درخواست گل‌محمدی را به‌صورت رسمی منتشر کرد. در این خبر آمده بوده «سرمربی پرسپولیس باوجود قرارداد یک‌ساله خواهان تمدید یک سال دیگر آن شده تا بتواند برنامه‌های بلندمدتش را اجرایی کند. دراین‌باره یک منبع آگاه در باشگاه پرسپولیس به این خبرگزاری عنوان کرده بود که یحیی گل‌محمدی پس از حل شدن سوءتفاهمانش با باشگاه پرسپولیس، به این باشگاه اعلام کرده تا قراردادش را یک سال دیگر تمدید کنند و ازآنجایی‌که مبلغ قرارداد فصل آینده این مربی ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است از باشگاه خواسته تا به‌اندازه همین مبلغ برای فصل آینده نیز دستمزد تعیین شود. یعنی درواقع برای ۲ سال، گل‌محمدی ۱۱ میلیارد تومان دریافتی داشته باشد. البته در کنار این درخواست گل‌محمدی برنامه ۲ ساله به باشگاه ارائه کرده که قصد دارد با اجرای آن، موفقیت‌های پرسپولیس را ادامه دهد. البته مطالبات گل‌محمدی از فصل گذشته هنوز به‌طور کامل پرداخت‌نشده که این موضوع با ناراحتی سرمربی پرسپولیس همراه بوده است.»
خبری که البته از سوی باشگاه پرسپولیس و خود گل‌محمدی نه تایید شد و تکذیب، اما سرمربی پرسپولیس با انتشار متنی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی به گلایه‌ و کاستی‌هایی اشاره کرد و این‌که مهم‌ترین نکته در شرایط کنونی همدلی پرسپولیسی‌ها و تداوم موفقیت‌هاست. او نوشت: «دست در دست هم می‌دهیم و با تمام وجود برای سربلندی پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا، سوپر جام و فصل بعد می‌جنگیم. دردودل‌ها و گلایه‌هایی وجود دارد، اما خود را برای یک چالش جدید و بزرگ‌تر آماده می‌کنیم. دیگر به اینکه چرا در نقل و انتقالات ۲ ستاره تأثیرگذار خط حمله تیم را از دست دادیم یا اینکه چرا برخی گزینه‌ها جذب نشدند، فکر نمی‌کنیم. ما پرسپولیس هستیم و وقتی باهم باشیم اتفاقات بزرگی را رقم خواهیم زد. به‌رغم عدم برخورداری از مزیت بازی‌های خانگی با دعای خیر هواداران عزیز آماده مصاف با رقبای آسیایی می‌شویم. ما محبوب‌ترین تیم آسیا هستیم و پشتوانه بزرگی داریم و این تیم با حمایت و اتحاد هواداران میلیونی خود برای تکرار موفقیت‌ها می‌جنگد. ما نباید در قبال کارشکنی‌ها علیه پرسپولیس تسلیم شویم، بلکه باید برای تکرار موفقیت‌ها و پنجمین قهرمانی متوالی بیشتر از قبل بجنگیم.»
اختلاف کاپیتان با شجاع؛ کی پیش آمد، کی حل شد؟
دومین حاشیه هم از دل یک استوری کاپیتان پرسپولیس بیرون آمد. زمانی که سید جلال حسینی شعری در اینستاگرام منتشر کرد و کانال‌های هواداری این شعر را به اختلافات این بازیکن با شجاع خلیل زاده ربط دادند. ماجرا هم ازاین‌قرار بود که طی روزهای گذشته، خلیل زاده با انجام چند مصاحبه، به‌شدت از عملکرد مدیران پرسپولیس انتقاد و اعلام کرده بود که «۳ روز با قرارداد در طبقات باشگاه می‌چرخم و کسی جوابم را نمی‌دهد. کجای دنیا بازیکن منت باشگاه را برای تمدید می‌کشد؟ منتی باشد باید منت هوادار را بکشم که روی سرم جادارند و به همین خاطر ۳ بار رفتم باشگاه. اما نباید منت مدیری را بکشم و جوابی هم نشنوم!» خلیل زاده همچنین مدعی دریافت کمترین مبلغ قرارداد بین بازیکنان پرسپولیس بوده و عنوان کرده بود «من ۳ سال است کمترین قرارداد را بدون هیچ منتی می‌گیرم چون عاشق پرسپولیس هستم و این ثابت‌شده است. هر فوتبالیستی پول می‌گیرد نوش جانش اما من کمتر از همه پول گرفتم. من پیشنهاد دارم و اگر من را نمی‌خواهید خب بگویید!» پس از این صحبت‌ها بود که حسینی با انتشاری یک استوری معنادار، شعری را در باب دورویی منتشر کرد. متن استوری کاپیتان پرسپولیس شعر زیر بود: «کجا باشد دو رویان را میان عاشقان جایی / که با صد رو طمع دارد، ز روز عشق فردایی» خیلی‌ها شجاع خلیل زاده را مخاطب استوری کاپیتان پرسپولیس می‌دانستند و اعلام کردند این ۲ یکسری اختلافات قدیمی با یکدیگر دارند. پس از داغ شدن شایعات بود که کاپیتان پرسپولیس نسبت به انتشار این شعر واکنش نشان داد و با انتشار یک عکس در کنار شجاع خلیل زاده این موضوع را تکذیب کرد. شجاع نیز در صفحه شخصی‌اش این استوری را بازنشر کرد تا به‌نوعی این ۲ نشان دهند هیچ اختلافی با یکدیگر ندارند.
چند ساعت دلهره‌آور
مهم‌ترین دغدغه پرسپولیس پس از پایان نقل و انتقالات تأمین منابع مالی برای پرداخت به بازیکنان و البته سرمربی کروات این تیم است که تا چند ساعت دیگر دردسری بزرگ را برای این تیم به وجود خواهد آورد. گفته می‌شود که مدیران پرسپولیس منابع مالی‌شان را صرف پرداخت پول به بشار، رادو و بازیکنان جدید کرده‌اند، اما دیگر بازیکنان این تیم همچنان طلبکارند و از همه مهم‌تر پول برانکو هم پرداخت‌نشده. دردسر بزرگ هم شکایت برانکو و بسته شدن پنجره این تیم است. دراین‌باره شنیده می‌شود ۳۰۰ هزار یورو از طلب برانکو پرداخت‌شده و حدود ۷۸۰ هزار دلار از طلب این مربی باقی‌مانده است. دراین‌باره باشگاه پرسپولیس در ابتدا درخواست مهلت ۲۰ روزه و سپس ۱۰ روزه از برانکو کرده است. چراکه آن‌ها در فصل نقل و انتقالات بین حفظ و جذب برخی بازیکنان و پرداخت پول بازیکنان راه اول را انتخاب کرده‌اند. آن‌ها تصمیم گرفته‌اند با دستیاران برانکو تسویه‌حساب کند و حدود ۱۵۰ هزار یورو هم به بشار بپردازند که راضی به تمدید قراردادش شود. ۵۰ هزار یورو هم به رادوشوویچ پرداخت کرده‌اند. باقی پول هم صرف خرید‌های جدید شده است. اتفاقی که مهدی رسول‌پناه مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مصاحبه‌ای آن را تایید کرده و گفته بود وقتی شرایط را بررسی کردیم به این نتیجه رسیدیم به‌جای پرداخت طلب برانکو، در فصل نقل و انتقالات فعالیت کنیم. قطعاً پرسپولیس با این تصمیم امیدوار به این بودند که برانکو فرجه ۲۰ روزه را به این تیم بدهد و مشکلی از بابت بسته شدن پنجره نقل و انتقالات‌شان نداشته باشند. هرچند که وکیل برانکو ایوانکوویچ مدعی شد حکم پرونده این مربی امروز اعلام و پرسپولیس محروم خواهد شد. او گفته ۲ روز پیش (جمعه) پرداخت نشدن طلب برانکو با ارسال نامه‌ای به فیفا اعلام‌شده و کمیته انضباطی فیفا پس از طی مراحل قانونی امروز (یکشنبه) رای این پرونده را اعلام کرده و حکم محرومیت پرسپولیس را ابلاغ خواهد کرد.
بااین‌وجود مدیران باشگاه پرسپولیس که در مذاکره با وکیل برانکو به نتیجه نرسیده‌اند، این‌ بار به‌صورت مستقیم با برانکو وارد مذاکره شده تا این مربی را مجاب به دادن فرصت دوباره‌ برای پرداخت مطالبات کند اما تا لحظه تنظیم این گزارش هنوز پاسخی از سوی برانکو به درخواست پرسپولیسی‌ها داده نشده است.
هواداران علیه مدیر پرسپولیس
هواداران پرسپولیس هم در بحبوحه همه اتفاقاتی که رخ‌داده یا در حال رخ دادن است، هشتگ جدیدی در فضای مجازی راه انداخته؛ «گرشاسبی را برگردانید» واکنشی‌هایی که پس از صحبت‌های دیروز رسول‌پناه در برنامه روز جمعه ورزش و مردم داغ‌تر شد. مدیرعامل پرسپولیس در این برنامه عنوان کرد «برانکو باید ثابت کند که پرسپولیسی است.» بلافاصله هم هواداران به انتقاد از صحبت‌های مطرح‌شده از سوی مدیریت باشگاه پرداختند و عنوان کردند «برانکو زمانی اثبات کرد پرسپولیسی است که ۱۱ ماه پولش را نگرفت و به‌جای مصاحبه علیه باشگاه و رها کردن تیم در شب بازی، گفت مطالبات من را رها کنید، بگذارید شادی کنیم… این تیم متعلق به هواداران است و ما پرسپولیسی‌تر از برانکو ندیدیم. حتی در بین بازیکن‌ها و پیشکسوت‌های خودمان! برانکو هم خواسته زیادی ندارد، او فقط می‌خواهد دستمزد فصلش پرداخت شود که ۳ جام با آن گرفته است و با پنجره بسته فینالیست آسیا شده است.» آن‌ها پس از این موضوع تمایل بیشتری به بازگرداندن حمیدرضا گرشاسبی به پرسپولیس داشتند. گرشاسبی تا چند روز پیش مدیرعامل پیکان بود اما پنجشنبه هفته گذشته به دلیل قانون منع کار بازنشستگان از سمت خود استعفا داد. هوادارانی که البته ناراحتی دیگری هم بابت از دست دادن بازیکنان قدیمی دارند و از عملکرد مدیران باشگاه به دلیل عدم حفظ شاکله اصلی تیم قهرمان دلخورند.
***
حاشیه‌ها قطعاً ادامه خواهد داشت اما پرسپولیس این روزها بیشترین نیاز را به حمایت و همدلی دارد. تیمی که در ادامه مسیر قهرمانی پا به رقابت‌های لیگ برتر گذاشته و بد و خوب عملکرد مدیرانش در مقطع کنونی نباید منجر به ایجاد حاشیه‌های غیرقابل‌جبران شود. طی روزهای اخیر شاکله اصلی تیمی که چند سالی است حفظ‌شده و هماهنگی خوبی هم داشته ازهم‌پاشیده و هواداران انتظار داشتند حداقل در رقابت‌های پیش رو این ثبات برای کسب موفقیتی دیگر در آسیا ادامه داشته باشد. از سوی دیگر بازیکنان خوبی هم به مجموعه تیم اضافه‌شده‌اند و هماهنگ شدن‌شان در فرصت کوتاه باقی‌مانده کار گل‌محمدی و تیمش را در رقابت‌های آسیایی سخت‌‌تر خواهد کرد. اما پرسپولیس ثابت کرده که بازیکنانی را در دل خود پرورش می‌دهد که تا پیش از حضورشان در این تیم کسی آن‌ها را نمی‌شناخته اما در این میدان ستاره و محبوب شده‌اند. قطعاً این پتانسیل همچنان در باشگاه سرخ وجود دارد و فقط باید به بازیکنان زمان داد تا خودشان را پیدا کنند و به هماهنگی لازم در ترکیب برسند مشروط به آن‌که حاشیه‌ها از سوی هیات‌مدیره و کادر فنی کنترل شود.

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --