کپی برابر رفت!

0

یحیی گل محمدی از پرسپولیس یک تیم مقتدر ساخته است که تمام تیم‌ها را در نیم‌فصل دوم لیگ برتر از پیش رو برداشته و تنها و بی‌رقیب به سمت قهرمانی جولان می‌دهد. شیوا دورانگر _ خبرنگار: شاگردان این مربی در آخرین دیدار هفته بیست و پنجم، تیم فولاد را با یک گل در ورزشگاه آزادی شکست دادند. با این نتیجه اختلاف پرسپولیس با تیم دوم یعنی تراکتور به ۱۵ رسید و درصورتی‌که  بتواند در خانه نفت مسجدسلیمان امتیاز بگیرد در فاصله ۴ هفته به پایان قهرمان خواهد شد.

یحیی  به دنبال برانکو

برد مقابل فولاد، نوزدهمین برد فصل پرسپولیس بود و آن‌ها با این پیروزی با رکورد قبلی خود در لیگ هفدهم برابری کرده و در صورت کسب ۲ پیروزی در بازی‌های باقی‌مانده  می‌توانند از رکورد خود(۲۰ برد) در لیگ شانزدهم عبور کنند و  بیشترین برد در یک‌فصل را به ثبت برسانند.

پرسپولیس رکورد خودش را شکست

پرسپولیس در حالی با پیروزی مقابل فولاد به امتیاز ۵۹ در پایان هفته بیست و پنجم رسید که فصل قبل تا همین مقطع ۵۴ امتیازی بود. در واقع سرخپوشان تا به اینجای فصل ۵ امتیاز بیشتر به نسبت فصل قبل دریافت کرده‌اند. بهترین عملکرد در تاریخ لیگ برتر به پرسپولیس لیگ هفدهم تعلق داشت که با عدد ۵۷ ثبت‌شده بود و حالا توسط گل محمدی در این فصل شکست.

گل محمدی و بردهای ۶ امتیازی

از زمانی که گل محمدی جانشین کالدرون شده، پرسپولیس از هیچ تیمی در لیگ برتر شکست نخورده است و در مصاف رو درو با تیم‌های مدعی و بالانشین لیگ پیروز بوده است. تراکتور، سپاهان، شهر خودرو و این آخری هم فولاد. شاگردان این مربی در دربی هم یک امتیاز از رقیب سنتی گرفتند و به‌اصطلاح با برتری در بازی‌های ۶ امتیازی راه قهرمانی را بر خود هموار کردند.

پایان روند بی‌شکستی فولاد

پرسپولیس و فولاد تا قبل از بازی اخیر، ۵ برد متوالی در لیگ داشتند و هر یک به دنبال متوقف کردن دیگری بود که پرسپولیس موفق به انجام این مهم شد و نوار پیروزی‌های رقیب را پاره کرد. فولادی‌ها در هفته‌های گذشته برابر تیم شهر خودرو، پیکان، شاهین و استقلال به برتری رسیده بودند. آخرین باخت شاگردان نکونام در هفته هجدهم برابر سپاهان اتفاق افتاد و آن‌ها بعد از ۵ ماه در ورزشگاه آزادی متحمل شکست شدند.

کپی برابر رفت!

فولاد هم مثل شاهین، پارس جنوبی و پیکان در هر ۲ بازی رفت‌وبرگشت مغلوب پرسپولیس شد. شاگردان نکونام در بازی رفت با تک‌گل ترابی در خانه مغلوب شدند و در دور برگشت هم با همین نتیجه شکست خوردند. قابل‌توجه که سرمربی فولاد پیش از این با تیم نساجی برابر پرسپولیس شکست‌خورده بود و به‌نوعی او در باخت هت تریک کرد.

نعمتی خاطره السد را زنده کرد

همان‌طور که اشاره شد سیامک نعمتی گل ۳ امتیازی پرسپولیس را مقابل فولاد به ثمر رساند. این بازیکن در هفته‌های گذشته نمایش درخشانی در ترکیب پرسپولیس داشته و مزد درخشش را با ثبت اولین گلش در این فصل دریافت کرد. نعمتی در فصل  گذشته ۵ گل برای تیمش به ثمر رسانده بود و گرچه تا به اینجا نتوانسته عملکرد خوبش را تکرار کند، ولی بازهم در یک بازی مهم کار را برای پرسپولیس درآورد. گلی که نعمتی برابر فولاد زد برابری می‌کرد با گلی که  مقابل السد به ثمر رساند و این‌بار به‌نوعی او تیمش را در لیگ برتر فینالیست کرد. پرسپولیس در صورت برد برابر نفت مسجدسلیمان قهرمان زودهنگام لیگ نوزدهم لقب خواهد گرفت.

رادو به ایلیچ رسید

بوژیدار رادوشوویچ که با جدایی بیرانوند مرد شماره یک قفس توری سرخ‌هاست در بازی با فولاد برای نهمین بار موفق شد دروازه‌اش را بسته نگه دارد. دروازه کروات سرخ‌ها در ۱۱ مسابقه‌ای که در این فصل درون دروازه بوده است تنها یک گل دریافت کرده است و عملکرد شگفت‌انگیزی داشته است. بازی با فولاد بیست و نهمین حضور رادوشوویچ با پیراهن پرسپولیس بود و این دروازه‌بان درصورتی‌که در ۲ بازی آینده هم درون دروازه بایستد از ساشا ایلیچ عبور خواهد کرد و جای این دروازه‌بان مقدونیه‌ای که ۳۱ بار برای پرسپولیس در لیگ سوم به میدان رفت را خواهد گرفت.  رادو قدیمی‌ترین خارجی تاریخ پرسپولیس هم محسوب می‌شود .

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --