کرمانی مقدم: امیدوارم عراق برای بحرین بازی نکند

0

امروز یکی از حساس‌ترین بازی‌های تیم‌ملی فوتبال در منامه برگزار می‌شود. تیم‌ملی ایران مقابل عراقی قرار می‌گیرد که صعودش به مرحله بعدی مسابقات گزینشی را قطعی کرده و جدال با شاگردان اسکوچیچ برایش تشریفاتی است.

به گزارش پرسپولیس نیوز، تیم‌ملی عراق با پیروزی یک بر صفر هنگ‌کنگ در هفتمین دیدار خود در انتخابی جام‌جهانی و شکست لبنان مقابل کره جنوبی، صعودش را به مرحله سوم انتخابی جام‌جهانی قطعی کرد، اما ایران به آب و آتش خواهد زد تا بتواند جواز صعود به مرحله بعدی را بگیرد.

پرسپولیسی‌های تیم‌ملی که از منامه برگردند، بلافاصله بازی سوپر جام با تراکتورسازی را در پیش دارند. ضمن اینکه دربی دیگری هم در جام حذفی در انتظار است و ۷ بازیکن تیم به همراه مربی‌اش (کریم باقری) مدت زیادی با تیم تمرین نکرده‌اند. ابراهیم شکوری هم می‌گوید در این مدت از زمین و زمان به روی‌مان پرونده سرازیر می‌شود.

این اوضاع قهرمان ایران و نایب قهرمان آسیاست که رقبا لقب تیم خاص را به آن‌ها داده‌اند که مورد حمایت قرار می‌گیرد. فقط این حمایت کجا و از سوی چه کسی است، بر خود پرسپولیسی‌ها پوشیده است. با مرتضی کرمانی مقدم مهاجم سابق سرخپوشان در خصوص همه این مسایل صحبت کردیم. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با پیشکسوت فوتبال ایران را در زیر می‌خوانید:ژ

کرمانی مقدم: باید به حال این فوتبال ناپاک گریه کرد

-جام حذفی قرعه‌کشی شد و پرسپولیس و استقلال به هم خوردند.

بالاخره در هر مرحله‌ای ممکن بود این‌ها به هم بخورند، چون قرعه‌کشی بود. حالا الان خوردند و تکلیف زودتر معلوم می‌شود. من شخصا دوست داشتم در فینال یا یک‌چهارم به هم بخورند این‌طوری بهتر بود و سرخابی‌ها تا مراحل بالا در جام حذفی بودند.

-حالا که در یک‌هشتم خوردند نتیجه را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟

خب معلوم است دیگر، سوال ندارد. پرسپولیس می‌برد. من در مورد بازی تیم‌ملی ایران و بحرین هم گفتم دو سه تا به آن‌ها می‌زنیم، در مصاحبه گفتم. الان هم می‌گویم ۲ تا به عراق می‌زنیم و در مورد پرسپولیس هم مطمئن باشید که می‌برد. راحت هم می‌برد و نمی‌گذارد کار به‌وقت اضافه کشیده شود.

-با چه استدلالی با اطمینان این را می‌گویید؟

چون پرسپولیس تیم تر است. بهتر از استقلال فوتبال بازی می‌کند. نفراتش هم خوب است. تا آن‌وقت آسیب‌دیده‌ها هم می‌رسند. من فکر می‌کنم راحت ببرد. من قبلا هم پیش‌بینی‌هایم درست بود.

-پرسپولیس تعداد زیادی از نفراتش را در اردوی تیم‌ملی داشته، این مسئله روی کیفیت بازی‌های مهم پیش رو تاثیر نمی‌گذارد؟

فکر نمی‌کنم، بازی با استقلال که به این سرعت نیست. بچه‌ها برمی‌گردند و ریکاوری می‌کنند و با آمادگی کامل به مصاف استقلال می‌روند.

-ولی سوپر جام آخر همین ماه است. در این بازی پرسپولیس ضرر نمی‌کند؟

سوپر جام واقعا زیاد مهم نیست، یحیی از بچه‌هایی که کمتر بازی کردند و خسته نیستند استفاده می‌کند. درست هم همین است. آسیب‌دیده‌ها به دربی می‌رسند.

-اصلا این برنامه‌ریزی عادلانه بود؟ چه اتفاقی می‌افتاد چند روز از بازگشت ملی پوشان می‌گذشت و آن‌ها فرصت ریکاوری داشتند و بعد بازی را برگزار می‌کردند؟

عادلانه نبود. می‌توانستند به پرسپولیس فرصت بدهند چون بازیکن زیاد در تیم‌ملی دارد ولی فکر می‌کنم یحیی از بازیکن خسته استفاده نمی‌کند. سوپر جام این‌قدر مهم نیست که تیم اصلی را به زمین بفرستد. تیم اصلی را می‌گذارد برای جام حذفی و بازی‌های حساس لیگ.

-سپاهان که در لیگ شانه به شانه تیم آمده.

بله لیگ خیلی مهم است. اصلا نمی‌شود هیچ بازی دیگری را ساده گرفت. اگر خدای‌ناکرده یک امتیاز از دست بدهیم عقب می‌افتیم. پرسپولیس حتما همه بازی‌ها را جدی می‌گیرد. سپاهان با پرسپولیس جلو می‌روند، اینجا دیگر هر تیمی کمتر اشتباه کند و امتیاز از دست ندهد می‌تواند بالا برود. هم سپاهان تیم خوب و بانظم و انضباطی است که نفرات خوبی دارد و هم پرسپولیس . با این حال من می‌گویم نگران نباشید، مطمئن باشید امسال پرسپولیس نه‌تنها جام‌های داخلی را می‌گیرد، بلکه در آسیا هم جام می‌گیرد. من خیالم راحت است. پرسپولیس فوتبال خوبی بازی می‌کند. یحیی و کادر فنی‌اش و بچه‌ها یکدل شده‌اند. چند سال پیش در فینال آسیا با ۱۳ نفر بازی کردیم، ولی الان در هر پست دو بازیکن آماده داریم و رقابت سختی در تیم ایجاد شده و کسی در زمین راه نمی‌رود.

-متاسفانه رادوشوویچ با باشگاه به مشکل خورده.

او خیلی برای این تیم زحمت کشیده، رادو یکی از خریدهایی است که من دوستش داشتم. هم باغیرت است و هم بدون حاشیه. من فکر می‌کنم او هم شرایط باشگاه را درک می‌کند، ولی به هرحال این‌ها بازیکن خارجی هستند و برای کسب درآمد اینجا آمده‌اند. خوب است اول پول این‌ها را بدهند تا تیم به مشکل نخورد.

-در مورد بازی با عراق هم گفتید که فکر می‌کنید دو گل به آن‌ها بزنیم، این بازی برای آن‌ها تشریفاتی است اما برای ما سرنوشت ساز.

اگر بازی تشریفاتی نبود، عراق خودش استرس داشت و این روی کیفیت بازی تاثیر می گذاشت. من فکر می‌کنم این برای ما هم خوب باشد و هم بد. آن‌ها حالا راحت‌تر بازی می‌کنند و درواقع بازی کرده و دفاعی کار نمی‌کنند. البته به شرطی که برای بحرین و تیم دیگری بازی نکنند. من می‌گویم ما از عراق گل نمی خوریم. بازی قبلی اتفاق بود. البته باز هم تاکید می‌کنم که گل اول بازی خیلی اهمیت دارد. گل اول را اگر ما بزنیم، آن‌ها دیگر جلو می کشند و ما می توانیم گل های بعدی را هم بزنیم.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --