پیشکسوتان جوان به خط شدند

0

میلاد اعظمی – خبرنگار: بعد از این‌که تیم‌های پایه پرسپولیس فصل گذشته روزگار بدی را سپری کردند و همگی جزوه ناکام‌های رده‌های خود بودند، چند روزی است که تغییرات گسترده در تیم‌های پایه پرسپولیس آغاز شده است. تغییراتی که با آمدن محسن خلیلی به‌عنوان مدیر آکادمی شروع شد و به غیر از یکی، دو مورد در تمام تیم‌ها بین کادر فنی و کادر سرپرستی هم انجام شد. در این گزارش قصد داریم نگاهی کامل به تغییرات انجام شده در تیم‌های پایه پرسپولیس بیندازیم و این مسایل را بررسی کنیم.
آقای گل به‌جای آقای کاپیتان
اولین و مهم‌ترین تغییراتی که در تیم‌های پایه صورت گرفت در مدیریت آکادمی باشگاه پرسپولیس بود. تا چند روز پیش محمد پنجعلی پیشکسوت به نام پرسپولیس به‌عنوان مدیر آکادمی باشگاه پرسپولیس فعالیت می‌کرد. پنجعلی تا به امروز در پست‌های مختلف در پرسپولیس فعالیت داشته و یکی از کاپیتان‌های پرافتخار و اسطوره‌ای باشگاه پرسپولیس است. پنجعلی چند صباحی را به‌عنوان مدیر آکادمی فعالیت کرد، هرچند در زمان پنجعلی تیم‌های پایه پرسپولیس ازنظر نتیجه‌گیری شرایط خوبی نداشتند. به‌هرحال پس از کش‌وقوس‌های فراوان محسن خلیلی آقای گل سابق پرسپولیس به‌عنوان جانشین محمد پنجعلی در تیم‌های پایه معرفی شد تا مدیریت آکادمی پرسپولیس به یک پیشکسوت جوان برسد.
سرمربی جذاب برای نونهالان پرسپولیس/ سرپرست عوض نشد
شاید بتوان سرمربی جدید تیم نونهالان پرسپولیس را جذاب‌ترین سرمربی تیم‌های پایه پرسپولیس معرفی کرد. اشپیتیم آرفی مهاجم سابق پرسپولیس که چند سالی است در ایران زندگی می‌کند به‌عنوان سرمربی تیم نونهالان پرسپولیس انتخاب شد. آرفی که تا چند روز آینده مدرک C مربیگری را هم دریافت می‌کند چند سالی را در مدرسه فوتبال پرسپولیس به فعالیت پرداخته و به‌خوبی با کار کردن در این شرایط آشنایی دارد. همچنین آرفی با محسن خلیلی و ابراهیم شکوری دوستی دیرینه‌ای دارد و این مساله می‌تواند یکی از دلایل انتخاب او باشد. اشپیتیم آرفی به‌جای مسعود زارعی که فصل گذشته سرمربی تیم نونهالان پرسپولیس بود و در نتیجه‌گیری عملکرد خوبی نداشت فعالیت خواهد کرد.
در بخش سرپرستی تیم نونهالان پرسپولیس و مانند سال گذشته احسان خرسندی مهاجم اسبق پرسپولیس فعالیت خواهد کرد کادر فنی و سرپرستی تیم نونهالان پرسپولیس تشکیل‌شده از مهاجمان اسبق سرخپوشان باشد.
ابقای جباری در تیم نوجوانان/ سرپرست ناآشنا وارد می‌شود
کادر فنی تیم نوجوانان پرسپولیس برای فصل جدید تغییر نکرد. رضا جباری سرمربی فصل قبل نوجوانان پرسپولیس که حتی چند صباحی را هم به‌جای مجید پروین سرمربی جوانان فصل گذشته بود برای فصل جدید هم به‌عنوان سرمربی رده نوجوانان فعالیت خواهد کرد. زوج جباری و خان محمدی در فصل گذشته عملکرد خوبی داشتند و همین مساله باعث شد تا امسال هم در سمت خود ابقا شوند. رضا جباری تنها سرمربی پرسپولیس است که از فصل گذشته در این تیم مانده و شغلش را حفظ کرده است.
در بخش سرپرستی هم تیم نوجوانان پرسپولیس دچار تغییراتی شد. به این ترتیب امیر محبی به‌جای رشنو که چند سالی را سرپرست تیم نوجوانان پرسپولیس بود به این سمت رسید تا در این پست خون تازه‌ای به رگ‌های نوجوانان تزریق شود.
بازگشت بزیک به تیم‌های پایه/ برزگر و سمت جدید
تیم جوانان پرسپولیس دیگر تیمی بود که در کادر فنی و سرپرستی خود تغییر داشت. فصل گذشته مجید پروین هدایت تیم جوانان پرسپولیس را برعهده داشت. البته پروین در اواخر فصل به علت مشکلاتی که وجود داشت از سمتش استفاده تا تیم جوانان پرسپولیس فصل را با رضا جباری به پایان برساند. به همین ترتیب و با تشخیص کادر مدیریتی باشگاه و البته آکادمی پرسپولیس ادموند بزیک به‌عنوان سرمربی جوانان پرسپولیس معرفی شد. بزیک پیش از این در سال‌های گذشته در تیم امید پرسپولیس فعالیت کرده و همچنین مدتی را هم در کادر فنی بزرگسالان حضور داشت. بزیک در سال‌های گذشته سابقه فعالیت در آکادمی کیا را دارد و با فعالیت در رده‌های پایه ناآشنا نیست. بزیک همچنین به‌عنوان یکی از پیشکسوتان خوش‌اخلاق و بادانش پرسپولیس شناخته می‌شود.
در پست سرپرستی تیم جوانان هم شاهد تغییراتی بودیم محمد برزگر که فصل گذشته به‌عنوان مربی در تیم جوانان فعالیت می‌کرد در فصل جدید با درخواست خودش به‌عنوان سرپرست تیم جوانان فعالیت خواهد کرد. برزگر از این پس قرار است در یکی از برنامه‌های تلویزیونی به‌عنوان مربی و کارشناس حضور داشته باشد و به خاطر همین این فصل به‌عنوان سرپرست در تیم جوانان پرسپولیس فعالیت خواهد کرد.
حلالی دوباره سرمربی امیدها شد، ریاضتی ابقا
شاید بتوان تیم امید پرسپولیس را یکی از مهم‌ترین تیم‌های پایه این باشگاه قلمداد کرد. تیمی که می‌تواند با مدیریت درست حداقل سالی یک یا ۲ بازیکن را به تیم بزرگسالان پرسپولیس معرفی کند و در سال‌های گذشته بازیکنانی مانند مهدی عبدی از تیم امید پرسپولیس به تیم بزرگسالان راه پیدا کردند. فصل گذشته هدایت امیدهای پرسپولیس به عهده منصور هاشمی که به‌عنوان یکی از مربیان مطرح در رده پایه‌ها و تیم‌های امید شناخته می‌شود بود، مربی که این فصل در تیم گل گهر سیرجان حضور دارد و به خاطر همین باشگاه پرسپولیس باید برای تیم امید خود سرمربی جدید پیدا می‌کرد. در همین خصوص اسماعیل حلالی به‌عنوان سرمربی تیم امیدهای پرسپولیس معرفی شد. وی پیش از این سابقه هدایت تیم امیدهای پرسپولیس را دارد و با این پست بیگانه نیست.
در بخش سرپرستی تیم امید هم تغییری صورت نگرفت و رضا ریاضتی که فصول گذاشته در پست سرپرست تیم امید پرسپولیس فعالیت می‌کرد امسال هم‌چنین مسوولیتی خواهد داشت و سرپرست تیم امیدهای پرسپولیس خواهد بود.
حضور پیشکسوتان جوان و باانگیزه در تیم‌های پایه
مهم‌ترین نکته در مورد تیم‌های پایه این فصل پرسپولیس این است که هدایت این تیم‌ها به عهده پیشکسوتان جوان و با انگیزه پرسپولیس گذاشته‌شده. شاید حضور این نفرات عمدتاً جدید در پست‌های فنی و مدیریتی تیم‌های پایه پرسپولیس بتواند باعث شود تا پس از چند سال ناکامی، بالاخره تیم‌های پایه پرسپولیس به موفقیت برسند. همان‌طور که تیم بزرگسالان پرسپولیس در چند سال گذشته قدرت اول فوتبال ایران و حتی آسیا بوده انتظار می‌رود که تیم‌های پایه پرسپولیس هم‌چنین شرایطی داشته باشند و حداقل در لیگ‌های رده‌های خود جزو تیم‌های مدعی باشند نه تیم‌های ته جدولی.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --