پرسپولیس عاقلانه بازی می‌کند

0

پرسپولیس عصر امروز در تهران میزبان تیم نساجی است. یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از بازی، از بلاتکلیفی باشگاه گله گرده و اینکه تیمش مدیرعامل ندارد، پنجره‌‌‌‌‌های نقل و انتقالاتی بار دیگر بسته شده و نمی‌‌شود بازیکن جدید جذب کرد.
قرمزها تا امروز که نتوانسته‌اند مجوز جذب بازیکن خارجی را دریافت کنند و وزارت ورزش هم اقدامی جدی‌تر از وزارتخانه پیشین، در خصوص تعیین‌کلیف سرخابی‌ها نداشته است. رحیم یوسفی البته معتقد است با وجود تمام این مباحث، بازیکنان باید به فکر ارائه بازی خوب در زمین باشند.
او می‌گوید درست است که در فوتبال ایران خبری از پول‌‌‌‌‌هایی که در کشورهای حوزه خلیج فارس و دیگر لیگ‌ها هزینه می‌شود، نیست؛ اما فوتبالیست‌‌‌‌‌هایی که پول چندمیلیاردی می‌گیرند، باید بازی‌‌‌‌‌های به مراتب بهتری را ارائه کنند.
گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با این پیشکسوت فوتبال و بازیکن سابق تیم ملی و سرخپوشان را در زیر می‌خوانید:

پرسپولیس باید امروز به مصاف نساجی برود، آنهم بعد از ۳ امتیازی که در بازی اول لیگ از آن خود کرد.
با توجه به اینکه بازی قبل را بردند، روحیه تیم بالاست، سه بر یک فولاد را بردند، البته که مشکل ما با تیم‌‌‌‌‌های بالای جدولی است، اینها را که می‌توانند ببرند و با نساجی نباید مشکلی داشته باشیم. درست است خیلی از لیگ نگذشته و زیاد نمی‌‌شود در موردش صحبت کرد ولی بچه ها دارند عاقلانه بازی می‌کنند. بازی با الهلال هم برای‌شان تجربه شد.
چرا پرسپولیس اینقدر بد به الهلال باخت؟
واقعیت را بخواهید یک مقدار فوتبال‌مان به روز نیست. ما هنوز کار سنتی ارائه می‌دهیم. باید سرمربیان کل ایران حواس‌شان جمع شود، اگر این بازی را دیده باشند باید بروند دنبال علم فوتبال. دیگر با فوتبال سنتی نتیجه نمی‌‌گیریم. شما تیم ملی را نگاه کنید یکی، دو تا لژیونر را اگر از این تیم بگیری، ما چیزی نداریم. خیلی ضعیف هستیم، از فوتبال دنیا که هیچ از آسیا هم عقب افتاده ایم. درست است در رنکینگ اول آسیا هستیم ولی این چند تا بازیکنی که در خارج از ایران بازی می‌کنند را برداری راحت به کره و ژاپن می‌بازیم. اکثر بازی‌ها را دارد طارمی درمی آورد. بچه‌ها پول حرفه‌ای می‌گیرند، پس باید حرفه‌ای تمرین و بازی کنند. درست است در فوتبال ما از پول‌‌‌‌‌هایی که در همین کشورهای اطراف هزینه می‌شود خبری نیست، ولی گرفتن سالانه ۴، ۵ یا ۱۰ میلیارد هم چیز کمی نیست. ما در فشار نتوانستیم ۲ تا پاس بدهیم، آنها جایی برای ما نمی‌‌گذاشتند استوپ کنیم، بالا سر هر یار ما یک یا چند بازیکن بود چون بدن‌شان آماده است. یک فوتبالیست باید اینطوری باشد. ما اینجا فوتبال را خیلی ساده می‌گیریم. قدرت و سرعت مان از آنها خیلی کمتر است. در داخل ایران که می‌بریم فکر می‌کنیم خیلی خوبیم درحالی که آسیا شرایطش فرق کرده است. الهلال به نظر من یک زنگ‌خطر برای کل تیم‌‌‌‌‌های ایران بود.
اتفاقا امیرحسین اصلانیان هم وقتی چند روز پیش با هم صحبت می‌کردیم، همین را می‌گفت، که این نسل بروند دیگر فوتبال نداریم!
بچه‌‌‌‌‌های ما تکنیک دارند ولی آنقدر قدرت نداشتند زمانی که حریف تیم ما را می‌بست، بتوانند حتی یکی از آنها را دریبل کنند. پرسپولیس هیچ وقت تیمی نبود که اینطور دست و پا بسته بازی کند. یک وقت تیم می‌بازد، اما بازی کرده، ما اصلا نتوانستیم بازی کنیم. مقابل الهلال کاملا دست بسته بودیم، شکست ۳ بر صفر هم با شرایطی که در آن بازی حاکم بود، به نظرم آبرومندانه بود. ۵ دقیقه از بازی گذشته بود، وقتی پسرم گفت بیا با هم روی نتیجه شرط ببندیم گفتم دو بر صفر هم ببازیم خوب است. حالا یا روزِ خیلی خوب آنها بود و روزِ خیلی بد ما، یا واقعا اختلاف همین قدر است.
ولی روز خیلی بد پرسپولیس هم بود.
یعنی هر ۱۱ نفر روز بدشان بود؟ یک نفر هم نتوانست حریفش را دریبل کند، یک پاس سالم نتوانستند بدهند. همه پاس ها فقط رو به عقب بود. من فکر می‌کنم اگر مربیان فوتبال ما عاقل باشند، از این بازی درس می‌گیرند. گفتم که این پولی هم که بچه‌‌‌‌‌های ما می‌گیرند، پول کمی نیست. زمان ما پول نبود، خود فوتبال برایمان لذت داشت، حالش را بردیم ولی امروز بازیکن پول حرفه ای می‌گیرد. من خودم تا ۴۰ سالگی بازی کردم، پایم اجازه نداد وگرنه باز هم در آن سن و سال پیشنهاد داشتم. بازیکن امروز در ۲۵سالگی فوتبال را می‌گذارد کنار، چون بدنش را با ویتامین و مکمل می‌سازد. بچه ها باید بروند کار کنند، زحمت بکشند، الکی که به چیزی نمی‌‌رسند. همین حسن یزدانی سری‌‌‌‌‌های قبل به دیوید تیلور آمریکایی باخته بود، اگر در این مدت تلاشش را اضافه نمی‌‌کرد باز هم ۵پوئن از او عقب می‌افتاد، اما رفت کار کرد، زحمت کشید و او را شکست داد. شما هر رشته ورزشی را نگاه کنید کسی که قهرمان می‌شود پدرش درمی آید. وقتی هم می‌بازی باید ببینی کجای کار ضعف داشتی و آن را برطرف کنی. دوره ما تیم ۴، ۵ جلسه تمرین داشت، خودمان تمرین اضافه می‌کردیم. پول خوب می‌گیرید، نوش‌جان‌تان، حرفه‌ای عمل کنید. یک تیم اینهمه طرفدار دارد که با این باخت ها سکته می‌کند چطور به این راحتی از همه چیز می‌گذریم.
گل‌محمدی دیروز از شرایط بلاتکلیفی و مشکلات باشگاه گله کرده بود، البته که اینها هم به هرشکل موثر است.
دیر یا زود مدیرعامل می‌آید، پنجره هم باز می‌شود، من حرفم با بازیکن است، شما جایی آمده‌اید که اینجا سکوی پرتاب تان می‌شود. اینهمه در چشم هستید، همه اینهایی که به پرسپولیس آمدند الان رفتند و راحت کلی پول می‌گیرند. به دنبال بازی خوب باشید. در بازی با الهلال من همش منتظر بودم سوت پایان زده شود. حالا ان‌شاءا… که دیگر این بازی تکرار نشود و حواس‌شان جمع شده باشد. فولاد را در زمین خودش بردیم و این خیلی خوب است هرچند نیمه اول خوب نبودیم، اگر مقابل الهلال هم بد بازی می‌کردیم اما می‌بردیم، کسی چیزی نمی‌‌گفت و همه می‌گفتند سیستم اینها این گونه است. برد همه چیز را پوشش می‌دهد. امیدوارم بازی‌‌‌‌‌های بعدی را هم ببریم.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --