پرسپولیس بار دیگر درس «بزرگی کردن» داد

0

سیدمهدی فراهانی – خبرنگار: شکست پرسپولیس در مرحله یک‌چهارم نهایی هرچند اتفاقی تلخ بود، اما اتفاقات بعد از بازی هواداران را نسبت به آینده امیدوار کرد.
پرسپولیس در دیدار مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در مسابقه‌‌‌‌ای یک طرفه بازی را با نتیجه ۳ بر صفر به میزبان خود الهلال عربستان واگذار کرد و وداعی تلخ با این رقابت‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها داشت.
در شرایطی که هواداران منتظر یک نمایش شکوهمند دیگر از سرخپوشان در لیگ قهرمانان آسیا بودند و همه فکر می‌کردند بار دیگر موفقیت‌‌‌های پرسپولیس در چند سال گذشته تکرار شود، اما اتفاقات طوری دیگر رقم خورد و حاصل ۹۰ دقیقه تلاش ۲ تیم چیزی جز ناامیدی برای دوستداران پرطرفدار‌‌‌‌‌‌‌ترین تیم آسیا به همراه نداشت.
پرسپولیس از همان ابتدای بازی عملکرد ضعیفی از خود نشان داد و بازیکنان بسیار نا هماهنگ و ضعیف ظاهر شدند. پاس‌‌‌های اشتباه پرتعداد، سراسیمه‌گی، ضربات بی‌هدف به توپ، عدم‌پرس مناسب و… بازی را در طول ۹۰ دقیقه کاملا یک‌طرفه به سود الهلال رقم زد و در نهایت این تیم توانست مزد این برتری را با پیروزی ۳ بر صفر بگیرد.
هر چند عملکرد سرخپوشان در این بازی بسیار ناامیدکننده بود، اما صحبت‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و رفتاری که اعضای تیم در پایان بازی داشتند، علاقمندان به پرسپولیس را نسبت به آینده امیدوار کرد.
یکی از رازهای موفقیت پرسپولیس در سال‌‌‌های اخیر بدون شک تمرکز اعضای تیم روی کار خود و دوری از بهانه‌گیری بوده است. پرهیز از حواشی و صحبت‌‌‌های کوچه بازاری که همواره از سوی مدیران، مربیان و بازیکنان رقیبان ایرانی در این سال‌ها می‌شنیدیم به عاملی برای موفقیت پرسپولیس تبدیل شده است.
همانطور که دیدید در پایان بازی با الهلال هم این رفتار از سوی پرسپولیسی‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها مشاهده شد. کادرفنی و بازیکنان پرسپولیس بعد از بازی خیلی صریح مسئولیت شکست مقابل الهلال را پذیرفتند و به دنبال بهانه‌جویی و مقصر قلمدادکردن ایکس و ایگرگ نرفتند.
یحیی گل‌محمدی سرمربی پرسولیس در نشست خبری پایان بازی گفت: «از نتیجه‌ای که رقم خورد خیلی ناراحت هستیم، قبل از بحث‌های فنی از هوادارانمان عذرخواهی می‌کنم. مسئولیت این بازی و این نتیجه برعهده من است و اینجا از همه آنها عذرخواهی می‌کنم.»
البته اگر از حق نگذریم در این مسیر کم به تیم جفا نشد. لغو سوپرجام، دعوت پرتعداد بازیکنان به تیم‌‌‌ملی و عدم همکاری در این راستا با باشگاه، از دست دادن تعدادی از تاثیرگذار‌‌‌‌‌‌‌ترین ستاره‌‌‌های تیم و… در ناکامی پرسپولیس در دیدار با الهلال نقش داشت، اما کادرفنی و بازیکنان به جای فرافکنی و گرفتن انگشت اتهام به سمت دیگران راهی برای موفق‌شدن را در پیش گرفتند. پرسپولیس نشان داد که می‌خواهد از شکست مقابل الهلال پلی به سوی موفقیت برای کسب ششمین قهرمانی متوالی در لیگ برتر و موفقیت در لیگ قهرمانان فصل آینده بسازد.
پرسپولیس بار دیگر بزرگی کرد و به فوتبال ایران درس بزرگی کردن داد. سرخپوشان نشان دادند که چرا ۵ فصل متوالی در لیگ برتر به قهرمانی رسیدند و طی ۴ سال گذشته ۲ بار به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه یافتند. بدون‌شک موفقیت اتفاقی نیست. اگر نگاهی به عملکرد رقیبان داشته باشید می‌بینید که آنها در این سال‌ها همواره بعد از هر شکست اقدام به بهانه‌جویی و اتهام‌زنی کردند. به جای اینکه قدرت حریف خود را ببینند و از آن درس بگیرند سعی در تحریف واقعیت کردند تا ضعفهای خود را بپوشانند. به جای اینکه به دنبال شناخت نقاط ضعف و بر طرف کردن آن بروند وزیر، مدیر، بازیکن، اسپانسر، هوا و زمین را مقصر جلوه دادند و هر روز ضعیف‌تر و ناکام‌‌‌‌‌‌تر شدند.
بازی ناامیدکننده پرسپولیس مقابل الهلال در دل خود نوری از امید به همراه داشت. اینکه بازیکنان و کادرفنی عملکرد نه چندان خوب خود را مقابل تیم تا دندان مسلح الهلال پذیرفتند همه را نسبت به آینده امیدوار کرد تا سرخپوشان با تلاش و تمرین بیشتر بتوانند در آینده عملکرد بهتری داشته باشند و بار دیگربه رقیبی دست نیافتنی در لیگ برتر تبدیل شوند.
پرسپولیسی‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها به جای گریه‌کردن و بهانه‌جویی در مورد از دست دادن مهره‌‌‌های تاثیرگذار خود، از روز گذشته تلاش برای حضور قدرتمند در فصل جدید لیگ برتررا آغاز کردند تا به همه فوتبال ایران درس بزرگی کردن بدهند. قطعا می‌توان از شکست پلی به سوی موفقیت ساخت و هر زمین خوردنی برخواستنی در پی دارد، اما به شرطی که واقعیت را پذیرفت و برای برطرف کردن نقاط ضعف و بهبود نقاط قوت تلاش کرد. این امر را بعد از بازی با الهلال از سوی کادرفنی و بازیکنان پرسپولیس دیدیم به همین خاطر همچنان به تکرار موفقیت‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها امیدواریم.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --