پالس مثبت

0

مرضیه دارابی – خبرنگار: مهدی ترابی می خواست از پرسپولیس ترانسفر شود. زمانی که از تیم سایپا به جمع سرخپوشان ملحق شد همه می دانستند او آنقدر خوب و آینده دار است که می تواند در تیم های خوب بازی کند و پرسپولیس قطعا سکوی پرتاب او به آینده ای خوب خواهد بود، اما کسی فکرش را نمی  کرد او به آن شکل و اینقدر زود، جمع پرسپولیسی ها را ترک کند.

درست در بلبشوی مدیریتی باشگاه، زمانی که پرسپولیس می خواست تمرکزش را بعد از قهرمانی چهارم، روی لیگ قهرمانان آسیا بگذارد، ترابی به شکل بدی از تیم جدا شد.

قراردادش را یک طرفه فسخ کرد و به تیم العربی پیوست، او در حالیکه می توانست لااقل تا پایان لیگ قهرمانان آسیا با پرسپولیس بماند و هم خودش به تیمی که دوستش می داشته و با آن بیشتر از قبل دیده شده و قابلیت ترانسفر شدن را پیدا کرده، کمک کند و هم اینکه بعد از فینال لیگ قهرمانان آسیا با پیشنهادهای بهتر مالی از سوی تیم های بهتر مواجه شود و با قرارداد و وضعیت بهتری تیم آینده اش را انتخاب کند؛ اما تصمیم به رفتن گرفت.

***

علیرضا بیرانوند، پیش از مهدی ترابی و علی علیپور رفته بود. طبق قانونِ نانوشته این فصل، هیچ کدام از آنهایی که به این سبک و سیاق از جمع تیم جدا شدند، درشرایطی که تیم به آنها احتیاج داشت و می توانستند لااقل رفتن شان را چند ماهی عقب بیندازند، تا امروز نتوانستند هرگز درخشش گذشته را در تیم های جدیدشان داشته باشند. بیرانوند به شدت مغضوب هواداران آنتورپ شده، علی پور برخلاف امیر عابدزاده که در لیگ پرتغال می درخشد، در ماریتیمو به نیمکت نشینی محض مبدل شده، شجاع خلیل زاده گل به خودی زده و هرگز نتوانسته آن جایگاهی که در پرسپولیس داشت را در تیم جدیدش تجربه کند، و مهدی ترابی هم در لیست مازاد العربی قرار گرفته است.

این خبر را رسانه های قطری اعلام کرده است. خبری که طبق آن، العربی از عملکرد و همچنین مصدومیت های متوالی مهدی ترابی ناامید شده و می خواهد یوسف المساکنی را به صورت قرضی جذب کند و به این شکل بازیکن سابق سرخپوشان در لیست مازاد قرار گرفته، چون در فرصتی که به او داده شد، هرگز نتوانست مثل دوره حضورش در تیم اول ایران، مهره ای کلیدی و تاثیرگذار باشد.

***

از آن سو، پرسپولیس هم از رفتن ترابی ضرر کرد، یک مهره موثر و با کارایی بالا در میانه میدان که قدرت تهاجمی تیم را بسیار بالا می برد، از جمع تیم جدا شد. درمقابل ترابی هم از این رفتن متضرر شد و جایگاه خوبی که می توانست با ماندن در پرسپولیس، در تیم ملی پیدا کرده و آینده خود را تضمین کند، با یک تصمیم اشتباه، اگر نگوییم خراب کرد، قطع به یقین به تاخیر انداخت.

حالا که العربی مشخصا مهدی ترابی را نمی خواهد و از این بازیکن قطع امید کرده، صحبت از بازگشت او به پرسپولیس مطرح است. حالا مشابه وضعیت وحید امیری برای این بازیکن به وجود آمده است.

امیریِ خوش اخلاق که یکی از مهره های کلیدی سرخپوشان در قهرمانی سال های گذشته بود، بعد از درخشش در جام جهانی، درحالی که تیم برانکو به او احتیاج داشت، تصمیم به حضور در لیگ ترکیه گرفت اما باوجودی که در اوج آمادگی بود، نتوانست عملکرد خوبی در ترابوزان اسپور داشته باشد و دوباره به پرسپولیس بازگشت.

او در فصلی که با قهرمانی چهارم سرخپوشان همراه بود، به یکی از مهره های کلیدی تیم تبدیل شد که نبودش در فینال لیگ قهرمانان (به دلیل دو اخطاره بودن) برای پرسپولیس سنگین تمام شد.

ترابی اکنون در همین مسیر قرار گرفته است و خبرگزاری ها بازگشت او به پرسپولیس را کاملا محتمل دانسته و خبر داده اند که باشگاه پرسپولیس نامه اولیه را برای جذب دوباره این بازیکن به العربی ارسال کرده و خواستار مشخص شدن شرایط پول رضایتنامه ترابی شده اند و این باشگاه قطری هم پاسخ اولیه را به همتایان خود در ایران داده اند.

درواقع اینطور که پیداست، گام اول درخصوص تحقق این اتفاق با درخواست پرسپولیس اتفاق افتاده است اما العربی هنوز رقم پیشنهادی خود برای رضایت نامه ترابی را اعلام نکرده است.

در همین راستا عنوان شده ترابی هم بی میل نیست که به پرسپولیس برگردد اما عده ای عنوان کرده اند او در صورت بازگشت به لیگ ایران، تیم ملی را از دست خواهد داد، چیزی که کاملا غیرمنطقی به نظر می آید. شاید اگر دوره در دوره سرمربیگری کارلوس کیروش بودیم، با توجه به علاقه وافر و اعتقاد او به انتخاب تیمش از بین لژیونرها، این مسئله باید مورد توجه ترابی قرار می گرفت اما در وضعیت کنونی که ایران نیز از حداقل شانس در گروه خود برای حضور در جام جهانی برخوردار است، طرح چنین موضوعی اصلا منطقی نیست.

ترابی پیشنهادی از سایر تیم های لیگ ستارگان هم نداشته و طبیعتا بازگشت به تیمی که دوستش دارد و به او احتیاج دارد، می تواند اتفاق خوبی برای او و پرسپولیس باشد.

این بازیکن گزینه کادرفنی پرسپولیس برای تقویت تیم هست، حمید مطهری نیز روز گذشته این موضوع را عنوان کرد. حالا می ماند مدیریت باشگاه که بتواند موضوع بازگشت ترابی را به درستی مدیریت کرده و العربی که دندان گردی نکند.

درحقیقت مهدی ترابی پالس مثبتی برای بازگشت به جمع یاران سابقش دریافت کرده و او نیز پالس مثبت را به باشگاه ارسال کرده است، همه چیز برای این اتفاق مهیاست، همه امیدوار هستند که با بازگشت او، بار دیگر شرایط هجومی تیم به روالی که همه انتظار دارند، بازگردد.

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --