هرکاری بکنند پرسپولیس قهرمان است

0

با نارنجک به اتوبوس پرسپولیسی‌ها حمله کرده‌اند، اگر تبحر و هوشیاری راننده نبود، معلوم نبود چه اتفاقی برای تیم در اصفهان رخ می‌داد و چه فاجعه‌ای خلق می‌شد.
مدت‌ها زمان برد تا به این پرونده که با جان یک تیم مرتبط بود، رسیدگی شود، اما اتفاقی در تبریز رخ داده، باشگاه می‌گوید هدف‌دار است و می‌خواهند تیم را به حاشیه بروند که البته اتفاقات اخیر نشان می‌دهد که رقبا از این کارها سود می‌برند و بر هم زدن آرامش پرسپولیس، هدف اصلی است.
خیلی سریع به پرونده ورود شده و از باشگاه خواسته‌شده دفاعیاتش را ظرف ۴۸ ساعت ارسال کند. این‌طور که پیداست تلاش‌شان این است که پیش از بازی با تراکتورسازی دروازه اول پرسپولیس را محروم کنند! اصلا مطرح کردن چنین موضوعی ۴۸ ساعت پیش از بازی حساس ۲ تیم، چه معنای دیگری غیر از این دارد؟ رحیم یوسفی البته معتقد است هرکاری هم بکنند پرسپولیس قهرمان می‌شود و تیم ۲ بازی آینده‌اش را نیز با برد پشت سر می‌گذارد. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با این پیشکسوت را پیش از رویارویی با تبریزی‌ها در تهران، می‌خوانید:

-باوجود باخت در دربی حذفی، پرسپولیس نتیجه فوق‌العاده‌ای مقابل ماشین‌سازی گرفت. فکرش را می‌کردید؟

اتفاقا قبلش به برنامه‌ای که برای باشگاه پرسپولیس بود، رفتم و گفتم راحت این تیم را می‌زنیم. گفتم که قهرمانی صد درصد است.
-یعنی پیش‌بینی ۵ گل را داشتید؟

من روی ۳ تا فکر می‌کردم، می‌دانستم می‌بریم ولی ۵ تا را نه. عالی بود. وقتی ۵ تا گل می‌زنی قطعا خوبی و دیگر حرفی برای گفتن نمی‌ماند. حتی اگر بد هم بازی کنی، وقتی ۵ گل در لیگ برتر بزنی، قطعا خوب عمل کرده‌ای.

-خنده‌دار بود که یکی از خبرگزاری‌ها خبری مبنی بر اینکه تبانی در کار نبوده، کار کرده بود!

تیم ته جدولی این‌همه گل خورده و حالا ۵ تایش از تیم اول جدول بوده، اصلا اگر کمتر گل می‌زدند باید احتمال تبانی مطرح می‌شد.

-بازی با تراکتورسازی چطور پیش می‌رود؟

قول می‌دهم راحت ۲- هیچ می‌بریم.

-اما تراکتور شانس سهمیه دارد و خیلی پرانرژی‌تر کار می‌کند و به آب ‌و آتش می‌زند.

خود همین ماشین‌سازی آمد به آب‌ و آتش زد که ۵ تا خورد. اتفاقا خوب است بیایند که گل بزنند و نتیجه بگیرند، این‌طوری پرسپولیس بهتر به نتیجه لازم می‌رسد. ازنظر فوتبالی هیچ تیمی فوتبال پرسپولیس را ارائه نمی‌کند.

-چرا تیم به استقلال باخت؟

اتفاقا در برنامه‌ای که رفتم همین را گفتم. من تعجب می‌کنم از آقا یحیی که چرا تیمش بازی‌های قبلی‌اش را مقابل استقلال انجام نداد که اگر این‌طور بود، راحت این تیم را می‌زدیم و اصلا کار به پنالتی نمی‌کشید. نمی‌دانم چه برنامه و چه فکر و احساسی در مورد این دربی داشتند. نخواستند ببرند وگرنه کار در ۹۰ دقیقه تمام می‌شد و نمی‌گذاشتند کار به پنالتی برسد.

-ذوب‌آهن هم با سپاهان بازی دارد، می‌تواند از تیم دوم جدول امتیاز بگیرد؟

فوتبال است دیگر. روی ورق سپاهان تیم دوم هست و ذوب‌آهن باید ببازد، اما مگر در فوتبال می‌شود این‌طور گفت؟ ممکن است تیم ته جدولی صدرنشین را ببرد. من که امیدوارم ذوب‌آهن یک مساوی بگیرد. هرچند که کار پرسپولیس دست خودش هست، ۶ امتیاز دو بازی را بگیرد، قهرمان است. نیازی به باخت و مساوی سپاهان ندارد. ان‌شاءا… که ما اصلا کاری به کار آن‌ها نداریم. خودمان کارمان را انجام داده و قهرمانی می‌گیریم. من که می‌گویم این قهرمانی مسجل است.

-در هفته آخر استقلال و سپاهان بازی دارند، نتیجه آن را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟

اصلا بروند همدیگر را بخورند، به ما چه. ما باید قهرمان بشویم که می‌شویم. آن‌ها برای دوم سومی می‌جنگند، اولی مال ماست، هر کاری می‌خواهند بکنند. البته من فکر می‌کنم استقلال مقابل سپاهان خوب ظاهر بشود. چون دومی برای آن‌ها از سومی بهتر است.

-اگر شانس دومی‌اش را هم به کل از دست داده باشد باز هم می‌آید که برد بگیرد؟

برای استقلال با این شرایطی که دارد خیلی مهم است که خوب نتیجه بگیرند. البته به ما ربطی ندارد، ما کار خودمان را می‌کنیم.

-بعد از ماجرای سپاهان، برخورد با پرتاب نارنجک به اتوبوس پرسپولیس آن‌قدر ساده بود که انگار نه انگار چه اتفاقی در اصفهان رخ داده اما حالا توضیحات لک را ظرف ۴۸ ساعت خواسته‌اند.

به هرحال پرسپولیس در آستانه قهرمانی است و کارهایش زیر ذره‌بین است. بازیکن هم ممکن است در یک لحظه تصمیم درستی نگیرد. اصلا محروم هم بکنند. به نظر من چنین کارهایی را با غرض انجام می‌دهند. واقعیت است که در فوتبال خیلی اتفاقات می‌افتد که به‌راحتی از آن می‌گذرند مگر اینکه به کسی آسیب‌رسیده باشد که هرگز از آن نمی‌گذرند. اینجا با منظور چنین برخوردهایی می‌کنند. ولی هر کاری بکنند پرسپولیس قهرمان است، فقط باید مراقب بود که در تیم استرس و نگرانی نیاید، البته با کادری که ما داریم حواس‌شان به همه‌چیز هست.

-کیروش هم ظاهرا خیلی به عراق نزدیک شده.

مهم نیست، آنجا هم برود با خودش فوتبال هجومی را می‌برد. تیم ما خوب است. مربی خوب هم کم نداریم. مثلا همین یحیی گل محمدی که این‌قدر خوب و راحت نتیجه می‌گیرد. تیمش هم هجومی کار می‌کند.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --