نورشرق: فیفا مرجع رسیدگی کننده به پرونده خلیل زاده است

0

رئیس کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال گفت: طبق ماده ۲۲ آیین نامه نقل و انتقالات، ما مرجع رسیدگی به پرونده شکایت پرسپولیس از شجاع خلیل زاده نیستیم و فیفا باید به آن رسیدگی کند.
به گزارش پرسپولیس نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس، جمشید نورشرق درباره دلیل تعدد فسخ یک طرفه قرارداد بازیکنان داخلی در این فصل اظهار داشت: تعداد پرونده های ارجاع شده به کمیته تعیین وضعیت با موضوع فسخ غیرموجه بیشتر از سال های قبل بود که باید آسیب شناسی شود. دلایل مختلفی برای آن مطرح می شود. برخی تصمیم فدراسیون و سازمان لیگ برای استفاده از بازیکنان و مربیان خارجی را اشاره می کنند که در قیمت ها تاثیرگذار بود. عوامل دیگری هم ممکن است وجود داشته باشد.

وی در گفت و گو با برنامه «سلام، صبح به خیر» افزود: در کمیته وضعیت فارغ از این دلایل، با موضوع فسخ موجه و غیرموجه برخورد و رسیدگی می کنیم. در گذشته هم روند کمیته وضعیت این موضوع را نشان داده است.

رئیس کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون با اشاره به آخرین روند رسیدگی به برخی پرونده های مطروحه درباره فسخ یک طرفه قرارداد گفت: پرونده شکایت باشگاه ماشین سازی از بابک مرادی در آستانه صدور رای است. پرونده هایی که تصمیم گیری درباره آنها از طریق بخش اداری فدراسیون و توسط دبیرکل ابلاغ نشده، روند این است که درباره آنها اعلام نظر نکنیم و مرجع اعلام آنها نیستیم. نسبت به فسخ غیرموجه، مقررات را مانند مراجع بین المللی رعایت می کنیم.

نورشرق ادامه داد: درباره پرونده سعید واسعی تصمیم گیری کردیم و این رای هم روز گذشته ابلاغ شد. تصمیم ما قابل تجدیدنظر است و کمیته استیناف در صورت تجدید نظرخواهی صفر تا صد پرونده را مورد بازبینی قرار می دهد و این کمیته رای قطعی را صادر می کند.

وی درباره آخرین وضعیت پرونده شکایت باشگاه نساجی از محمود فکری گفت: این پرونده هم در معرض صدور رای است. فکر می کنم درباره آن هم در این هفته تصمیم گیری می کنیم. فکر می کنم در مصاحبه های فکری هم پرداخت جریمه به شکل ضمنی و صریح بیان شده اما در کمیته وضعیت بازیکنان تصمیم گیری به شکل جمعی اتخاذ می شود. پس از شنیدن اظهارات طرفین پرونده و دیدن لوایح براساس مقررات تصمیم گیری می کنیم.

رییس کمیته وضعیت فدراسیون درباره پرونده شکایت پرسپولیس از شجاع خلیل زاده گفت: نکته پرونده این است که ورود و دخالت یک مرجع بین المللی سبب شده مرجع داخلی رسیدگی نکرده و مرجع خارجی صلاحیت رسیدگی داشته باشد زیرا پای یک فدراسیون خارجی هم در میان است. نظر کمیته وضعیت بازیکنان هم این است شکایت نزد فیفا مطرح شود. اینکه پرسپولیس به فدراسیون جهانی شکایت کند، اختیار باشگاه است اما آنچه درباره اش اظهار نظر می کنیم این است طبق ماده ۲۲ مقررات نقل و انتقالات مرجع رسیدگی ما نیستیم و فیفا است.

نورشرق افزود: دلیل روشن این نظر هم این است اگر هدف ما از صدور احکام، اجرای آن است. نسبت به فدراسیون جهانی نفوذی نداریم که تصمیم ما قابلیت اجرا داشته باشد. معمولا حقوقی ها اهل پیش بینی نیستند و هر پرونده ای را طبق مقتضیات خاص خود بررسی می کنند اما آنچه مسلم است اگر مقررات رعایت نشده باشد، فسخ قرارداد خلیل زاده هم غیرموجه تشخیص داده می شود.

وی درباره دلیل اصلی بازنگشتن آندره آ استراماچونی به تیم استقلال توضیح داد: پس از شکایت وی بحث بازگشت این مربی مطرح شد. این موضوع با بحث ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی دچار تقارن زمانی شد اما مقصود از تصویب این قانون جلوگیری از بازگشت استراماچونی نبود و هدف نظام مند کردن این موضوع در سطح فوتبال کشور بود. اینگونه تصور شد که مصوبه فدراسیون دلیل برنگشتن این مربی نبوده اما بعداً مشخص شد اصولاً قرار نبوده است که استرا به ایران بیاید.

رئیس کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال درباره آخرین وضعیت پرونده مارک ویلموتس عنوان کرد: این پرونده هم در حال رسیدگی است و تشریفات انجام می شود. تیم خیلی خوبی مشغول تلاش و زحمت کشیدن هستند. واقعا رایی که برای ویلموتس صادر شده از لحاظ استانداردهای بین المللی ضعیف است و قوت ندارد. عددی که در حکم آمده هیچ توجیه حقوقی ندارد.

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --