نقش جام ششم در تار و پود نساجی

0

شیوا دورانگر – خبرنگار: از هفته دوم رقابت‌های لیگ‌برتر فوتبال، تیم پرسپولیس از ساعت ۱۸ امروز در ورزشگاه آزادی میزبان تیم فوتبال نساجی است. امیر عرب براقی این بازی را سوت می‌زند.

پرسپولیس به دنبال حفظ بی شکستی در آزادی
سرخپوشان بعد از برتری پرگل و روحیه بخش در هفته نخست مقابل فولاد، به دنبال این هستند که نساجی را هم در خانه شکست دهند تا از کورس مدعیان عقب نمانند. در جدول رده‌بندی تیم پرسپولیس با یک بازی کمتر در رتبه پنجم قرار دارد. گل‌محمدی برای این بازی علی شجاعی، رضا دهقانی و مهدی مهدیخانی را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد.پرسپولیسی‌‌‌‌ها فصل قبل در آزادی بی شکست بودند و باید دید این رکورد در فصل جاری هم ادامه خواهد یافت. ناگفته نماند آخرین باخت سرخپوشان مقابل ذوب‌آهن و به ۱۷ مرداد ماه ۹۹ باز می‌گردد و از آن به بعد دیگر تیمی نتوانسته در ورزشگاه آزادی پیروز باشد.
تغییرات نیمکت نساجی در نقل‌وانتقالات
تیم نساجی نیز هفته قبل با تک گل عبدالکریم اسلامی موفق شد فجرسپاسی را در حافظیه شکست دهد و فصل را با برد آغاز کند. نماینده فوتبال مازندران در نقل‌وانتقالات تابستانی علیرضا حقیقی، مسعود شجاعی، مرتضی منصوری، رضا جعفری و امیر حسین باقرپور را جذب کرد و نفراتی مثل رضا دهقانی، میلاد کمندانی، سجاد آقایی سعید جلالی‌راد، نیما میرزاد، شاهین ثاقبی و مرتضی بیژن از جمع شاگردان ساکت الهامی جدا شدند. این مربی می‌داند کار سختی مقابل تیم باانگیزه پرسپولیس در آزادی دارد. الهامی چند روز قبل ضمن تمجید از شاگردان گل‌محمدی از پرسپولیس به عنوان مدعی اصلی قهرمانی لیگ یاد کرده و گفته بود هستند با وجود اینکه به الهلال باخته‌اند، اما آن شکست را در شرایط بازی نمی‌داند و بیشترین شانس را برای قهرمانی این تیم قائل است.

برتری آماری سرخ‌ها مقابل مازندرانی‌ها
تیم‌‌‌‌‌های پرسپولیس و نساجی تاکنون ۱۸بار در مسابقات مختلف (لیگ قدس، لیگ آزادگان، جام‌حذفی و لیگ‌برتر) با یکدیگر مصاف داشته‌اند که حاصل آن ۹ برد برای پرسپولیس و تنها یک پیروزی برای نساجی به دست آمده است و ۷ تساوی میان ۲ تیم به ثبت رسیده است.تنها برد نساجی مقابل پرسپولیس با نتیجه ۲ بر صفر در دومین دوره لیگ آزادگان رقم خورد و به عبارتی مازندرانی‌‌‌‌ها چیزی در حدود ۲۹ سال است که نتوانسته‌اند سرخپوشان را شکست دهند.

نساجی در حسرت برد مقابل پرسپولیس
تاریخچه دیدارهای ۲ تیم نشان می‌دهد که نساجی تاکنون موفق به شکست دادن پرسپولیس در لیگ‌برتر نشده و طی ۶ مصافی که دو تیم با یکدیگر داشته‌اند، ۳ برد و ۳ تساوی برای پرسپولیس به‌دست آمده است.

از گلزنی عابدیان تا گل دقیقه نودی عیسی
تیم‌‌‌‌‌های پرسپولیس و نساجی نخستین بار یکم مرداد ۶۸ در قائمشهر به مصاف هم رفتند. این بازی که از سری مسابقات لیگ قدس برگزار شد با تک گل رضا عابدیان به سود سرخپوشان خاتمه یافت. آخرین جدال ۲ تیم نیز به بازی برگشت فصل قبل برمی گردد سرخپوشان با گل‌‌‌‌‌های محمد حسین کنعانی‌زادگان و عیسی آل‌کثیر توانستند شاگردان الهامی را در آزادی مغلوب کنند. این اولین گل مهاجم جنوبی پرسپولیس در لیگ بیستم پس از دوران محرومیت بود که در واپسین ثانیه به ثمر رسید.

پیوس؛ بهترین گلزن
فرشاد پیوس،گلزن سابق پرسپولیس با به ثمر رساندن ۵ گل مقابل نساجی، برترین گلزن مصاف‌های ۲ تیم محسوب می‌شود. پیوس به همراه روزبهانی سابقه هت‌تریک برابر مازندرانی‌‌‌‌ها را دارد. بین نفرات فعلی دو تیم نیز وحید امیری و عیسی آل‌کثیر سابقه گلزنی در این مسابقه را دارند.

بازیکنان مشترک
در تاریخ رقابت پرسپولیس و نساجی می‌توان بازیکنان مشترکی را هم یافت که پیراهن هر دو تیم را بر تن داشته‌اند؛ از جمله محسن بنگر، علی علیپور، رحمان رضایی، شهاب گردان، محمد عباس‌زاده، ابراهیم تقی‌پور، میثم بائو، رضا نیک‌نظر، نیما قویدل نام برد. در جمع نفرات فعلی علی شجاعی و رضا دهقانی سابقه بازی در نساجی و علیرضا حقیقی سابقه بازی در پرسپولیس را دارد.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --