نباید به اختلاف پیشکسوتان دامن زد

0

پرسپولیس این روزها اسیر حاشیه های فراوانی است. بشار رسن گفته نمی خواهد بماند و برای رفتن به تیم دلخواهش از هواداران کمک خواسته است.

شجاع خلیل زاده قراردادش را فسخ کرده و به دنبال عقد قرارداد جدید است. پول برانکو پرداخت شده اما وکیلش هر روز مصاحبه می کند و می گوید از اینکه فیفا به خاطر این دیرکرد چه تنبیهی برای پرسپولیس در نظر می گیرد، آگاهی ندارد. در روزهای گذشته هم با اعتصاب بازیکنان مواجه بودیم که در اعتراض به وضعیت مدیریتی و مالی در تمرینات شرکت نمی کردند. این در شرایطی است که پرسپولیس فینالیست آسیا شده و آذرماه باید برای رسیدن به کاپ قهرمانی آسیا مقابل تیمی قدرتمند از شرق آسیا قرار بگیرد.
روزی که آن بازی سخت مقابل النصر را بردیم، به نظر می رسید تنها کار مانده، تبرئه آل کثیر باشد، اما حالا حفظ بازیکنان و از دست رفتن آن همبستگی و انسجام تیمی که سرخپوشان را بار دیگر به فینال آسیا رساند، چیزی است که همه را نگران کرده است.
در همین رابطه با محمود کلهر بازیکن سابق پرسپولیس صحبت کردیم. او هم می گوید باید هر چه زودتر تکلیف مدیریت باشگاه مشخص شود. گفت وگوی روزنامه پرسپولیس با این مربی و پیشکسوت باسابقه فوتبال را در زیر می خوانید:

-درست در زمانی که فکر می کنیم تمرکز باشگاه باید روی موضوع بخشش آل کثیر و رساندن او به فینال آسیا باشد، باشگاه درگیر حاشیه هایی شد که این مساله کاملا به فراموشی سپرده شد.
من هم با حرف شما موافقم. متاسفانه سال هاست پرسپولیس با مشکلات زیادی دست به گریبان است. راهکار مناسب هم شاید این باشد که هر چه زودتر مدیرعامل باشگاه مشخص شود و کار با ثبات مدیریتی بهتری پیش برود. مدیرعامل که انتخاب شود، می تواند برنامه های خودش را تا حدودی بهتر از وضعیت کنونی انجام دهد و باید تعامل بیشتری با رسانه، هوادار، بازیکن و کادرفنی داشته باشد. امیدوارم این اتفاق هر چه زودتر بیافتد و این حاشیه هایی که اطراف تیم هست برطرف شود. الان می بینیم چه تحولی از نظر نتیجه رخ داده، پرسپولیس ۴ سال متوالی مقام آورده و هواداران همیشه خوشحالند، این را باید حفظ کرد و راه حفظ کردن، دور کردن حواشی از باشگاه است. البته همیشه مشکلات اقتصادی کنار تیم بوده و باید فکر اساسی برای حل آن داشت. الان رسول پناه دارد وقت می گذارد و بد هم کار نکرده، اما ببینید در همین چند سال که در صدر بوده ایم، چقدر مدیر عوض شده اند. الان شرایط بسیار خوبی در پرسپولیس حاکم است، خصوصا اینکه یک کادرفنی خوب و در رأس آن یحیی گل محمدی را داریم که فوق العاده خوب کار می کند.
-تا فینال آسیا حقیقتا زمانی نیست، داریم وقت را با حواشی از دست می دهیم.
مهم ترین رویداد آسیایی را پیش داریم. تورنمنتی که همه دوست داشتند یک طرفش تیم ایرانی باشد و خوشبختانه پرسپولیس به فینال رسیده است. باید سریع تر دست به کار شوند و بازیکنان تاثیرگذار تیم را حفظ کنند تا کادرفنی با آرامش بیشتری تمرین را پیش ببرد. حیف است حالا که تیم تا اینجا آمده، کار خراب شود.
-موضوع ناراحت کننده دیگر هم اختلافی است که بین برخی از پیشکسوتان افتاده، چیزی که امروز از آن به عنوان اختلاف علی کریمی و افشین پیروانی یاد می شود، قطعا نمی تواند دورنمای خوبی را به تصویر بکشد.
علی کریمی فوق ستاره فوتبال است که من هم فوق العاده دوستش دارم. او بازیکن بزرگی است که احترام همه را نگه می دارد، خیلی هم حرفه ای رفتار می کند که جایش در کادرفنی تیم های بزرگ مان خالی است. حضورش در فوتبال می تواند گره گشا باشد. افشین هم سال ها کاپیتان پرسپولیس بوده و دوست بسیار خوب ما هست، حیف است که ما رودرروی هم قرار بگیریم و خدای نکرده عده ای به اهداف شان برسند. متاسفانه یک سری افراد هم شیطنت می کنند که بین آنها فاصله بیافتد. این مساله حتما سوءتفاهم هست. هر ۲ عزیز پرسپولیسی، سال های سال افتخارات زیادی کسب کردند و امیدوارم این مشکل و این سوءتفاهم برطرف شود و پیشکسوتان عزیز حرمت همدیگر را نگاه دارند. نباید به این اختلافات دامن زد.
-موضوع عیسی آل کثیر به نظرتان به کجا می کشد؟ می شود او را در فینال آسیا دید؟
من فکر می کنم باید نفوذ بیشتری داشته باشیم که از حق بازیکنان مان دفاع کنیم ولی خود بازیکنان هم باید رفتارهای حرفه ای خود را حفظ کنند تا این مشکلات به ضرر پرسپولیس نباشد. نمی دانم پیگیری پرونده او از سوی باشگاه به کجا رسیده اما می دانم اگر عیسی باشد، پرسپولیس با قدرت بیشتری می تواند بازی کند. فراموش نکنیم باید آموزش درستی برای بازیکنان بزرگ داشته باشیم که رفتاری بکنند که دچار مشکل کنیم.
-بعد از فینالیست شدن آسیا، متاسفانه زمزمه جدایی بازیکنان مطرح شد و این هرگز چیزی نبود که از فینالیست آسیا انتظار می رفت.
بازیکن اگر بزرگ می شود به خاطر پیراهن پرسپولیس است، ما هم همه چیز را از این تیم داریم. آن‌ها نباید فراموش کنند یک جایی هم باید به فکر دل هوادار باشند. از بازیکن خارجی شاید چنین توقعی نباشد اما از بازیکن داخلی می شود انتظار داشت که اینطور عمل کند. بشار رسن یکی از بهترین خارجی هایی بود که به کشورمان آمده و بسیار هم برای پرسپولیس موثر عمل کرد. خیلی هم اعتقاد دارم که تحت هر شرایطی باید او را حفظ کرد چون بازیکن خلاقی هست و پرسپولیس به بازیکن اینچنینی احتیاج دارد. در عین حال هم مثل همیشه معتقدم که باشگاه باید سمتی برود که دچار کمبود بازیکن نشود. باید آکادمی دایر کند و پشنوانه سازی داشته باشد تا همیشه جایگزین مناسب داشته باشیم برای بازیکنانی که ساز جدایی سر می‌دهند. مثلا وقتی آل کثیر محروم شد ما مهدی عبدی را داشتیم که فوق العاده خوب کار کرد. یا وحید امیری بی نظیر است. این‌همه بازیکن خوب داریم، جوانانی که می توانند از پرسپولیس ترانسفر شوند و این اتفاق بسیار خوبی هست برای فوتبال ما. البته الان در پرسپولیس زمان مناسبی برای خروج بازیکنان نیست، ما فینال لیگ قهرمانان آسیا را در پیش داریم. باید همه بازیکنان را حفظ کرد.
-بعد هم به فکر این بود که با پشتوانه سازی جلوی هدررفت بودجه باشگاه را گرفت. خودمان بسازم و لژیونر کنیم و درآمدزایی هم داشته باشیم
به قول مرحوم جعفر کاشانی که بین ما نیست، باید باشگاه درست کنیم که بازیکن تولید شود و خودمان بسازیم که دیگر اگر بازیکنی رفت دچار کمبود نشویم.
-چقدر به قهرمانی آسیا امید دارید؟
من فکر می کنم این تیمی که تا این مرحله آمده و بهترین های آسیا را حذف کرده، می تواند قهرمان آسیا هم شود البته با توجه به زمان کم، باید بتواند داشته های خود را حفظ کند چون دیگر زمانی برای رسیدن به هماهنگی نیست. این فینال برای پرسپولیس خیلی اهمیت دارد چون یک بار فینال را از دست داده و باید بتواند این قهرمانی را از آن خود کند. رسیدن به قهرمانی از نظر اقتصادی هم برای باشگاه خیلی خوب است و هم اعتبار فوتبال کشورمان را بالا می برد.
-آغاز لیگ جدید هم نزدیک است.
لیگ باید هر چه سریع‌تر شروع شود و این برای فوتبال ما بهتر هست چون تیم ملی هم وضعیت خوبی در رقابت های انتخابی جام جهانی نداشت و باید خودمان را برای بازی های باقی مانده آماده کنیم که از لیگ به این آمادگی خواهیم رسید. خصوصا حالا که جلوی ورود خارجی ها به لیگ گرفته شده، بازیکنان جوان فرصت بیشتری پیدا خواهند کرد که خودشان را نشان دهند.

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --