نادری و پرسپولیس یک گام تا توافق نهایی

0

ابراهیم فتاحی – خبرنگار: فصل نقل و انتقالات هنوز برای پرسپولیس به پایان نرسیده است و اما و اگرها همچنان ادامه دارد. یکی از بازیکنانی که باید تکلیفش روشن شود، محمد نادری است. او برای بازی در فصل جدیدی برای پرسپولیس باید قرارداد جدیدی را منعقد کند.
*خبری از بازارگرمی و استقلال نیست
هنوز به‌درستی مشخص نیست که منشأ خبر مذاکره نادری با استقلال از کجا بود که رسانه‌ای هم شد. باید توجه داشت که پیشنهاد یک باشگاه به بازیکن و مذاکره بازیکن با یک باشگاه ۲ مقوله کاملاً متفاوت است. در وهله اول به نظر می‌رسید که شاید پای بازارگرمی برای تحریک و اقدام سریع‌تر پرسپولیس در میان باشد، اما به نظر، این گزینه امری بعید است. درواقع سر زدن آن از نادری بعید بود و هست. به‌هرحال چه خود او و چه مدیر برنامه‌هایش این مساله را رد می‌کنند که نشان می‌دهد تمایلی به بازی‌های خبری به این شکل ندارند.
به‌هرحال آخرین خبر اینکه حداقل تا مقطع فعلی، صحبتی از استقلال نبوده و این موضوع رد می‌شود.
*نادری، بدشانس ولی مصمم به ماندن
نادری در این چند وقت، کم هم بدشانس نبوده است. بعد از این‌که چند بازی را به دلیل آسیب‌دیدگی از دست داد، در بازگشت دوباره مصدوم شد. چندی پیش هم اعلام شد که آسیب‌دیدگی او مانع می‌شود که به این دوره از بازی‌های لیگ قهرمانان برسد. این مساله می‌تواند برای او تبعات نامناسبی داشته باشد. به‌هرحال در پست او رقابت وجود دارد و سعید آقایی که بازیکن مدنظر یحیی گل‌محمدی بوده است در دفاع چپ قرارگرفته است. قانون کلی این است که اگر ترکیبی جا بیفتد و جواب بدهد، سرمربی به‌سختی آن را عوض می‌کند مگر زمانی که ناچار شود.
به‌هرحال این بازیکن فعلاً غایب و تحت نظر دکتر تیم است. او قبل از سفر تیم هم با یحیی گفت‌وگویی داشت و به نظر بعد از این گفت‌وگو مصمم به ماندن شده است.
*وضعیت نامعلوم انصاری
یحیی، آقایی را به پرسپولیس آورد و محمد نادری را هم می‌خواهد. ۲ دفاع چپ تخصصی در تیم حاضر هستند و حالا سوال پیش می‌آید که تکلیف محمد انصاری چه می‌شود. چند روز قبل وقتی نگارنده در توئیتی نوشت که پرسپولیس یک جای خالی در فهرست بزرگسالان خود دارد و محمد انصاری می‌تواند بعد از بهبودی به تیم اضافه شود وی در واکنش به آن نوشت؛ «به نظرم لازم نیست.»
آیا انصاری این را بر اساس شرایط موجود نوشته است. محمد انصاری قبل از این، وفاداری خود نسبت به تیم و هواداران را در جریان بسته شدن پنجره نقل و انتقالات نشان داده بود و البته با بداقبالی برای دومین بار است که با این آسیب‌دیدگی جدی روبرو می‌شود. کیفیت فنی و ویژگی‌های اخلاقی، از او نزد همبازیانش و هواداران چهره‌ای محبوب و دوست‌داشتنی ساخته است ولی به‌هرحال باید منتظر بود و دید که فعل‌وانفعالات پرسپولیس، کار را به کجا می‌کشاند.
*مواجهه پرسپولیس با توقعات کورتریک و انتظار نادری
و اما به موضوع خود نادری در دفاع چپ برگردیم. وضعیت قراردادی او هنوز مشخص نیست. قطعاً بعد از جدایی ترابی و علیپور اصلاً خوشایند هواداران نیست که یک بازیکن دیگر را از دست بدهیم. تا اینجا محمد نادری خودش می‌خواهد بماند. یحیی هم خواسته است بماند. باشگاه هم گفته است که به دنبال حفظ او هستند. مدیر برنامه‌های او که قبل از این گفته می‌شد در صورت آمدن آقایی ترجیح می‌دهد نادری درجایی دیگر بازی کند هم اعلام کرد که برنامه آن‌ها در صورت خواست و اقدام باشگاه، ادامه همکاری است. باشگاه کورتریک هم مشکلی با این مساله ندارد. با این اوصاف، همه راضی هستند و نباید مانعی وجود داشته باشد، اما این‌طور هم نیست.
باشگاه کورتریک قصد ندارد از این بازیکن در تیم خود استفاده کند ولی ممکن است بعضی تیم‌های داخلی سراغ آن‌ها بروند و در این صورت قیمت رضایتنامه افزایش می‌یابد. البته کورتریک تنها تصمیم‌گیرنده نیست و هر توافقی برای انتقال باید سه‌جانبه باشد.
نادری تاکنون با ۲ قرارداد موقت برای یک‌فصل و نیم در پرسپولیس حضورداشته است. او ۲ سال دیگر با کورتریک قرارداد دارد و پرسپولیس فعلاً صحبت از انتقال قرضی برای یک‌فصل دیگر می‌‎کند. امیر هوشنگ سعادتی می‌گوید؛ کورتریک در ۲ قرارداد قبلی همکاری خوبی داشته است. از صحبت‌های او احساس می‌شود که شاید باشگاه بلژیکی این بار انتظارات بیشتری داشته باشد تا نتیجه‌ای از سرمایه‌گذاری خود بگیرد. به‌هرحال این موضوع باید در مراودات بین ۲ باشگاه بعد از توافق مالی با خود نادری، حل‌وفصل شود. هر چه سریع‌تر هم باشد، بهتر است.
البته با توجه به بحثی که قبل از این وجود داشت، میزان رشد رقم قرارداد نادری هم یک‌طرف ماجراست. باشگاه پیش از این در ماجرای علیپور هم عنوان کرده بود بعد از لیگ قهرمانان باید درباره افزایش رقم قرارداد اعضای تیم که قرارداد دارند، تصمیم‌گیری کند.
*بسته شدن پنجره، مانع قرارداد جدید نیست
در شرایط فعلی، بعضی هم این مساله را مطرح می‌کنند که اگر پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس بسته شود تکلیف چه خواهد بود. در این ارتباط هم با هوشنگ نصیرزاده و هم با عبدالصمد ابراهیمی تماسی داشتیم که اتفاق‌نظر داشتند چون نادری بازیکن جدید به‌حساب نمی‌آید قرارداد جدید او شامل این محرومیت نمی‌شود. او همچنین در صورت ادامه حضور یکی از نفرات حاضر در فهرست ۲۵ ساله‌ها خواهد.

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --