معمــای برانکــو

0

با توجه به اینکه حدود یک هفته تا مهلت پرداخت بدهی باشگاه پرسپولیس به برانکو و دستیارانش مانده، این موضوع باعث نگرانی هواداران شده است.

میلاد اعظمی_خبرنگار: طبق حکم فیفا اگر باشگاه پرسپولیس تا تاریخ ۱۶ مرداد مبلغ حدود یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار یورویی بدهی خود به برانکو و دستیارانش را نپردازد پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه پرسپولیس بسته خواهد شد. این در شرایطی است که باشگاه پرسپولیس بلافاصله بعد از پایان لیگ باید در فصل نقل و انتقالات حضور پیدا کند تا تیمی قدرتمند را برای ادامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا که اواخر تابستان در قطر برگزار می‌شود آماده کند. به همین منظور پرونده بدهی باشگاه پرسپولیس به برانکو و دستیارانش را بررسی کردیم و به نکات عجیب و البته نگران‌کننده‌ای رسیدیم.

اولویت باشگاه تسویه بدهی دستیاران برانکو!

همان‌طور که در بالا اشاره شد باشگاه پرسپولیس حدود یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار یورو به برانکو و دستیارانش بدهکار است که از این مبلغ حدود یک‌میلیون و  ۱۰۰هزار دلار برای برانکو و مابقی برای زلاتکو، ایگور پانادیچ و مارکو است. حالا شنیده می‌شود که باشگاه پرسپولیس اولویت خود را به پرداخت مطالبات دستیاران برانکو گذاشته است. سیاست باشگاه این است که ابتدا کل مطالبات دستیاران برانکو پرداخت شود و بعد مطالبات خود او را پرداخت کنند. مدیران باشگاه معتقد هستند با خود برانکو می‌شود مذاکره کرد تا قسمتی از پولش را کمی دیرتر بگیرد اما دیگر هیچ راه مذاکره‌ای با دستیاران برانکو نیست.

پول دستیاران برانکو چطور پرداخت می‌شود؟

باشگاه پرسپولیس درصدد است تا از محل باقی مطالبات خود در فیفا پول زلاتکو ایوانکوویچ و ایگور پانادیچ را بدهد و از طریق درآمدهای باشگاه، بدهی خود به مارکو را پرداخت کند.

ممکن است تمام طلب برانکو سر موعد پرداخت نشود

با این شرایط امکان دارد که تمام مطالبات برانکو سر موعد پرداخت نشود. البته باشگاه در تلاش است بخش اعظمی از بدهی برانکو را سرموعد پرداخت کند اما ممکن است قسمتی از این بدهی مثلاً یک ماه بعد به برانکو پرداخت شود. دلیل اصلی باشگاه برای این مساله هم نوسانات ارزی است که ممکن است شرایط را طوری فراهم کند که باشگاه در زمان مقرر نتواند تمام مطالبات برانکو را پرداخت کند.

پرسپولیس چقدر پول دارد؟

اگر مطالبات زلاتکو و ایگور پانادیچ از طرف فیفا پرداخت شود، پرسپولیس دیگر هیچ طلبی از فیفا نخواهد داشت. فعلاً تمام موجودی پرسپولیس ۵۱۵ هزار دلار پول قسط آخر انتقال بیرانوند به آنتورپ است. حتی باشگاه نمی‌تواند روی فروش آپارتمان‌هایی که دارد حساب کند چون این آپارتمان‌ها برای خصوصی‌سازی تعیین قیمت شده و سازمان خصوصی‌سازی متولی فروش آن‌هاست نه باشگاه. به‌این‌ترتیب فقط پولی که از کارگزار اسپانسری به باشگاه می‌رسد می‌ماند. البته بعد از امضای قرارداد کارگزار با شرکت مینو به‌عنوان یکی از تأمین‌کننده‌های مالی، یک مبلغی هم به باشگاه داده می‌شود.

منتظر بسته شدن پنجره‌ها باشیم؟

شواهد و قرائن نشان می‌دهد به‌احتمال زیاد باشگاه پرسپولیس سر موعود (۱۶ مرداد) نتواند تمام بدهی خود را به برانکو تسویه کند و با این شرایط پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس در این برهه حساس بسته خواهد شد تا باشگاه بتواند بدهی خود به برانکو را کامل پرداخت کند. باشگاه پرسپولیس برای پرداخت تمام این بدهی‌ها زمانی بیشتر از یک هفته می‌خواهد.

پنجره‌های بسته باز می‌شود؟

حالا سؤالی که پیش می‌آید این است که اگر پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه پرسپولیس بسته شود آیا بعد از پرداخت بدهی بازخواهد شد؟ مدیران باشگاه مدعی هستند طبق قوانین جدید اگر پنجره نقل و انتقالاتی یک باشگاه به خاطر بدهی به بازیکن یا مربی خود بسته شود فیفا مهلتی را مشخص می‌کند تا باشگاه بدهی خود را پرداخت کند، اگر در تاریخ مشخص بدهی پرداخت شد که پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه باز می‌شود اما اگر این اتفاق رخ نداد باشگاه مذکور در مراحل بعد با جرایمی مانند کسر امتیاز و سقوط به دسته پایین‌تر روبرو می‌شود. ضمناً در تمام این مراحل باشگاه مذکور از طرف فیفا جریمه نقدی هم می‌شود.

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --