مجیدی و جنجال های ناتمام

0

دیدار برگشت استقلال و سپاهان هم خالی از جنجال داوری نبود و اصفهانی‌ها معتقد بودند بیژن حیدری در این بازی به سود میزبان سوت زده است. در بازی رفت که بازی با تساوی  ۲ بر ۲ به پایان رسید، داور خطای هند کیروش استنلی در داخل محوطه جریمه را پنالتی نگرفت و این تصمیم با واکنش شدید استقلالی‌ها همراه بود.

شیوا دورانگر_خبرنگار: در دیدار برگشت اما داوری به ضرر سپاهان بود و داور خطای شایان مصلح را که در پست غیرتخصصی و به‌عنوان مدافع آخر به میدان رفته بود به اشتباه روی دیاباته اعلام کرد. بنابر نظر کارشناسان داوری مهاجم استقلال با انداختن پا تعادل مصلح را بهم زد و داور باید خطای دیاباته را می‌گرفت. اما این اتفاق رخ نداد و استقلال گل اول بازی را از نقطه پنالتی زد و در ادامه هم مصلح دروازه خودی را به اشتباه باز کرد تا آبی پوشان برنده بازی بزرگ هفته باشند

 

اعتراض سپاهان به حیدری

 

این شکست به مذاق سپاهانی‌ها خوش نیامد و بلافاصله بعد از بازی با ارسال استقلال نامه به سرپرست فدراسیون فوتبال از قضاوت بیژن حیدری شکایت کرده و اذعان داشتند اشتباه تأثیرگذار داور باعث ضایع شدن حق سپاهان شده و این تیم را از جایگاه اصلی خود در جدول رده‌بندی دور کرده است. روز گذشته هم با ارسال بیانیه‌ای که مخاطبش استقلال بود بار دیگر از عملکرد داور انتقاد کرده و بیان داشتند: دوست نداشتیم و نداریم در مورد دیدار و نتیجه‌ای که شخص سوم و خارج از ۲ تیم درنتیجه آن تأثیرگذار بوده است صحبت کنیم . ولی به  بازیکنان در باشگاه استقلال و همچنین پیشکسوتان عزیز این باشگاه پیشنهاد می‌کنیم که در مورد بازیکن تیم سپاهان بخصوص امید نورافکن صحبت نکنند که نه حرفه‌ای است نه اخلاقی. گفتنی است که در جریان بازی ۲ تیم درگیری‌هایی بین وریا غفوری و امید نورافکن به وجود آمد و بعد از بازی هم هواداران و پیشکسوتان استقلال در فضای مجازی حسابی از خجالت بازیکن سابق تیم°شان درآمدند. حالا باید دید بیانیه سپاهان چه واکنشی را از سوی استقلالی‌ها به دنبال خواهد داشت؟

 

دلخوری فکری از آبی‌ها

 

در هفته‌های گذشته هم که آبی‌های با تیم‌هایی  فولاد و نساجی بازی داشتند شاهد جنجال‌هایی از این دست بودیم. در دقایق پایانی بازی با نساجی فرهاد مجیدی و کادر فنی استقلال به عدم اعلام پنالتی روی زکی پور معترض شده که حاشیه‌سازی آبی‌ها یک کارت زرد برای صالح مصطفوی مربی این تیم داشت. بعد از بازی هم باشگاه استقلال با انتشار ویدئویی نسبت به عدم اعلام خطای معترض شد، اما برخلاف ادعای آبی تمامی کارشناسان داوری متفق‌القول بر این باور بودند که تصمیم کرمانشاهی درست بوده است و  مدافع نساجی بدون خطا توپ زکی‌پور را کنترل کرده و اعتراض استقلالی‌ها بی‌مورد بوده است. البته حاشیه‌های این بازی تنها معطوف به داوری نبود و بی‌احترامی استقلالی‌ها به فکری زمینه دلخوری سرمربی نساجی را فراهم آورد. تا جایی که وی با گلایه از طرفداران استقلال گفته بود: فضای حاکم بر فوتبال ایران به گونه است به امثال او که ۱۷ سال از عمر خود را در استقلال سپری کرده‌اند اجازه اظهارنظر درباره این تیم یا تبریک گفتن برای قهرمانی پرسپولیس به یحیی گل محمدی را نمی‌دهد.

 

تهدید استقلال به کناره‌گیری از لیگ

 

بعد از باخت استقلال به فولاد هم که شاهد جنگ لفظی مجیدی و نکونام علیه یکدیگر بودیم و حتی سرمربی استقلال به همبازی سابق خود اتهام تبانی زد که از سوی نکونام بی‌جواب نماند. ناگفته نماند که استقلال این بازی را ۹ نفره به فولاد واگذار کرد و بعد از این اتفاق آبی‌ها با انتشار بیانیه‌ای، سید مهدی سیدعلی را مقصر شکست خود معرفی کرده و  فدراسیون را تهدید کردند در صورت تکرار اتفاقات بازی فولاد از لیگ برتر انصراف خواهد داد!  استقلالی‌ها در حالی  سیدعلی را مقصر قلمداد کردند که کارشناسان داوری قضاوت این داور را بی‌نقص دانسته است و علی کریمی و عارف غلامی را مستحق اخراج و اذعان داشتند مجیدی به خاطر رفتار زننده‌اش با داور باید جریمه و محروم شود.  به‌راستی حالا که این هفته داوری به ضرر سپاهان بوده و یا هفته قبل که فدراسیون حق پارس جنوبی را پایمال و این تیم را مجبور به بازی مقابل استقلال کرد، این ۲ تیم برای تغییر شرایط باید فدراسیون را تهدید کنند؟  همان‌طور که استقلالی‌ها دغدغه سهمیه دارند، سپاهان و پارسی‌ها هم به دنبال کسب سهمیه و بقا در لیگ هستند. ولی هر چیزی آدابی دارد و با جاروجنجال و هوچی گری نباید جو فوتبال را بهم ریخت.

 

مجیدی و جنجال‌های ناتمام

 

البته این اولین باری که مجیدی  جنجال‌ساز می‌شد و در فصل جاری و حتی گذشته هم که او سرمربی استقلال بود هر وقت که در کسب نتیجه ناکام می ماند به داوران و فدراسیون حمله ور می شد. به طور مثال در جریان باخت استقلال به گل گهر، مجیدی به داور بازی معترض شد و مطابق معمول رسانه باشگاه استقلال با انتشار عکسی مدعی شد که یک پنالتی برای این تیم نگرفته اند که باز هم توسط کارشناسان داوری رد شد و آن‌ها ضمن تایید تصمیمات داور اذعان کردند در صحنه ای که علی کریمی در دقایق بازی با گل گهر سیرجان روی زمین افتاد خطای پنالتی رخ نداده است.

توهم توطئه یا اشتباه

یا اگر کمی دورتر برویم و روزهای اول مربیگری مجیدی را مرور کنیم با اتهامات سنگین‌تری از جانب وی مواجه می‌شویم که هیچ واکنشی را هم از سوی نهادهای بالادست به همراه نداشت. درحالی‌که او علناً فدراسیون و وزارت ورزش را به دست داشتن در تعیین قهرمان لیگ متهم کرده بود و مردود شدن گل استقلال مقابل نفت را از سوی داور تعمدی خوانده بود. جالب اینجاست در مسابقاتی مانند همین دربی  امسال که داور به اشتباه خطای شجاع خلیل زاده را برای استقلال پنالتی گرفته و یا همین بازی اخیر با سپاهان که موردی مشابه با این از سوی داور تکرار شد، از دید استقلالی‌ها عادی و اشتباه داور جلوه می‌کند ولی کافی است فقط یک سوت علیه آن‌ها نواخته شود،آنگاه زمین و زمان را بهم خواهند دوخت و به عالم و آدم اتهام خواهند بست. حتی بعد از اینکه زاهدی فر در بازی رفت استقلال و سپاهان هند واضح استنلی را پنالتی نگرفت، آبی‌ها گفتند این داور مساله و مشکل دارد،  چون قبلاً هم به ضرر استقلال سوت زده است و یک فهرستی از اشتباهات سیدعلی ارائه کردند. بماند که اشتباهاتی که این داور به نفع آن‌ها داشت را هم سانسور کردند.

 

حیدری و اشتباه به سود استقلال

 

اگر این‌طور باشد بر طبق استقلالی‌ها باید به بیژن حیدری هم که ازجمله داوران خوب و سالم این فوتبال است شک وارد کرد. چون او چه امسال و چه در فصل‌های گذشته هم‌بارها به سود استقلال سوت زده است. این داور در هفتم پنجم که استقلال در اصفهان به‌تساوی رسید یک پنالتی برای ذوب‌آهن نگرفته بود و یا در هفته نهم باید شیخ دیاباته زننده گل‌های استقلال را به اعتقاد کارشناسان داوری در اوایل مسابقه اخراج می‌کرد. بیژن حیدری در لیگ هفدهم وریا غفوری را در جریان تساوی ۲ بر ۲ استقلال مقابل ذوب‌آهن اخراج نکرده بود و همین بازیکن هر ۲ گل تیمش را زد. نقل قول معروف حیدری بعد از دربی ۸۵ را هم که به خاطر دارید؟ او در واکنش به اعتراض پرسپولیسی‌ها مبنی بر اینکه چرا وقتی وریا غفوری به سینه او کوبیده با مدافع استقلال مماشات کرده است گفته بود:  احساس کردم اگر بازیکن را مدیریت و آرام کنم، خیلی بهتر از این است که کارت دیگری بدهم ! هواداران پرسپولیس صحبت‌های این داور را با رفتار او با بازیکنان تیم‌شان ازجمله کامیابی نیا و فرشاد احمدزاده مقایسه می‌کردند.

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --