لحظه شماری برای انفجار/علیرغم برگزار نشدن دیدارهای فوتبال در اروپا، همچون گذشته، بازار شایعات نقل و انتقالاتی داغِ داغ است

0

 

در روزهایی که فوتبال به سبب شیوع ویروس کرونا تعطیل شده و خبرهای زیادی از این ورزش به خبرگزاری‌ها نمی‌رسد، بازار داغ شایعات نقل و انتقالاتی همچون گذشته داغِ داغ است و روزی نیست که یک بازیکن کم نام و نشان یا یک ستاره جوان و آینده دار، به تیم‌ها لینک نشود.

با توجه به درخشش ستاره‌های جوان همچون ارلینگ هالند، تیمو ورنر، جیدن سانچو، رائول خیمنز و حتی اوبامیانگ، مشتری های دست به نقد فوتبال اروپا برای به خدمت گیری این بازیکنان صف کشیده اند و باید دید کدام باشگاه سطح اول فوتبال، بیش از دیگر باشگاه‌ها سرِ کیسه را شل می‌کند.

طبق روال سابق، بازار داد و ستد بازیکنان نیز داغ است و بسیاری از تیم‌ها با توجه به نیازشان و ناامیدی از خریدهای قبلی، پیشنهاد معاوضه بازیکن با تیم‌های دیگر را بر سر زبان‌ها می‌اندازند.

گل سر سبد خبرها و شایعات نقل و انتقالاتی، رونالدو، پوگبا، رائول خیمنز و تیمو ورنر هستند که احتمال ترک تیم فعلیشان از سایر بازیکنان بیشتر است.

پوگبا که در استعداد بی نظیر و سبک بازی جذابش هیچ شکی نیست و می‌توان او را به عنوان یکی از ۱۰ هافبک برتر جهان معرفی کرد، روزهای خوبی را در منچستریونایتد سپری نمی‌کند و با وجود درخشش خیره کننده برونو فرناندش در اندک بازی‌ها با لباس شیاطین سرخ، بیش از گذشته به ترک الدترافورد امیدوار است.

پوگبا، پس از اخراج مورینیو و در روزهایی که اوله گنار سولسشائر به عنوان سرمربی موقت هدایت شیاطین سرخ را بر عهده داشت، دوباره تبدیل به همان بازیکن جوان و خوش تکنیک شده بود؛ اما پس از گذشت چند هفته، قدم رو به خاموشی گذاشت و اکنون به نظر می‌رسد جایی در تفکرات سرمربی محبوب منچستریونایتد ندارد.

او از اواسط نیم فصل اول رقابت های لیگ برتر مصدوم شد و این مصدومیت های توام با بدشانسی، روز به روز و لحظه به لحظه او را به سمت درب خروج باشگاه نزدیک تر می‌کرد. او برای مراسم عروسی برادرش چندین هفته تمرینات و قوانین انضباطی را زیرپا گذاشت.

بنابراین، با توجه به فرا ررسیدن آخرین سال قرارداد پوگبا با منچستریونایتد، احتمال آنکه این هافبک فرانسوی پس از پایان یافتن رقابت ها در لیگ برتر انگلیس و باز شدن پنجره نقل و انتقالات تابستانی، با یک پیشنهاد رسمی و به قیمتی در حدود ۱۰۰ میلیون پوند مواجه و راهی رئال مادرید شود، بسیار بالاست.

بازیکن دیگری که توجه بسیاری از تیم ها را به خود جلب کرده، رائول خیمنز، ستاره مکزیکی تیم وولورهمپتون است که این فصل در کنار آداما ترائوره یکی از ارکان موفقیت این تیم بوده است.

این بازیکن تا سال ۲۰۲۳ تحت قرارداد این تیم انگلیسی است اما در قرارداد رسمی او با باشگاه، بندی به عنوان پرداخت مبلغ آزادسازی بازیکن در نظر گرفته نشده است؛ هرچند که طریقه مدیریت باشگاه های انگلیسی با سایر دنیا تفاوت فاحشی دارد. وولورهمپتون این بازیکن را به قیمت ۴۰ میلیون یورو خرید و اکنون نیز به نظر نمی‌رسد با توجه به درخشش وی، مدیران این باشگاه حاضر به فروشش با قیمت کمتر از مبلغ ذکر شده باشند. از تیم‌های منچستریونایتد و رئال مادرید به عنوان مقصدهای احتمالی این بازیکن ۲۸ ساله نام برده می‌شود.

هری کین، مهاجم جوان و در عین حال با تجربه تاتنهام به نظر می‌رسد از کار کردن با ژوزه مورینیو راضی نیست و از طرف دیگر نیز رضایت قلبی برای ترک تاتنهام ندارد. این بازیکن تا سال ۲۰۲۴ با اسپرز قرارداد دارد اما با توجه به آنکه پس از فرا رسیدن ماه جولای، کاپیتان تیم ملی انگلیس ۲۷ ساله می‌شود، جیمی کرگر به او مشورت داده که برای انتقال به تیم‌های بزرگ و پرطرفدار، اکنون بهترین زمان است و با توجه به علاقه تیم هایی همچون منچستریونایتد به او، بهتر است عاقلانه تر تصمیم بگیرد.

فیلیپ کوتینیو، هافبک سابق لیورپول که سال ۲۰۱۸ آنفیلد را به مقصد نیوکمپ ترک کرد، بیشتر از ۱۸ ماه لباس آبی اناری را بر تن نداشت و سرانجام با قراردادی قرضی راهی بایرن مونیخ شد. باواریایی ها برای دائمی کردن انتقال کوتینیو، طبق اعلام بارتومئو، باید ۱۲۰ میلیون یورو بپردازند و از طرفی مدیران بایرن مونیخ ترجیح می‌دهند با این مبلغ، ستاره جوان و آینده دار دیگری همچون تیمو ورنر را به خدمت بگیرند. گفته می‌شود پس از مذاکرات، قیمت کوتینیو به ۸۰ میلیون یورو کاهش خواهد یافت و همچنین در روزهای گذشته، چلسی نیز مذاکراتی را با این بازیکن انجام داده است.

پائولو دیبالا، مهاجم جوان بیانکونری تا به حال چندین مرتبه به تیم‌های انگلیسی همچون تاتنهام و منچستریونایتد لینک شده است اما هر بار، بنا به دلایلی، این احتمالات به مرحله نهایی نرسیده اند. این فصل نیز با روی کار آمدن مائوریتسیو ساری و حضور همزمان ۳ مهاجم با کیفیت دیگر در ترکیب یوونتوس، بازی‌های کمتری به دیبالا رسیده؛ اما با این حال، هنوز هم به نظر می‌رسد احتمال ماندن این بازیکن در تورین، بالاتر از سایر احتمالات است.

الساندرو دل پیرو، مهاجم سالهای نچندان دور بانوی پیر، از دیبالا به عنوان کاپیتان یوونتوس در آینده یاد کرده و گفته است: “پائولو پسر با شخصیتی است و تا به حال چند مرتبه بازوبند کاپیتانی را به تصاحب خودش درآورده و این نشان از لیاقت بسیار بالای این بازیکن دارد.”

بازیکنان شاغل در لیگ برتر انگلیس که با آغاز فصل ۲۰۲۱، قراردادشان به اتمام می‌رسد و می‌توانند به عنوان بازیکن آزاد تیم های دیگری را انتخاب کنند نیز یکی از جذابیت های نقل و انتقالات این فصل هستند.

پیر امریک اوبامیانگ، مهاجم توپچی های لندن یکی از این بازیکنان است. بازیکن دیگر لروی سانه، ستاره سیتیزن هاست و جورجینیو واینالدوم که در آستانه کسب مقام قهرمانی با قرمزهای آنفیلد و تاریخ سازی با لباس این باشگاه است، قراردادش به اتمام خواهد رسید. هرچند به نظر می‌رسد قرارداد جدیدی از جانب این بازیکن با باشگاه لیورپول تا سال ۲۰۲۳ و شامل یک بند تمدید خودکار به مدت یکسال، منعقد شود.

جیدن سانچو، بازیکن جوان و آینده دار دورتموند نیز یکی از بمب های نقل و انتقالاتی این فصل لقب گرفته است. او در دورتموند روزهای خوبی را سپری می‌کند و با پیوستن ارلینگ هالند به این تیم، آنها به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی به حساب می‌آیند. از طرفی ماریو گوتزه، احتمال دارد در این تابستان، سیگنال ایدونا پارک را به مقصد تیم‌های دیگر ترک کند و از طرف دیگر، سانچو پیشنهادات خوبی از منچستریونایتد و چلسی دارد. موضوعی که اگر این بازیکن انگلیسی اولویت‌های مالی را در درجه اول قرار دهد، پیشنهادات بسیار وسوسه انگیزی خواهند بود.

ایوان راکیتیچ، هافبک آبی اناری ها که در سال ۲۰۱۸ با تیم ملی کرواسی به مقام نایب قهرمانی جهان رسید، تا سال ۲۰۲۱ با بارسلونا قرارداد دارد اما از سویا به عنوان یکی از مقصدهای او یاد می‌شود. بارسلونا حاضر است این بازیکن را با دریافت ۲۰ میلیون یورو، به باشگاه سابقش باز پس دهد و از دلایلی که احتمال انجام شدن این انتقال را بالاتر برده اند؛ می توان به اصرار راکیتیچ به ماندن در اسپانیا و اصالت همسرش که به این شهر باز می‌گردد اشاره کرد.

کارلو آنچلوتی در میانه‌های فصل، هدایت تافی ها را برعهده گرفت و در تاریخ ۲۱ دسامبر، جانشین مارکو سیلوا شد. نتایج اورتون نیز همچون سبک بازی این تیم، کاملاً تغییر کرده اند و به نظر می‌رسد مدیران این باشگاه حاضر به پرداخت رقم های نسبتاً بالا برای پیاده کردن تفکرات سرمربی باشند؛ علی الخصوص که سرمربی این تیم، کارلو آنچلوتی است و همین موضوع باعث شده توجه به این تیم و عملکردش در بندر لیورپول، بیشتر شود.

کارلو آنچلوتی برای نقل و انتقالات تابستانی، دو هافبک مغضوب کهکشانی‌ها را در نظر دارد که روزهای خوبی را در ترکیب رئال مادرید پشت سر نگذاشته اند. گرت بیل که با رقم نقل و انتقالاتی بسیار بالا در سال ۲۰۱۳ از تاتنهام به سانتیاگو برنابئو رفت، عملکرد سینوسی او در ادامه، باعث شده اکنون یکی از منفور ترین بازیکنان سانتیاگو برنابئو باشد و ترجیح دادنِ گلف بازی کردنش به فوتبال و تمرینات رئال مادرید، مزید بر علت است. گرت بیل در این فصل، چندین و چند مرتبه هدف توهین‌ها و اهانت‌های هواداران حاضر در استادیوم خانگی رئال مادرید قرار گرفته است.

ستاره دیگر، خامس رودریگز کلمبیایی است که طرفداران فوتبال او را از نظر سبک بازی و تاکتیک پذیری‌اش، بسیار شبیه به کارلس والدراما می‌دانند. خامس در سال ۲۰۱۴ از موناکو به رئال مادرید پیوست؛ اما از سال ۲۰۱۷ تا کنون، هیچ شباهتی به بازیکنی ندارد که موفق شد جایزه پوشکاش بگیرد و در تیم منتخب جام جهانی ۲۰۱۴، یکی از ۱۱ بازیکن بود. خامس در یک بازه زمانی ۲ ساله، به بایرن مونیخ قرض داده شد و در ترکیب باواریایی ها نیز نتوانست به روزهای اوج بازگردد. اکنون هم در رئال مادرید، تبدیل به یکی از نیمکت نشینانِ تیمِ تحت هدایت زیدان شده است.

بنابراین، احتمال ترک رئال مادرید توسط این ۲ بازیکن بالاست و باید دید سرانجام کدام تیم‌ها مقصد این ۲ ستاره خواهند شد. آیا گرت بیل و خامس رودریگز، بازی زیر نظر مربی بزرگی همچون کارلو آنچلوتی و بازگشت به روزهای اوج را ترجیح می‌دهند یا انتخابشان حضور در یک تیم مطرح تر و دریافت دستمزد بالاتر خواهد بود.

لیورپول، یکی از تیم‌هایی است که شاید در نقل و انتقالات تابستانی، بیشترین خبرهای دست اول را صاحب شود و یکی از باشگاه های شلوغ در نقل و انتقالات لقب بگیرد.

بر اساس اعلام نشریه دیلی میرر در تاریخ ۱۴ مارس، سادیو مانه از بزرگ ترین هدف‌های رئال مادرید در نقل و انتقالات تابستانی به حساب می‌آید؛ اما مدیران این باشگاه، در صدد تنظیم قرارداد بلند مدت با این ستاره سنگالی و نگه داشتن او در آنفیلد هستند.

ژردان شکیری، به احتمال زیاد پس از پایان فصل لیورپول را ترک خواهد کرد و باید دید این بازیکن ۲۸ ساله سرانجام راهی کدام تیم خواهد شد.

بازیکن دیگر، لوریس کاریوس است که پس از اشتباهات مرگبارش در فینال لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۸ مقابل رئال مادرید، با قراردادی قرضی به بشیکتاش ترکیه رفت، پس از پایان قرارداد قرضی‌اش به لیورپول بازخواهد گشت؛ اما بازهم احتمال دارد به صورت قرضی به وستهم رفته و شاگرد دیوید مویس شود.

آداما ترائوره، مهاجم درشت هیکل و تکنیکی وولورهمپتون یکی دیگر از اهداف نقل و انتقالاتی لیورپول است که مدیران این باشگاه قصد دارند در صورت ترک لیورپول توسط محمد صلاح یا سادیو مانه، ترائوره را جایگزینشان کنند.

کیلیان امباپه، مهاجم آینده دار پاری سن ژرمن، می‌تواند به عنوان یکی از گران ترین بازیکنان جوان در تاریخ یا حتی گران ترین بازیکن تاریخ، این فصل راهی یکی از تیم‌های رئال مادرید یا لیورپول شود. به علت رابطه خوب و مدیریتی قابل توجه ۲ باشگاه رئال مادرید و پاری سن ژرمن، احتمال رخ دادن این انتقال بالاتر از پیوستن امباپه به لیورپول است.

هم کیلیان امباپه و هم مدیران باشگاه رئال مادرید خواستار رخ دادن این اتفاق هستند اما فلورنتینو پرز، هرگز قصد ندارد به گونه ای امباپه را جذب کند که رابطه خوب مدیریتی این ۲ باشگاه در آینده، کمی تیره و تار شود. رئال مادرید ترجیح می‌دهد پس از پایان قرارداد این بازیکن، به صورت رسمی و بدون هیچ ایرادی، فوق ستاره آینده فوتبال را به سانتیاگو برنابئو بیاورد.

تیمو ورنر نیز یکی از مهاجمان جوان و آینده دار است که در حال حاضر تمامی نگاه ها را به خود جلب کرده. تیمو ورنر، مهاجم باشگاه ردبول لایپزیش این فصل یکی از ارکان اصلی موفقیت شاگردان یولیان ناگلزمان بوده و هم اکنون پا به پای رابرت لواندوفسکی در صدر جدول گلزنان بوندسلیگا پیش می‌رود.

همچنین با این تیم به جمع هشت تیم برتر لیگ قهرمانان اروپا رسیده و طبیعی است که باشگاه های بزرگی همچون بایرن مونیخ، رئال مادرید یا لیورپول حاضر به پرداخت مبالغ هنگفت به این بازیکن باشند. هرچند به نظر می‌رسد تیمو ورنر در نقل و انتقالات تابستانی این فصل، اتفاق خاصی را رقم نزند و در کنار همبازیان کنونی اش به فتح بوندسلیگا فکر کند.

اما پر سر و صدا ترین اخبار، راجع به ۲ ابر ستاره دنیای فوتبال، یعنی زلاتان ایبراهیموویچ و کریستیانو رونالدو است. شنیده می‌شود کریستیانو رونالدو به دلیل بحران ویروس کرونا در جهان و همچنین ضربه های شدید اقتصادی به باشگاه های فوتبال همچون یوونتوس، قصد دارد به یکی از باشگاه های سابقش بازگردد و مدیران باشگاه تورینی نیز از این اتفاق استقبال می‌کنند.

همچنین پس از ادامه دار شدن روزهای بحرانی آث میلان و اخراج زونمیر بوبان از این تیم، به نظر می‌رسد پائولو مالدینی نیز به زودی از پست خود در این باشگاه استعفا کند و پس از آن، زلاتان ایبراهیموویچ که در قرارداد ۶ ماهه‌اش، بند تمدید یکساله در صورت توافق طرفین را دارد، حاضر به ادامه همکاری با این تیم نشده و برای همیشه از فوتبال خداحافظی کند.

 

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --