قدرت نمایی مشابه پرسپولیس یحیی و تیم خاطر انگیز ۵۲

0

در تاریخ فوتبال لیگ باشگاهی در کشورمان تیم‌های معدودی توانسته‌اند بیشتر از ۲ امتیاز به ازای هر بازی گرفته و معیار قهرمانی را ثبت کنند.مهدی حدادپور _ خبرنگار: معیار قهرمانی در تاریخ لیگ باشگاهی ما به ازای هر بازی ۲ امتیاز بوده است. امروز پرسپولیس از معیار قهرمانی ۹امتیاز بیشتر گرفته است .پرسپولیس ۲۵بازی کرده و۵۹امتیاز گرفته است و در ادامه کار می‌تواند این آمار را بهبود بخشد .در برابر تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان پرسپولیس اگر بتواند یک امتیاز در زمین حریف بگیرد.به معیار قهرمانی خواهد رسید .ما این معیار را در تاریخ لیگ تعمیم خواهیم داد. مثلاً اگر در دهه ۵۰ مسابقات برای هر برد ۲ امتیازی بود در این عرصه بردها را ۳ امتیاز محاسبه خواهیم کرد :

پرسپولیس لیگ دوم منطقه‌ای

۱-در سال ۱۳۵۰ تیم پرسپولیس بر اساس معیار موردنظر ما ۳۹   امتیاز گرفته است و۲.۷۸امتیاز به ازای هر بازی دارد.پرسپولیس بر این اساس تیمی رویایی بوده و بهترین میانگین را در تاریخ فوتبال لیگ ایران ثبت کرده است .۱۳برد و یک باخت در ۱۴بازی ، بیلانی ست که پرسپولیس در این مدت ثبت کرده است.

ستاره‌ها: علی پروین، حسین کلانی، صفر ایرانپاک، همایون بهزادی، ابراهیم آشتیانی، جعفر کاشانی

پرسپولیس لیگ اول تخت جمشید

۲-در سال ۱۳۵۲ تیم پرسپولیس با ۱۵برد و۷مساوی در ۲۲بازی ۵۲امتیازی شده است و۲.۳۶امتیاز در هر بازی به دست آورده است. به نظر می‌رسد که پرسپولیس در این سال هم یکی از بهترین میانگین‌های برتر را در تاریخ فوتبال ایران ثبت کرده است .

ستاره‌ها: علی پروین، حسین کلانی، صفر ایرانپاک، همایون بهزادی، ابراهیم آشتیانی، جعفر کاشانی

پرسپولیس لیگ سوم تخت جمشید

۳-پرسپولیس سال ۵۴ با ۶۰امتیاز در ۳۰بازی به حداقل معیار قهرمانی رسید و۲ امتیاز را به ازای هر بازی در این عرصه به دست آورد. در برخی سال‌های دیگر هم این معیارها در لیگ‌های ۲ گروهی مثل سال ۶۸ و سال ۷۱ و سال ۷۳ ثبت‌شده است، اما ما تنها مسابقاتی را در نظر می‌گیریم که طی آن تیم قهرمان امتیاز ۲ را به ازای هر بازی ثبت کرده است .

ستاره‌ها: علی پروین، حسین کلانی، صفر ایرانپاک، اسماعیل حاج رحیمی پور، ابراهیم آشتیانی، محمود خوردبین

پاس لیگ اول آزادگان

۴-در سال ۱۳۷۰ تیم پاس تهران چهارمین تیمی بوده است که معیار مورداشاره را ثبت داشته است .تیم پاس در این سال در ۲۲بازی انجام‌گرفته صاحب ۴۸ امتیاز شده و با ۲.۱۸امتیاز ثبت‌شده به ازای هر بازی نام خودش را در کنار نام پرسپولیس بزرگ ثبت کرده است .

ستاره‌ها: حمید استیلی، محمد خاکپور، اصغر مدیر روستا، محسن گروسی، اکبر یوسفی و بهزاد غلامپور

استقلال لیگ هفتم آزادگان

۵-تیم استقلال تهران در سال ۱۳۷۶ توانست ۵۸امتیاز از ۲۸بازی به دست آورد .استقلال در این عرصه ۲.۰۷ امتیاز گرفت. در این سال ناصر حجازی آخرین موفقیت فوتبالی خود را تجربه می‌کرد. او سرمربی تیم استقلال در این عرصه به‌حساب می‌آمد .

پرسپولیس لیگ هشتم آزادگان

۶-پرسپولیس سال ۷۷در ۳۰بازی برگزارشده با۶۵ امتیاز در این عرصه قهرمان شد. پرسپولیس در این سال به‌یادماندنی توانست ۱۴بازی متوالی را برابر رقبای خود برنده شود. پرسپولیس بزرگ این سال یکی از به‌یادماندنی‌ترین تیم‌های تاریخ فوتبال ایران بود. میانگین ثبت‌شده ۲.۱۶به ازای هر بازی بود .

ستاره‌ها: احمدعابدزاده، علی کریمی، حمید استیلی، نادر محمدخانی، افشین پیروانی، ادموند بزیک

پرسپولیس لیگ نهم آزادگان

۷-بازهم پرسپولیس و این بار در سال ۷۸ بود که پرسپولیس توانست ۵۴ امتیاز بگیرد که میانگین اش ۲.۰۷امتیاز در ازای هر بازی بوده است. پرسپولیس در این سال ۲۴بازی را بدون این‌که باختی را تجربه کند سپری کرد .

ستاره‌ها: حامد کاویانپور، علی کریمی، حمید استیلی، مهدی هاشمی نسب، افشین پیروانی، ادموند بزیک

استقلال لیگ دهم آزادگان

۸-استقلال سال ۷۹ تیم دیگری بود که این معیار را ثبت کرد .استقلال با ۵۰امتیاز در ۲۲بازی یکی از بهترین میانگین‌ها را به دست آورد و با ۲.۲۷ امتیاز به ازای هر بازی تیم قهرمان مسابقات فوتبال لیگ فوتبال کشور بود .

ستاره‌ها: علیرضا نیکبخت، سهراب بختیاری زاده، محمدرضا مهدوی، علی سامره، ستار همدانی، احمد مومن زاده

سپاهان لیگ دوم حرفه‌ای

۹-سپاهان سال ۸۱ با کسب ۵۲امتیاز در ۲۶بازی و ثبت ۲ امتیاز به ازای هر برد اولین حضور خود را در این عرصه تجربه کرد. سپاهان بعدها ۴بار دیگر قهرمان لیگ ایران شد اما هیچ‌گاه نتوانست بیشتر از ۲امتیاز به ازای هر بازی بگیرد .

ستاره‌ها: سهیل کرمی، محرم نوید کیا، ادموند بزیک، محمود کریمی، آرمناک پتروسیان

پاس لیگ سوم حرفه‌ای

۱۰-پاس تهران در سال ۸۲برای رسیدن به معیار قهرمانی ۵۳امتیاز در ۲۶بازی گرفت. پاسی‌ها در این عرصه ۲.۰۳ امتیاز به ازای هر بازی گرفت و برای آخرین بار در مسابقات فوتبال لیگ کشور قهرمانی را تجربه کرد .

ستاره‌ها: جواد نکونام، خداداد عزیزی، مهدی هاشمی نسب، بهروز رهبری فرد، عباس آقایی

فولاد لیگ چهارم حرفه‌ای

۱۱-فولاد هم در سال ۸۳ قهرمان شد .فولاد موفق شد در ۳۰بازی ۶۴ امتیاز رویایی بگیرد و بهترین تیم شهرستانی در تاریخ لیگ و بر اساس معیار بهترین میانگین امتیاز قهرمانی به دست آورد. فولادی‌ها ۲.۱۳ امتیاز را به ازای هر بازی گرفتند .

ستاره‌ها: ایمان مبعلی، جلال کاملی، محمد علوی، ابراهیم میرزاپور،پژمان منتظری

پرسپولیس لیگ شانزدهم حرفه‌ای

۱۲-پرسپولیس در سال ۹۵ موفق شد ۶۶ امتیاز در ۳۰ بازی گرفته و با میانگین ۲.۲ امتیاز قهرمان مسابقات فوتبال لیگ کشورمان شود. پرسپولیس در حالی قهرمان مسابقات شد که بعد از ۹سال عنوان قهرمانی را به دست می‌آورد .

ستاره‌ها: جلال حسینی، علیرضا بیرانوند، مهدی طارمی، وحید امیری، محسن مسلمان ، کمال کامیابی نیا

پرسپولیس لیگ هفدهم حرفه‌ای

۱۳-پرسپولیس سال ۹۶ مثل فولاد ۸۳ از ۳۰بازی ۶۴امتیاز گرفته و با ۲.۱۳ امتیاز درازای هر بازی عنوان قهرمانی و افتخار را در مسابقات فوتبال لیگ کشور به دست آورد .

ستاره‌ها: جلال حسینی، علیرضا بیرانوند، علی علیپور، وحید امیری، محمد انصاری ، کمال کامیابی نیا

پرسپولیس لیگ هجدهم حرفه‌ای

۱۴-پرسپولیس ۹۷ در مسابقاتش از ۳۰بازی ۶۱ امتیاز گرفته و با ۲.۰۳ به ازای هر بازی قهرمانی در مسابقات لیگ فوتبال ایران را به دست آورد .

ستاره‌ها: جلال حسینی، علیرضا بیرانوند، علی علیپور، محمد نادری، مهدی ترابی، احمد نوراللهی

پرسپولیس لیگ نوزدهم حرفه‌ای

۱۵-پرسپولیس همین حالا از ۲۵بازی ۵۹ امتیاز گرفته و میانگین اش ۲.۳۶ است که در صورت ادامه این روند پرسپولیس می‌تواند مساوی با سال ۱۳۵۲ که استقلال را در مسابقات لیگ فوتبال ایران ۶ تایی کرد امتیاز گیری کند .پرسپولیس اگر در ۵بازی آینده خود برنده شود با ۷۴ امتیاز رویایی در تاریخ لیگ فوتبال ایران هم رکورددار خواهد شد .

ستاره‌ها: شجاع خلیل زاده، علی علیپور، احمد نوراللهی، مهدی ترابی، وحید امیری

بهترین قهرمانی‌های تاریخ لیگ در ایران

۱-پرسپولیس ۵۰ با ۲.۷۸امتیاز در هر بازی

۲-پرسپولیس امروز و پرسپولیس ۵۲ با ۲.۳۶ امتیاز در هر بازی

۴-استقلال ۵۰ با ۲.۲۷ امتیاز

۵-پرسپولیس ۹۵ با ۲.۲ امتیاز

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --