عشق عکس یادگاری با یحیی

0

یحیی گل‌محمدی سرمربی موفق پرسپولیس دیروز قراردادش را برای ۲ فصل با این تیم تمدید کرد.

این مربی ۵۰ ساله که سابقه بازی در تیم‌ملی و پرسپولیس را در کارنامه دارد، در فصلی که گذشت توانست سرخ‌‌‌‌ها را برای دومین فصل متوالی به قهرمانی برساند و حالا در پی آن است که کار نیمه تمامش در آسیا را با قهرمانی در این مسابقات به پایان برساند. گل‌محمدی پیش از این یکبار در فصل دوازدهم سرمربی پرسپولیس شده بود و در حالیکه توانسته بود تیمش را تا فینال حذفی پیش ببرد با بدشانسی در ضربات پنالتی شانس کسب جام را از دست داد.
این مربی پس از کسب تجربه و موفقیت با تیم‌‌‌‌‌هایی چون ذوب آهن، نفت و پدیده در حالی بعد از ۷ سال به تیم سابقش بازگشت که باز هم قرار بود تیمی را که خود نبسته بود به سرانجام برساند و با فصل نوزدهم را با پرسپولیسی ادامه دهد که هواداران بعد از کسب جام‌‌‌‌‌های پیاپی با برانکو جز قهرمانی چیزی را بر نمی‌‌تابیدند. الحق و الانصاف گل‌محمدی فراتر از حد تصور توانست انتظارات را برآورده سازد؛ به طوری که پرسپولیس در فاصله چند هفته مانده به پایان فصل به قهرمانی رسید. گرچه که عده‌ای سعی کردند این موفقیت را با نسبت دادن به مربیان سابق لوث کنند، اما فینالیست شدن پرسپولیس و قهرمانی اش در لیگ بیستم با وجود رقبای قدر
جای هیچ بحثی را برای بهانه جویان نگذاشت. گل‌محمدی در فصلی که گذشت توانست پرسپولیس را با وجود از دست دادن چند ستاره اصلی‌اش به یک‌چهارم نهایی آسیا برساند تا به مانند فصل قبل تنها نماینده ایران باشد. شاگردان این مربی کمتر از یک هفته دیگر در یک بازی حساس باید مقابل الهلال قرار بگیرند و در صورتی که گل‌محمدی موفق به حذف نماینده الهلال شود به دوازدهمین بردش در تاریخ این رقابتها دست خواهد یافت. در مجموع مسابقات مختلف این مربی ۸۸ بار روی نیمکت پرسپولیس حاضر بوده که حاصل آن ۵۳ برد، ۲۷ مساوی، ۸ باخت، ۱۴۶ گل زده و ۵۶ گل خورده است.

لیگ‌برتر:
دوازدهم:۱۷ بازی – ۷ برد – ۲ باخت- ۸ مساوی – ۲۱ گل زده و ۱۴ گل خورده
نوزدهم: ۱۴ بازی – ۱۰ برد – ۱ باخت – ۳ مساوی – ۲۶ گل زده و ۱۰ گل خورده
بیستم: ‌۳۰ بازی – ۱۹ برد – ۱ باخت – ۱۰ مساوی – ۴۷ گل زده و ۱۴ گل خورده

لیگ قهرمانان آسیا:
۲۰۲۰: ۱۰ بازی – ۵ برد- ۳ باخت – ۲ مساوی – ۱۳ گل زده و ۸ گل خورده
۲۰۲۱: ۷ بازی – ۶ برد – ۱ باخت – ۱۵ گل زده و ۵ گل خورده

حذفی:
۹۱ : ۵ بازی – ۳ برد – ۲ مساوی – ۱۴ گل زده و ۲ گل خورده
۹۸: ۱ بازی – ۱ مساوی – ۲ گل زده و ۲ گل خورده
۹۹: ۳ بازی – ۲ برد – ۱ مساوی – ۷ گل زده و ۱ گل خورده

سوپرجام:
۱ بازی – ۱ برد و ۱ گل زده

یحیی گل‌محمدی سابقه ۲ قهرمانی در لیگ‌برتر و یک نایب قهرمانی را در کارنامه دارد و توانسته است با پرسپولیس رکوردهایی جالبی را در لیگ‌برتر به جای بگذارد که از جمله آنها می‌توان به رکورد بیشترین امتیاز و زودهنگام‌ترین قهرمانی در لیگ‌برتر اشاره کرد. پرسپولیس حالا با تمدید قرارداد گل‌محمدی به دنبال کسب موفقیت‌‌‌‌‌های بزرگتر در ایران و آسیاست. نکته‌ای که در این بین وجود دارد این است که پیش از این قرارداد این مربی یکبار در زمان مدیریت پیشین تا ۱۴۰۲ تمدید شده بود و حتی جعفر سمیعی بعد از امضای قرارداد در اینباره گفته بود: تمدید قرارداد سرمربی و بازیکنان از اولویت‌های اصلی ما بود و سعی کردیم با وجود اینکه گل‌محمدی یکسال قرارداد داشت، با او تمدید کنیم.
مشابه چنین خبری را باشگاه روز گذشته منتشر و اعلام کرد:
گل‌محمدی تا پایان این فصل با باشگاه پرسپولیس قرارداد داشته و به صورت قطعی، سرمربی سرخپوشان پایتخت در لیگ بیست‌ویکم است، اما صدری بنا به کسب موفقیت‌های بزرگ، رضایت هواداران از عملکرد کادرفنی تصمیم خود بر تمدیدقرارداد با این مربی بی‌حاشیه و موفق گرفته و با گل‌محمدی برای دو فصل دیگر قرار داد بسته است!

قرارداد یحیی گل‌محمدی با باشگاه پرسپولیس تمدید شد

همانطور که اشاره شد ۹آذر پارسال مشابه همین خبر و عکس از یحیی کنار مدیرعامل منتشر شد، منتهی اینبار صدری به جای سمیعی در قاب تصویر قرار داشت تا همان خبر دوباره تکرار شود و هواداران را سردرگم کند! به راستی اگر طبق خبر منتشره در آذر ماه با گل‌محمدی تا فصل بیست و دوم تمدید شده باشد چرا باشگاه روز گذشته اعلام کرد یکسال از قرارداد گل‌محمدی باقی مانده است؟ واقعیت چیست و بی تعارف کدام مدیر سعی کرده از محبوبیت یحیی در این دو زمان استفاده ببرد؟ در این شرایط که پنجره پرسپولیس بسته است و طلبکاران از هر طرف به این باشگاه فشار می‌آورند آیا بهتر نیست مدیران وقت به جای کارهای عوام‌پسندانه و استوری‌‌‌‌‌های دهان پرکن در فضای مجازی قدری هم برای پرسپولیس مدیر باشند و به جای مصاحبه و وعده‌‌‌‌‌های توخالی مدبرانه دنبال حل مشکلات تیم باشند؟

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --