طاهرزاده: با این بازی تیم را در فینال می‌بینم

0

نتایجی که در گروه C رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا رقم خورد نشان داد که سطح کیفی این گروه چقدر بالا بود. پرسپولیسی که با یک امتیاز پا به مرحله متمرکز مسابقات گذاشته بود،‌ درنهایت با ۱۰ امتیاز به عنوان تیم اول از گروه خود صعود کرد.
۲ برد یک بر صفر مقابل التعاون عربستان، شکست یک بر صفر مقابل الدحیل و برد فوق‌العاده ۴ بر صفر مقابل الشارجه امارات صعود را برای پرسپولیس رقم زد و حالا روز یکشنبه شاگردان یحیی گل‌محمدی باید مقابل السد قطر صف‌آرایی کنند. بهنام طاهرزاده مهاجم پیشین قرمزپوشان بازی پرسپولیس مقابل الشارجه را دیداری فراتر از سطح فوتبال آسیا می‌داند و می‌گوید امید دارد که این تیم را در فینال لیگ قهرمانان آسیا ببیند. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با بازیکن سابق باشگاه را در زیر می‌خوانید:
– با نتایجی که رقم خورده بود و الشارجه که در ۲ بازی قبلی‌اش ۱۰ گل به الدحیل و التعاون زده بود، کسی فکرش را نمی‌کرد که پرسپولیس ۴ بر صفر برنده این مسابقه باشد.
اول از همه صعود بچه‌ها به مرحله بعدی را تبریک می‌گویم. اتفاقا من قبل از بازی با الشارجه با خبرگزاری‌ها مصاحبه کرده بودم که گفته بودم که تیم به راحتی صعود می‌کند.
– ولی گروه‌مان سخت بود.
بله، گروه سختی بود. از نتایج مشخص بود که همه تا دقیقه ۹۰ شانس صعود داشتند، ولی با کیفیتی که از بازیکنان قبلی تیم و بازیکنان جدید می‌شناختم، می‌دانستم که تیم انگیزه بالایی دارد. آن‌ها با تمام وجود بازی کردند، تمام توان‌شان را گذاشتند که پرسپولیس صعود کند. بازیکنان جدید می‌خواستند نشان دهند که می‌توانند جای بازیکنانی که پرسپولیس را ترک کرده‌اند، پر کنند. البته ما قبلا در کار هجومی مشکل داشتیم، اما آل‌کثیر کم‌کم در تیم جا می‌افتد و عالی کار می‌کند. او هم بازی به بازی بهتر شد و درنهایت یکی از ۴ گل دیدار با الشارجه را او زد. یحیی گل‌محمدی ۳ بازی او را فیکش گذاشت و نتیجه‌اش این شد. آرمان رمضانی هم فرصت بیشتری داشته باشد، جا می‌افتد. به نظر من این بازی نوید فینالیست شدن پرسپولیس را داد.
– دیدار بعدی‌مان با السد است.
پرسپولیس اگر همین بازی‌ای که مقابل الشارجه انجام داد را آنجا هم ارائه کند، حتما می‌برد. راحت می‌تواند با ۲ گل السد را شکست دهد. مساله مهم این است که بچه‌ها با تمام وجودشان بازی می‌کنند. این در بازی قبلی کاملا مشخص بود. پرسپولیس مقابل الشارجه فراتر از آسیا بازی کرد. این یک بازی اروپایی بود. پرسپولیس برد و صعود کرد، حقش هم بود. در دیدار با الدحیل حقش باخت نبود. پنالتی اشتباه بود.
– حالا قطر تنها یک نماینده دارد. این بازی با السد را در مرحله حذفی سخت‌تر می‌کند.
تاکتیکی که یحیی برای این بازی‌ها در نظر گرفته خیلی خوب است. پرسپولیس دارد از جناحین خوب کار می‌کند. از کناره‌ها ارسال‌های خوبی داریم. بچه‌ها این تاکتیک را به خوبی انجام می‌دهند. این ارسال‌ها تبدیل به گل شده و در ضربات ایستگاهی هم خوب بودیم. گل چهارمی که عبدی هم زد، خیلی خوب بود. تیم بازی به بازی هماهنگ‌تر هم می‌شود و نتیجه این می‌شود که تیمی که در ۲ بازی قبلی‌اش ۱۰ گل زده، علاوه بر اینکه نتوانست گلی به پرسپولیس بزند، ۴ گل هم خورد. این بازی را می‌شود با دیدارهای تیم‌های بزرگ مثل بارسلونا، منچستر و … مقایسه کرد. تیم بازی جذاب و روانی ارائه کرد. خط دفاعی، هافبک‌ها و خط حمله خوب بودند. تیم بازی بی‌عیب و نقصی را ارائه کرد. در کل ۹۰ دقیقه فقط ۱۰ دقیقه عقب کشید که آن هم طبیعی بود و کار دفاعی کرد. ۸۰ دقیقه پرسپولیس سوار بازی بود و نیرو و توانش تحلیل نرفت.
– خیلی‌ها می‌گفتند جای چند بازیکنی که پرسپولیس را ترک کرده‌اند،‌ حالا حالاها پر نخواهد شد.
نه من چنین اعتقادی نداشتم. آل‌کثیر و پهلوان و لک دیدیم که عملکردشان چطور بود. این‌ها به راحتی جای بازیکنانی که جدا شده‌اند را پر کردند و شایستگی‌شان را نشان دادند. اتفاقا قشنگ می‌دانستند که به تیم قهرمان آمده‌اند و با تمام وجود بازی می‌کنند و تمام توان‌شان را در بازی می‌گذارند. همه‌شان خیلی جنگنده‌اند. میزان دوندگی‌شان خیلی بالاست. نفراتی به تیم اضافه شده‌اند که در پیروزی‌ها کاملا تاثیر داشتند. بازیکنان جدید در ۳ گل بازی با الشارجه تاثیرگذار بودند. یحیی می‌دانست چه بازیکنانی را می‌خواهد. این‌ها با تجربه‌تر شده و با تیم هماهنگ‌تر هم می‌شوند. کسانی که آمدند نشان دادند که لیاقت پوشیدن لباس تیم را دارند. من پرسپولیس را با این بازی‌ها در فینال لیگ قهرمانان آسیا می‌بینم.
– حرف ناگفته ماند؟
به نظرم یحیی گل‌محمدی تصمیم درستی در مورد وحید امیری گرفت. استفاده از او در خط حمله کار خیلی خوبی بود و پرسپولیس را هجومی‌تر کرد. دیدیم که الشارجه را با گل‌های زیاد شکست دادیم. وحید امیری در خط حمله مثمرثمرتر است و می‌تواند به کار تهاجمی تیم کمک بیشتری کند.

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --