صعود ۱۰ نفره امیدها به جام ملت های آسیا / حالا به آینده امیدواریم

0

شاگردان مهدی مهدوی کیا روز گذشته از ساعت ۱۷:۳۰ به وقت محلی در دوشنبه از سری رقابت های قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا به مصاف امیدهای تاجیکستان رفتند تا سومین بازی خود را انجام دهند

به گزارش پرسپولیس نیوز ، این بازی با نتیجه ۳ بر ۲ به نفع امیدهای ایران به پایان رسید تا ضمن کسب ۳ امتیاز از این مسابقه، صدر نشین گروه B  شوند و با حرکتی بزرگ صعود خود را به جام ملت های آسیا قطعی کنند.

این اتفاق در حالی رخ داد که با توجه به آماده سازی دیر هنگام امیدها و اضافه شدن سرمربی خوشبینی نسبت به این تیم کم بود اما در کمال شایستگی ، مهدی کیا موفق شد تیمش را به سمت این اتفاق هدایت کند.

یاسین سلمانی،کاپیتان امیدها ستاره میدان بود و با زدن ۳ گل در دقایق ۴۴،۱۹ و ۱۳ هت تریک کرد و در جمع برترین گلزنان مرحله گروهی قرار گرفت. هنانوف و پنج‌شنبه از تاجیکستان نیز در دقایق ۱۰ و ۲۲ گلزنی کردند و به این ترتیب شاهد یک نیمه پر گل بودیم.

در نیمه دوم اما هیچ یک از دو تیم موفق به گلزنی نشدند و با اینکه دقیقه ۸۶ آریا برزگر کارت قرمز دریافت کرد و زمین مسابقه را ترک کرد نتیجه به نفع ایران باقی ماند تا این صعود ۱۰ نفره انجام گرفته باشد.

صعود شاگردان مهدوی کیا به عنوان تیم اول گروه  خیال آنها را تا خرداد ماه ۱۴۰۲ که مرحله نهایی بازی های قهرمانی آسیا در ازبکستان برگزار می شود را آسوده کرد و حالا باید دید فدراسیون فوتبال تا کمتر از دو سال دیگر چه تمهیداتی را برای حفظ مهدی کیا و قدرتمند کردن امیدها در نظر می گیرد. تیم مل ایران در بازی‌های گذشته خود نپال را با ۴ گل و لبنان را با ۲ گل شکست داده بودند.

لازم به ذکر است تاجیکستان، تیم دوم گروه باید منتظر باشند تا بازی های ۱۰ گروه دیگر به اتمام برسد چرا که به جز یازده تیم صدرنشین، چهار تیم برتر دوم و همین‌طور ازبکستان (میزبان مرحله نهایی) می‌تواند در خرداد ۱۴۰۱ به رقابت با همدیگر بپردازند.

ترکیب امیدهای ایران برای این مسابقه به شرح زیر بود:

رضا کاخ ساز، یونس اکبرپور، میلاد کر، سامان فلاح، مهدی هاشمی نژاد، محمد خدابنده لو، یاسین سلمانی(کاپیتان)، حسین نخودکار، مهدی لموچی، امیرعلی صادقی و سبحان خاقانی.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --