شگفتی‌سازی بانوی پاروزن ایران، ناکامی تکواندو

0

روز سوم المپیک در حالی برای کاروان کشورمان پیگیری شد که تکواندوکاران و تیراندازان حذف شدند.

به گزارش پرسپولیس نیوز، در سومین روز از المپیک توکیو امروز ورزشکاران کشورمان در رشته‌های مختلف به رقابت پرداختند که شکست در بسکتبال و حذف در تیراندازی و تکواندو حاصل کار ملی‌پوشان بود.

نتایج کامل به شرح زیر است:

تپانچه بادی:

هانیه رستمیان

هانیه رستمیان در تپانچه بادی ۱۰ متر در خط آتش قرار گرفت. وی با ۵۷۶ امتیاز دهم شد و از رسیدن به فینال بازماند.

تفنگ بادی:

صداقت در یک قدمی فینال متوقف شد

مهیار صداقت تنها ملی‌پوش کشورمان در این ماده بود که با ۶۲۹.۱ امتیاز در رده نهم قرار گرفت و از رسیدن به فینال بازماند.

بسکتبال:

تیم ملی بسکتبال ایران برابر چک شکست خورد

تیم ملی بسکتبال کشورمان در نخستین مسابقه خود در بازی‌های المپیک توکیو به مصاف جمهوری چک رفت. بلندقامتان کشورمان در این دیدار ۸۴ بر ۷۸ مغلوب شدند.

تکواندو:

مسابقات تکواندوی المپیک درحالی امروز آغاز شد که ناهید کیانی نماینده کشورمان در وزن ۵۷- کیلوگرم به مصاف کیمیا علیزاده از تیم پناهندگان رفت. در این مسابقه کیمیا علیزاده با نتیجه ۱۸ بر ۹ مقابل ناهید کیانی به پیروزی رسید. با توجه به عدم حضور علیزاده در فینال، کیانی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

میرهاشم حسینی، دیگر نماینده تکواندوی کشورمان در دسته ۶۸- کیلوگرم المپیک در نخستین مسابقه خود مقابل یو جین هوان از چین تایپه قرار گرفت. این نبرد در نهایت ۱۸ بر ۱۵ به سود میرهاشم خاتمه پیدا کرد.

حسینی در ادامه مقابل رشیدوف حریفی از ازبکستان با نتیجه ۳۴ بر ۲۲ شکست خورد. با توجه به حضور رشیدوف در فینال، حسینی در گروه شانس مجدد قرار گرفت. وی در این مرحله با نتیجه ۳۰ بر ۲۱ مقابل نماینده کره شکست خورد و حذف شد. براین اساس پرونده تکواندو در این دوره از بازی‌ها بدون مدال بسته شد.

روئینگ:

نازنین ملایی قایقران کشورمان در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف قایقرانانی از مکزیک، نیوزیلند، سوئیس، نامیبیا و چین تایپه رفت.

ملایی در مسابقه امروز با ثبت زمان ۸:۰۷.۳۲ در رده سوم قرار گرفت و به مرحله نیمه‌نهایی (A/B) صعود کرد. قایقران کشورمان در مرحله نیمه نهایی باید با نمایندگان آمریکا، اتریش، نیوزلند، کانادا و انگلیس به آب بزند. نماینده آمریکا مدال المپیک لندن را داشته و قایقران انگلیس نیز مدال المپیک دارد. پاروزن نیوزلند که در قاره خود از بهترین‌ها بوده و مدال آور جهانی است در دور دوم مسابقات در گروه خود اول شده است.

مرحله نیمه نهایی مسابقات قایقرانی روئینگ بازی‌های المپیک قرار بود روز چهارشنبه برگزار شود که به دلیل شرایط جوی نامناسب و وزش باد به روز پنجشنبه موکول شده است.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --