شهریار خیلی دیر به فکر دلجویی از پرسپولیسی‌ها افتاد

0

انتقال شهریار مغانلو به سپاهان با حاشیه‌های زیادی همراه بود. این بازیکن که در نقل و انتقالات زمستانی لیگ بیستم در انتقالی قرضی از تیم سانتاکلارا به پرسپولیس بود، توانست نمایش خوبی در این تیم ارائه کند و ۸ گل و ۳ پاس گل را درمجموع مسابقات لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا به ثبت برساند. که عملکرد این بازیکن رضایت کادر فنی را به همراه داشت و یحیی گل محمدی خواهان حضور دائمی این مهاجم در تیمش شد، اما تلاش باشگاه پرسپولیس برای حفظ وی بی‌ثمر ماند و درنهایت مغانلو به باشگاه سپاهان پیوست.
باشگاه اصفهانی بعد از عقد قرارداد این بازیکن، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد پروژه انتقال مغانلو از ۲ ماه قبل از این استارت خورده بود; یعنی زمانی که این بازیکن هنوز در عضویت پرسپولیس قرار داشت! نکته اینجاست در روزهایی که باشگاه پرسپولیس برای جذب مغانلو با پرتغالی ها در حال مذاکره بود
این شایعه مطرح شد که این مهاجم قبل از بازی اخر لیگ قراردادش را با سپاهان امضا کرده، اما هواداران پرسپولیس هرگز به این شایعات اهمیت نداده و تا آخرین لحظه از شهریار حمایت کردند. حتی روزهایی که انتقال این بازیکن به سپاهان در حال نهایی شدن بود، بازهم آن‌ها باشگاه پرتغالی را عامل جدایی این بازیکن دانستند. با وجود اینکه او می‌توانست به‌راحتی به پیشنهاد سانتاکلارا جواب منفی دهد و درنهایت نیمکت‌نشینی را تحمل کند، اما مغانلو حاضر نشد به پرتغال برگردد و با سپاهان ۳ ‌ساله بست. شاید هر بازیکن دیگری هم بود بازی در تیمی که ۱۵ میلیارد برای یک‌فصل می‌دهد را به نیمکت نشینی ترجیح می‌داد. و قطعا پذیرش این موضوع برای هواداران فهیم پرسپولیس قابل درک بود. اما پنهان‌کاری و عدم صداقت این بازیکن با هواداران و از آن مهم‌تر بی‌احترامی به پیراهن پرسپولیس کاری کرد که هواداران از او دل‌آزرده و ناراحت شوند.
اولین اشتباه مغانلو این بود که قبل از پایان فصل با رقیب پرسپولیس وارد مذاکره شد، آن‌هم در روزهایی که ۲ تیم رقابت نزدیکی بر سر قهرمانی داشتند. البته این مهاجم هرگز برای پیراهن سرخ کم نگذاشت و با تمام توان برای موفقیت و قهرمانی این تیم تلاش کرد. عرق ریخت، جنگید و حتی سرش شکست و با همان سرشکسته تا دقایق آخر در زمین ماند و به کادر فنی اصرار می‌کرد که تعویضش نکند.
اما او با رفتارهای اشتباه خودکاری کرد که همه این تصویرهای قشنگ و آن گل‌های حساس و سرنوشت‌ساز در لیگ برتر و خصوصا مسابفات آسیایی ارزش و اعتبار خود را در نزد هواداران با معرفت پرسپولیس از دست دهد. شهریار این حق را داشت که به هر تیمی که دوست دارد برود، حتی سپاهان رقیب پرسپولیس و مثل سروش رفیعی محبوب بماند. اگر و تنها اگر به‌روزهای خوش حضورش در این تیم پشت نمی‌کرد و به حرمت روزهای خوبی که داشت با آن حرکت کودکانه عکس‌هایش با پیراهن پرسپولیس را از صفحه شخصی‌اش حذف نمی‌کرد. شاید امروز مغانلو بگوید به خاطر حساسیتی که بین طرفداران ۲ تیم وجود دارد دست به این اقدام زده است،گرچه برخی نیز می‌گویند این تصمیم به سفارش مسوولین سپاهان بوده. اما ۲ سوال مهم پیش می‌آید چطور این حساسیت برای شایان مصلح و سروش رفیعی وجود نداشت؟ چرا آن‌ها زیر بار اجبار هیچ شخصی نرفتند. نکته اینجاست حتی برخی بازیکنان بعد از پیوستن به رقیب سنتی هم حاضر نشدند عکس‌هایشان را پاک کنند و حتی نفرات خارجی تیم ازجمله منشا بعد از حضور در استقلال پست‌های مربوط به حضور در پرسپولیس را نگه داشتند.
رفتار مغانلو نه تنها هواداران پرسپولیس که کادر فنی و بازیکنان این تیم را ناراحت کرد و بزرگان باشگاه ازجمله کریم باقری و افشین پیروانی هم به تبعیت از هواداران اقدام به آنفالو کردن این بازیکن در اینستاگرام کردند. در طی این مدت هزاران نفر در اینستاگرام شهریار را آنفالو کرده‌اند که این موضوع به وجهه و درآمد این بازیکن در فضای مجازی لطمه زد. این اتفاق بار دیگر نشان داد که چقدر ارتباط تتگاتنگی بین هواداران و بازیکنان وجود دارد و اینکه بازیکنان می‌گویند حاضر هستند برای هواداران هرکاری کنند یک شعار نیست.و هرکسی که به قداست پرسپولیس بی‌احترامی کند، بازیکنان مقابل او خواهند ایستاد،حتی اگر آن شخص دوست و همبازی‌شان باشد.
جدایی مغانلو فقط به کاهش فالوئرهای وی منجر نشد و این بازیکن که بعد از پیوستن به پرسپولیس با درخشش خود محبوبیت زیادی نزد هواداران میلیونی این تیم پیدا کرده بود حتی وجهه بین‌المللی خود را هم از دست داده و اخیر در نظرسنجی که کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار کرده بود با اختلافی فاحش رقابت بر سر انتخاب برترین مهاجم لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ را مایکل اولونگا واگذار کرد که می‌توان به جرات گفت نیم بیشتری از افرادی که به این مهاجم کنیایی رای دادن هوادار پرسپولیس بودند.
نکته قابل‌توجه اینجاست در نظرسنجی قبلی که چند هفته قبل از حضور این بازیکن در سپاهان انجام گرفت گل مهاجم سابق پرسپولیس از میان ۵ نامزد برگزیده با کسب ۶۴ درصد آرا به‌عنوان بهترین گل والی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا انتخاب شد. محمد نادری مدافع سابق استقلال هم در این نظرسنجی شرکت داده شد. به‌طورکلی می‌توان گفت در اغلب نظرسنجی‌ها این بازیکنان پرسپولیس بوده‌اند که به‌واسطه حمایت هواداران پرشور تیم‌شان اول شده‌اند.
امروز شاید هیچ‌چیز به این اندازه که مغانلو حمایت این هواداران و برخی دوستان و همبازیانش را از دست داده برای این بازیکن ناراحت‌کننده نباشد، اما او خیلی دیر متوجه این موضوع شد و یادش افتاد که باید از آن‌هایی که به او عزت دادند و پیراهن تیم‌ملی را بر تن کردند تشکر کند‌. و حرف‌هایی زد که بیشتر شبیه رفع تکلیف بود تا وظیفه. فقط کافی بود او پست‌هایش را نگه دارد،آنگاه با یک خداحافظی ساده هم از او بهترین استقبال می‌شد. امیدواریم این مهاجم بی حاشیه از اشتباهات گذشته‌اش درس بگیرد.
گفتنی است این مهاجم با انتشار پستی خطاب به هواداران پرسپولیس این‌طور گفته است‌: از شما هواداران واقعی پرسپولیس تشکر می‌کنم که تو این مدت از من حمایت کردید و خاطرات خوبی برای من رقم زدید. همیشه اولین‌ها به خاطر آدم میمونه، اولین بازی آسیایی، اولین مدال لیگ برتر و اولین جام لیگ برتر. تو این مدت سعی کردم بهترین عملکردم را داشته باشم و زندگی حرفه‌ای فوتبالی به من یاد داد تا با تمام وجود برای تیمم بازی کنم. امیدوارم توانسته باشم برای لحظاتی هرچند کم خوشحالتون کرده باشم. حرف‌های زیادی پشت سرم زده شد و قضاوت‌های ناجوانمردانه؛ سکوت کردم و بازهم سکوت می‌کنم اما جواب برای همه آن‌ها خواهم داشت که بازهم به وقتش … از صمیم قلب دوست‌تان دارم و احترام ویژه‌ای برای شما هواداران پرسپولیس قائلم.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --