شاهی بر رینگ از سیستان

0

مرضیه دارابی – خبرنگار: نماینده المپیکی ایران مدال برنزش در مسابقات قهرمانی جهان را قطعی کرد. او با برتری در مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات بوکس قهرمانی جهان، علاوه بر صعود به دیدار نیمه‌نهایی، موفق به تاریخ‌سازی و قطعی کردن نخستین مدال جهانی بوکس ایران شد.
پیکارهای بوکس قهرمانی جهان از روز دوشنبه هفته گذشته در بلگراد پایتخت صربستان آغاز شده است و تا ۱۵ آبان ادامه دارد. جایی که اکنون میزبان مسابقات کشتی امیدهای جهان (زیر ۲۳ سال) هم است و تیم‌‌‌‌‌های آزاد و فرنگی کشورمان در این کشور حضور دارند.
شه‌بخش که به جمع ۸ نفر برتر رسید، با ادگاراس اسکوردیلیس از لیتوانی مبارزه کرد و در هر ۳ راند به پیروزی دست یافت تا نخستین مدال تاریخ بوکس ایران را به نام خود کند.
او که مدال نقره آسیا را در کارنامه دارد، در نیمه نهایی با برنده بوکسورهایی از ازبکستان و روسیه مبارزه خواهد کرد.
شه بخش در المپیک ۲۰۲۰ توکیو هم عضو تیم‌ملی بوکس ایران بود، آنجا هم درحالی که خیلی رویش حساب می‌شد، با یک برد و یک باخت، از دور رقابت‌‌‌‌ها حذف شد، درحالیکه خیلی‌‌‌‌ها مدت‌هاست او را پدیده‌ای درخشان در بوکس ایران می‌نامند.
بلگراد اولین تجربه این بوکسور جوان در مسابقات قهرمانی جهان بود که با ۴ برد، اولین مدال تاریخ را از آن خود کرد.
دانیال در سال‌‌‌‌‌های قبل با سجاد محمدپور بوکسور مدعی کشورمان هم وزن بود و سال‌ها پشت خط او ماند.
اولین مسابقه‌ای که در رده بزرگسالان شرکت کرد، پیکارهای بین‌المللی اردن بود که گزینشی المپیک محسوب می‌شد. او که در این رقابت‌‌‌‌ها نیز با هدایت علیرضا استکی روی رینگ رفته بود، توانست سهمیه المپیک را بگیرد.
استکی نخستین مربی‌ای بود که به شه‌بخش اعتماد کرده و او را به مسابقه مهم بین‌المللی فرستاد و البته این بوکسور جوان هم به خوبی پاسخ اعتماد سرمربی تیم‌ملی را داد و ابتدا سهمیه المپیک را گرفت و حالا اولین مدال تاریخ بوکس ایران را هم به دست آورده است.
این پدیده جوان، اهل زاهدان است، ستاره‌ای از سیستان که می‌تواند در سال‌‌‌‌‌های بعدی هم بوکس ایران را به کسب مدال‌‌‌‌‌های دیگر امیدوار کند.
سال‌هاست بوکس کشورمان در انتظار مدال و افتخارآفرینی است. اینطور که پیداست فصل جدیدی در این رشته آغاز شده است.

دانیال شه‌بخش که روز سه‌شنبه در رقابت‌های بوکس قهرمانی جهان و در دسته منهای ۶۰ کیلوگرم ادگاراس اسکوردلیس از لیتوانی را مغلوب کرد و در نیمه نهایی به مصاف عبدومالک خالوکوف از ازبکستان خواهد رفت، بعد از کسب این افتخار به سایت «اینساید دِ گیمز» انگلیس گفت: «وقتی پا به این مسابقات گذاشتم به فکر کسب مدال در اینجا و کسب مدال تاریخی برای ایران بودم چون این اولین مدال جهانی ماست.
ما یک تیم هستیم و تمامی اعضای تیم بوکس ایران می‌‌خواستیم در این مسابقات مدال تاریخی‌مان را کسب کنیم، اما من تنها کسی بودم که موفق به انجام این کار شدم. شما در پایان مسابقه شادی من را دیدید و بابت این موفقیت گریه‌ام گرفت.»
شه‌بخش ۲۱ ساله که بوکسوری از شهر زاهدان است و در مسابقات امسال بوکس قهرمانی آسیا هم مدال نقره را برای ایران به ارمغان آورده بود، در ادامه صحبت‌هایش ضمن قدردانی از زحمات علیرضا استکی سرمربی تیم‌ملی بوکس تاکید کرد: «می‌خواهم از سرمربی‌ام تشکر کنم که به من باور داشت.
اعضای کادرفنی تیم‌ملی ابتدا من را به مسابقات بوکس قهرمانی آسیا بردند و سپس فرصت مبارزه را در اینجا دادند. من این موفقیت را به استکی تقدیم می‌کنم و از او تشکر می‌کنم.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --