شافعی: پرسپولیس قبلا لیاقتش را نشان داده است

0

پرسپولیس امشب در هفته بیست و نهم لیگ برتر از تراکتورسازی پذیرایی می‌کند.

ذوب‌آهنی که از سقوط فراری است، هم دربی هم استانی‌ها را مقابل سپاهان برگزار خواهد کرد. اگر سپاهان امتیازی از دست بدهد، قهرمانی شاگردان گل محمدی قطعی خواهد شد، با توجه به اینکه اکنون پرسپولیس با دو امتیاز اختلاف صدرنشین جدول رده‌بندی است.

تراکتورسازی بعد از آنکه مسعود شجاعی، اشکان دژآگه و احسان حاج صفی را از دست داد از جمع مدعیان خارج شد، اما آن‌ها برای سهمیه لیگ قهرمانان آسیا می‌جنگند و به همین دلیل هرگز بازی ساده‌ای در انتظار صدرنشین جدول نیست.

در رابطه با این مسابقه و وضعیت ۲ تیم اصفهانی، با محمود شافعی صحبت کردیم. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با این پیشکسوت سرخپوش را در روزی که ورزش ایران در بازی‌های المپیک ۲ اتفاق ویژه را تجربه کرد، در زیر می‌خوانید:

-منتظر اتمام بازی تیم‌های ملی والیبال ایران و لهستان بودیم که با شما تماس بگیریم. المپیک را دنبال می‌کنید؟

بله، تا حدودی. من در المپیک‌ها مسابقات دوومیدانی خصوصا دوی ۱۰۰ متر و رقابت‌های شنا را دنبال می‌کنم. رشته‌های وزنه‌برداری و والیبال را هم دوست دارم.

-پس طلای جواد فروغی را دیدید؟
بله داشتم مسابقه را از سایت المپیک می‌دیدم. اتفاقا علی دادگر رییس فدراسیون تیراندازی رفیق صمیمی من است، زمانی که من در شاهین بوشهر بودم، او مدیرعامل بود. پرسپولیسی تیر هم هست.

-برویم سراغ دیدار با تراکتورسازی، البته داشتم در خبرها می‌دیدم که برخی احتمال از دست دادن امتیاز از سوی سپاهان را داده بودند و اینکه تکلیف قهرمانی یک هفته پیش از پایان بازی‌ها مشخص خواهد شد.

این بازی یک چالش بزرگ برای پرسپولیس است و از سوی دیگر هم سپاهان اگر ببازد به همشهری‌اش ذوب‌آهن در راه ماندن در جدول کمک خواهد کرد، ولی من فکر نمی‌کنم بازی به این سمت برود. پرسپولیس یک برد خوب مقابل ماشین‌سازی آورده و گل آوراژش را بالا برده، تراکتور نفرات تاثیرگذارش را در اختیار ندارد. جدای از اینکه شجاعی و دژآگه و حاج صفی از این تیم رفته‌اند، میلاد فخرالدینی که بازیکن تأثیرگذاری است را هم در اختیار ندارد، البته این‌ها بار روانی برای پرسپولیس ایجاد می‌کنند، ولی من فکر می‌کنم بچه‌ها با شرایط ایده آل ازنظر روحی- روانی بازی را پیش می‌برند.

-به نظر شما کار به هفته پایانی کشیده می‌شود و یا همین هفته تکلیف قهرمان معلوم خواهد شد؟

پرسپولیس می‌برد، ولی من فکر می‌کنم به خاطر حساسیتی که این بازی برای ذوب‌آهن دارد، آن‌ها امتیاز از دست می‌دهند. اگر هم به خاطر کری خوانی با پرسپولیس امتیاز از دست ندهند، باز بچه‌ها دو هفته پایانی را با برد پشت سر می‌گذارند. البته که من دوست دارم سایپا نیفتد. ازنظر قهرمانی، پرسپولیس با اقتدار ۲ هفته آخرش را هم می‌برد. تیمی که این‌همه هفته صدرنشین بوده با اماواگر به این جایگاه نرسیده و نشان داده که چقدر لیاقت دارد.

-یحیی گل محمدی در نشست خبری روز گذشته‌اش از باشگاه انتقاد کرد و گفت در این مقطع حساس باشگاه بی‌خیال مسایل مالی شده است!

در این شرایط هم سمیعی و هم هیات‌مدیره شرایطی را فراهم کرده‌اند که پرداختی‌ها به حدی برسد که نظر سرمربی و بازیکنان جلب شود اما تغییر و تحول کابینه دولت و وزارت ورزش کمی کارها را به تاخیر می‌اندازد. اینکه خود وزیر باید موضوع اسپانسری را حل کند، شرایط را سخت کرده است. من فکر می‌کنم یحیی در این مسئله از حق‌وحقوق بچه‌ها دفاع کرده تا خیال تیمش را راحت کند. البته این‌طور که گفته شده بچه‌ها ازنظر دریافت‌ها شرایط خوبی داشتند، ولی یحیی خواسته بار روانی را از دوش تیمش بردارد و منظورش این بوده که به تیمش بگوید پیگیر حق‌وحقوق‌تان هستیم که در این یکی، دو هفته پایانی تزلزل و خللی در کار ایجاد نشود. ازنظر روانشناسی روش خوبی هست که تیمش را در مسیر برد قرار دهد.

-یک حاشیه‌ای هم اطراف حامد لک ایجاد شد که کمیته انضباطی بلافاصله وارد عمل شده و خواسته پرسپولیس ظرف ۴۸ ساعت دفاعیاتش را مطرح کند.

من فکر می‌کنم زیاد جو می‌دهند و چیز خاصی نبود. لک باتجربه‌تر از این است که با مشاجره با یک توپ‌جمع‌کن یک شهر و یک تیم را تحت الشعاع قرار دهد. دارند شیطنت می‌کنند و مدیران باشگاه آن‌قدر باهوش هستند که این قضیه را مدیریت کنند و ضربه‌ای به پیکره تیم وارد نشود. وکلای باشگاه حتما حواس‌شان هست.

-اتفاقا در بیانیه باشگاه هم آمد که چرا کمیته انضباطی وقتی به اتوبوس تیم نارنجک زدند به این سرعت وارد عمل نشد!

یعنی کمیته انضباطی کاری ضروری‌تر از کار حامد لک ندارد؟ این‌همه پرونده فساد در لیگ یک و برتر پیش آمده و همه را رها کردند و چسبیده‌اند به توپ‌جمع‌کنی که برای لک داستان درست کرده، این کار بدخواهان پرسپولیس است و می‌خواهند برای تیم حاشیه درست کنند که البته هم یحیی باهوش است و هم افشین پیروانی خوب مدیریت می‌کند. ان‌شاءا… که این ۲ هفته هم به‌خوبی تمام شود و با این قهرمانی خوشحالی به هواداران در این زمانه سخت هدیه شود.

-بازی با تراکتورسازی را چند چند پیش‌بینی می‌کنید؟

دو هیچ پرسپولیس می‌برد، گل‌ها را هم احمد نوراللهی و شهریار مغانلو می‌زنند.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --