سیامک نعمتی در گفت و گو با پرسپولیس: ما پرسپولیسیم و حالا حالا قهرمانیم

0

پرسپولیس روز یکشنبه هفته آینده بعد از ماه‌ها تعطیلی، بار دیگر کارش را در لیگ برتر آغاز خواهد کرد. بعد از هفته‌ها هجمه و حرف و حدیث، سرانجام قرار است بازی‌ها دوباره از سر گرفته شود.

خبر ابتلای عجیب و غریب بازیکنان تیم‌های لیگ برتری به کرونا هم باعث نشد که سازمان لیگ مسابقات را بار دیگر از سر نگیرد و حالا مشخصا هیچ تیمی بازیکنی با وضعیت وخیم ندارد که بهانه‌ای باشد برای بستن پرونده لیگ ۹۸-۹۹٫

با توجه به وضعیت کرونا، قطعا اگر قرار باشد مسابقات در فصل آینده نیز برگزار شود، با ابهاماتی که پیش‌بینی‌ها در مورد آینده دنیا با ویروس کرونا ایجاد کرده، باعث شده که سازمان لیگ بر اتمام لیگِ ناتمام اصرار داشته باشد.

وقتی خبر آمد که لیگ دوباره برگزار می‌شود، پرسپولیسی‌ها بار دیگر به خط شدند تا کار ناتمام خود را به پایان برسانند. آنها بخش زیادی از راه را رفته‌اند و حالا ۹ بازی دیگر باقی مانده تا پوکر قهرمانی به نام پرسپولیسی‌ها نوشته شود و افتخاری بزرگ در کارنامه سرخپوشان نقش بندد.

همه بازیکنان آماده فتح جام چهارم هستند. بی‌صبرانه به شروع لیگ و دشت امتیازهای باقی‌مانده فکر می‌کنند. سیامک نعمتی هم می‌داند که کار را باید در زمین تمام کرد. او می‌گوید امسال که هیچ،‌ در سال‌های بعد هم پرسپولیس مدعی قهرمانی است.

گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با مهاجم سرخپوشان را در زیر می‌‌خوانید:

– بالاخره لیگ هم استارت می‌خورد و باید در زمین قهرمانی چهارم را مسجل کنید.

باید هم این اتفاق می‌افتاد. همه منتظر بودیم. به هرحال همه اصناف و مشاغل بر سر کار خود حاضر شده‌اند و فوتبال هم باید دوباره شروع می‌شد. دلیلی وجود نداشت که بازی‌ها دنبال نشود.

– در دوران قرنطینه چطور آمادگی‌ات را حفظ کردی؟

اینطور نبود که کار را تعطیل کنم. اتفاقا بدنسازی سختی داشتم چون نمی‌خواستم بدنم خراب شود. درست است که نمی‌توانستیم تمرین گروهی داشته باشیم، اما تمرین بدنی را قطع نکردیم چون ما دنبال این بودیم که باز‌ی‌ها هر چه زودتر آغاز شود. همه منتظر شنیدن این خبر بودیم و به همین دلیل تمرین‌مان به صورت انفرادی منظم دنبال می‌شد.

– البته که در فوتبال تمرینات گروهی لازم است.

قطعا همین‌طور است. از زمانی که ستاد مقابله با کرونا در ورزش اجازه داد، تمرین گروهی را هم آغاز کردیم.

– این تعطیلات انگیزه‌های خیلی‌ها را کم کرده، در مورد پرسپولیس چطور؟

چرا باید انگیزه‌مان را از دست می‌دادیم؟ ما بخش زیادی از راه قهرمانی را رفته بودیم و داشتیم خودمان را مهیای پوکر قهرمانی می‌کردیم که کرونا مسابقات را تعطیل کرد. می‌دانستیم که باز هم بازی‌ها دنبال می‌شود، چون باید حتما این اتفاق می‌افتاد. انگیزه ما فرقی نکرده و شاید حتی عطش‌مان برای قهرمانی بیشتر هم شده باشد. می‌خواهیم زودتر کار را تمام کنیم. وضعیت ما با بقیه خیلی فرق می‌کند، باید امتیازات لازم را بگیریم. هیچ‌چیزی نمی‌توانست انگیزه ما را کم کند.

– در مدتی که شما به فکر پوکر قهرمانی بودید، خیلی‌ها می‌گفتند برگزاری لیگ جان بازیکنان را به خطر می‌اندازد.

ما که نقشی در شروع مجدد لیگ نداشتیم، خودشان تصمیم گرفتند اما حرف ما این بود و هست که اگر مسابقات را نمی‌خواهند ادامه دهند، باید پرسپولیس به عنوان قهرمان معرفی شود. حرف هم کاملا منطقی بود چون ما ۱۰ امتیاز اختلاف با رقبا داشتیم و مشخصا بازی‌های چند هفته دیگر ادامه پیدا می‌کرد کار قهرمانی را تمام می‌کردیم. الان هم می‌گویم با تمام احترامی که برای رقبای‌مان قائلم، اما پرسپولیس حالا حالاها قهرمان است. کسی نمی‌تواند جلوی ما را بگیرد. با این وجود هم امیدوارم که لیگ به سلامت برای همه تیم‌ها تمام شود و هیچ بازیکنی و دستندرکاری در فوتبال به کرونا مبتلا نشود.

– برخی می‌گفتند تو باعث مصدومیت انصاری شده‌ای.

نه، اصلا اینطور نبود. ما برخوردی با هم نداشتیم. البته مصدومیتش همه ما را ناراحت کرد. حیف شد که در پوکر قهرمانی کنار ما نیست، او هم زحمت زیادی برای تیم کشیده، امیدوارم هر چه زودتر به فوتبال برگردد.

– یکی از نگرانی‌ها این است که نکند پرسپولیسی‌ها به خاطر این اندوخته امتیازی، دچار غرور شده و بازی‌های مانده را سبک بگیرند.

تیمی که در سه سال اخیر قهرمان ایران شده، نمی‌تواند تن به چنین تله‌ای بدهد. رسیدن به قهرمانی چهارم آسان نیست و ما همه می‌دانیم که کار هنوز تمام نشده و باید تلاش زیادی داشته باشیم.

– بازی با پیکان اولین دیدار شما در بازگشت به مسابقه است.

این تیم را می‌شناسیم و امیدوار هستم که استارت خوبی در بازگشت داشته باشیم. سه امتیاز هیچ مسابقه‌ای را نباید از دست بدهیم و هیچ تیمی را نباید دست کم بگیریم.

– بشار رسن هم برگشت. بازگشت او چقدر بین شما رقابت ایجاد می‌کند؟

قطعا هر کسی آماده‌تر باشد و نظر سرمربی را جلب کند، او بازی خواهد کرد. مهم این است که امتیاز بگیریم، اینکه چه کسی بازی می‌کند آنقدرها هم اهمیت ندارد.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --