سپید و سیاه

0

مهدی وفامنش – خبرنگار: هنوز هواپیمای کاروان پرسپولیس از قطر به ایران نرسیده زمزمه‌های بی‌پولی و ناراحتی بازیکنان از وضعیت مالی نابسامان یکی از پرهوادارترین باشگاه‌های آسیا به گوش می‌رسد. شجاع خلیل‌زاده مدافع پرسپولیس در ویدئویی که ظاهرا در فرودگاه دوحه ضبط و منتشر شده از شرایط وخیم مالی باشگاه سخن می‌گوید و در این ویدئو جلال حسینی کاپیتان و کمال کامیابی‌نیا و سیامک نعمتی دیگر بازیکنان تیم هم حرف‌های خلیل‌زاده را تایید می‌کنند که فقط به خاطر هواداران در لیگ قهرمانان آسیا بازی کردند وگرنه از شرایط تیم به هیچ عنوان رضایت ندارند.
در این ویدئو بازیکنان پرسپولیس از مصاحبه‌های رنگارنگ سرپرست باشگاه به طور تلویحی گلایه می‌کنند و می‌گویند در رسانه‌ها و فضای مجازی می‌گویند همه چیز عالی است اما اصلا اینگونه نیست. بازیکنان پرسپولیس شرایط مالی باشگاه را افتضاح عنوان می‌کنند و این حرف‌ها ۱۸۰ درجه با صحبت‌های رسول‌پناه فرق دارد. صحبت‌هایی که بازیکنان پرسپولیس ‌آن را مصاحبه‌های گل و بلبلی می‌نامند.

آنها برای رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا از جان مایه گذاشتند و اکنون خواسته برحقی دارند که آن هم پرداخت حق و حقوق قانونی‌شان است. ولی آورده آنچه به عنوان افتخار آفرینی برای یک مملکت می نامند با آنچه در انتظار بازیکنان است زمین تا آسمان فرق دارد.
پرسپولیسی ها مثل تکیه کلام شاه غلام با دست خالی به مصاف توپ و تانک رفتند ولی آنچه برداشت کردند در حد یک تیم متوسط لیگی بود.
تیمی که حدف شد و هزار حاشیه از قلیان و زد و خورد و باند و یارکشی داشت بهره بیشتری بردند تا گروهی که با صد ها مشکل آبروی فوتبال ایران را خریدند و یک تنه با دست خالی به فینال لیگ قهرمانان رفتند.جایی که السد و الدحیل و النصر با میلیون ها دلار هزینه از موفقیت عاجز ماندند و تیمی به فینال رفت که نه تنها پ هیچ حمایتی از داخل نشد بلکه بدترین اتفاقات را برای ناکامی از سوی خودی ها برایش رقم زدند
کار به جایی رسید که حتی نیمی از هواداران عربستانی به خاطر حق خوری afc به حمایت از پرسپولیس پرداختند ولی آنچه در ویترین توسط برخی مدیران نمایش داده شد زمین تا آسمان با واقعیت فرق می کرد.
پرسپولیسی ها بدون هیچ توقعی آبروداری کردند و ۵ستاره را به تنهایی روی دست حفظ کردند ولی واقعا از مدیران باشگاه تا فدراسیون و وزارت چه کاری کردند در خور نام حرکت بزرگ سرخپوشان. آنها تیم هایی را شکست دادند که میلیونها دلار پاداش در انتظار خود می دیدند ولی سرخپوشان چه عایدی از این فخر و اعتباری که به تنهایی برای ایران بدست اوردند داشتند؟ موفقیت و شگفتی و خلق بزرگترین اتفاق خوب بیشتر از دوره گذشته به پرسپولیس نزدیک است.فوتبال ایران بعد از میلیون ها دلار غرامتی که بابت ویلموتس داد حالا مفت و مجانی صاحب افتخاری بزرگ شد . نماینده ای که بدون هیچ حمایت مادی و معنوی به فینال بزرگترین تورنمنت باشگاهی آسیا رسید . آنچه که با میلیونها دلار در سطح ملی به آن نرسیدیم و تنها یک تیم باشگاهی به خاطر دسیسه های خودی و ناخودی ، غیرت کرد و در نبردی نابرابر حماسه ای خلق کرد بالاتر از ملبورن ۹۸ و …

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --