سندی که پرسپولیس رو کرد!

0

میلاد اعظمی – خبرنگار: همان‌طور که همه می‌دانند سوشا مکانی دروازه‌بان سابق پرسپولیس برای گرفتن طلبی که مدعی از ۸۵۰ میلیون تومان است که از باشگاه پرسپولیس شکایت کرد و قرار بر این شد که از تاریخ ۱۷ خرداد باشگاه پرسپولیس این پول و دیگر بدهکاری‌هایش را بدهد و اگر این اتفاق رخ ندهد پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس بسته می‌شود. حالا درست چند روز پیش از اینکه موعد این پرونده برسد شاهد این هستیم که در فضای مجازی شایعه مطرح‌شده مبنی بر اینکه اگر باشگاه پرسپولیس تا ۱۷ خرداد پول مکانی را ندهد پرونده حرفه‌ای این باشگاه باطل و با کسر امتیاز مواجه می‌شود. به خاطر همین اطلاعاتی از یک منبع موثق به دست آوردیم تا ریز و درشت این پرونده را برای شما توضیح بدهیم. می‌توانید این گزارش را در زیر به‌صورت کامل بخوانید:

کسر امتیاز پرسپولیس را تهدید نمی‌کند

چند روزی است که در فضای مجازی و حتی رسانه‌های اعلام‌شده که اگر پرسپولیس تا ۱۷ خرداد پول مکانی را ندهد با کسر امتیاز مواجه می‌شود. پیگیری‌های ما نشان می‌دهد که این مساله اصلاً صحت ندارد و در شرایط فعلی خطر کسر امتیاز پرسپولیس را تهدید نمی‌کند، بلکه ابتدا مساله بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی مطرح است و پس از آن کسر امتیاز. با این شرایط به نظر می‌رسد این مساله از سوی نزدیکان مکانی در فضای مجازی وایرال شد تا به‌واسطه آن‌هم به هواداران پرسپولیس استرس وارد شود و هم به خاطر فشار هواداران باشگاه پرسپولیس طلب مکانی را بدهد. به هرحال پیگیری‌ها نشان می‌دهد که این مساله کسر امتیاز فعلاً پرسپولیس را تهدید نمی‌کند.

بدهی به مکانی چقدر است؟

مکانی و وکیل او معتقد هستند باشگاه پرسپولیس مبلغ ۸۵۰ میلیون تومان را به آن‌ها بدهکار است و کمیته انضباطی هم این مساله را تایید کرده است. این در شرایطی است که مسوولان باشگاه پرسپولیس معتقد هستند این بدهی به مکانی فقط ۱۵۰ میلیون تومان است و این وسط ۷۰۰ میلیون تومان بین ادعای سوشا مکانی و باشگاه پرسپولیس تفاوت وجود دارد. مسوولان باشگاه پرسپولیس این ادعا را مطرح کردند که با توجه به سندی که وجود دارد و مکانی هم آن را امضا کرده فقط باید ۱۵۰ میلیون تومان به دروازه‌بان سابق خود بدهند، اما حکم کمیته انضباطی و ادعای مکانی چیز دیگری است

سند جالب باشگاه پرسپولیس

با وجود این‌که کمیته انضباطی در رای خود اعلام کرده باشگاه پرسپولیس ۸۵۰ میلیون تومان به مکانی بدهکار است اما مسوولان این باشگاه مدعی هستند دست‌نوشته‌ای با امضا مکانی دارند که در آن خودش اعلام کرد در صحت سلامت عقل و با رضایت کامل ۵۰ درصد از مبلغ قرارداد خود را به خاطر محرومیت و جریمه که از طرف فدراسیون شده کسر کند. نکته جالب اینجاست که هم مکانی و همه مسوولان باشگاه پرسپولیس زیر این سند را امضا کردند، اما با وجود همچنین سندی بازهم رای به نفع مکانی صادر شده است.

مسوولان باشگاه پرسپولیس مدعی هستند با توجه به این سند بدهی آن‌ها به همکاری فقط ۱۵۰ میلیون تومان است نه ۸۵۰ میلیون تومان. مسوولان باشگاه مدعی هستند که ارکان قضایی فدراسیون که گاهی اوقات بدون وجود سند و مدرک کافی رای صادر می‌کنند چرا با وجود چنین سندی که آن‌ها ادعا می‌کنند وجود خارجی دارد، چنین رایی را صادر کرده است. مساله اینجاست که واقعا اگر این سند وجود داشته باشد چطور کمیته انضباطی و ارکان قضایی فدراسیون بازهم این را صادر کردند.

پول مکانی آماده است!

با وجود اختلاف‌نظر بین باشگاه پرسپولیس و سوشا مکانی در مبلغ بدهی باشگاه به او گفته می‌شود که پول مکانی آماده است و باشگاه مشکلی بابت پرداخت مبلغ ندارد. باشگاه پرسپولیس در حال حاضر مدعی است که ۱۵۰ میلیون تومان به مکانی بدهکار است و این مبلغ همین الان قابل پرداخت است. اما شنیده‌ها حاکی از آن است که مدیران باشگاه پرسپولیس برای اینکه در این پرونده به مشکل خورد نخورند حتی همان ۸۵۰ میلیون تومان را هم آماده کردند هستند تا در صورت لزوم به مکانی پرداخت کنند.

نظر عجیب برخی هواداران در مورد مکانی
بعد از این‌که نظر سوشا مکانی در چند ماه گذشته ناگهان عوض شد و علیه پرسپولیس صحبت کرد و اعلام کرد هوادار استقلال است، همچنین بعد از اینکه برای گرفتن طلبش از پرسپولیس شکایت کرد و تهدید کرد پرونده حرفه‌ای پرسپولیس را باطل‌ می‌کند نظر هواداران پرسپولیس در مورد او عوض شد. خیل عظیمی از هواداران پرسپولیس معتقد هستند در سال اول حضور برانکو به خاطر اشتباهات مکانی و گل‌های عجیب‌وغریبی که او خورد، پرسپولیس فقط به خاطر تفاضل گل قهرمانی را به استقلال خوزستان واگذار کردن. یعنی مکانی مقصر از دست رفتن آن قهرمانی است.
مساله وقتی جالب‌تر شد که برخی از هواداران پرسپولیس پا را فراتر گذاشتند و در فضای مجازی مدعی شدند مکانی با توجه به علاقه قلبی‌اش به استقلال ممکن است دربی هم از عمد مقابل این تیم گل خورده باشد، که اصلاً نظر قابل اعتمادی نیست و نمی‌شود به یک بازیکن در آن سطح چنین اتهامی وارد کرد.
البته جالب‌ترین نظر را آن قسمت از هواداران داشتند که معتقد بودند برخی گل‌هایی که مکانی در پرسپولیس دریافت کرده بودار است. این دسته از هواداران بیشتر به گل عجیبی که سوشا مکانی در بازی با فولاد خوزستان روی پاس به عقب محسن بنگر دریافت کرد مانور کردند و از مسوولان فدراسیون خواستند که به این نوع گل خوردن مکانی ورود کنند چون از نظر آن‌ها آن گل و آن مدل گل‌ها بسیار مشکوک بودند.
در همین خصوص حتی علی‌اکبر طاهری چند وقت پیش مصاحبه‌ای انجام داد و اعلام کرد بعد از دریافت برخی گل‌ها از طرف مکانی، اعتراض خودش را به برانکو اعلام کرده و معتقد بود که برخی از این گل‌ها مشکوک است. البته برانکو در جواب به طاهری گفته بوده که مکانی در تمرین عالی است و این گل‌ها جزیی از فوتبال است.

مکانی درس عبرتی برای آینده شود

واقعیت این است که اگر باشگاه پرسپولیس هر بدهی به مکانی داشته باشد باید پرداخت کند به هر حال این پول حق مکانی است، اما مساله اینجاست که میزان واقعی آن چقدر است. این ماجرا برای مدیران پرسپولیس درس عبرتی شود تا پای هر بازیکنی را با هر مبلغی به پرسپولیس باز نکنند. بازیکنی که اعتقاد و علاقه قلبی به استقلال دارد نباید به هر شکلی و با هر مبلغی به پرسپولیس وارد شود و با رفتارهای عجیب‌وغریبش به پرسپولیس ضربه بزند. تیم پرسپولیس جایگاه بازیکنانی است که حداقل دنبال ضربه زدن به این تیم نباشند و برای این تیم و هواداران میلیونی‌اش احترام فراوانی قائل شوند.

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --