راهی برای بازگشت نیست

0

سازمان لیگ بار دیگر تاکید کرد استراماچونی راهی برای بازگشت به فوتبال ایران ندارد.

به گزارش پرسپولیس نیوز، بعد از جمشید نورشرق اینبار این موضوع از سوی فریبرز محمود زاده – رییس کمیته نقل و انتقالات مطرح شد. نورشرق در این باره گفت: استراماچونی بنا به هر دلیلی قرارداد خود را با استقلال بهمن ماه سال گذشته فسخ کرده است. مربی می تواند حتی با اس ام اس و مصاحبه با رسانه های گروهی قرارداد خود را فسخ کند. اگر باشگاه به جای بازیکن یا مربی ای که قراردادش را فسخ کرده نفر جدید جایگزین نکند در ادامه مسیر می تواند برای ادامه همکاری تصمیم گیری کند. این موضوع در قرارداد استراماچونی خیلی مهم است.

وی ادامه داد:‌زمانی که مربی ایتالیایی قرارداد خود را فسخ کرد باشگاه استقلال با فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی قرارداد امضاء و برای او کارت دریافت کرد. به واقع این پوزیشین اشغال شده است و حالا اگر باشگاه استقلال تصمیم به ادامه همکاری با استقلال بگیرد باید قرارداد جدید امضاء کند که این در تضاد با مصوبه ای است که به تازگی از سوی سازمان لیگ به باشگاه ها ابلاغ شده است. در اینباره پیش تر نورشرق اظهار کرده بود و گفته بود باشگاه استقلال نمی تواند استراماچونی را بخدمت بگیرد.

رییس کمیته نقل و انتقالات در این خصوص که برخی می گویند این قانون در تضاد با فوتبال حرفه ای است و از سوی فیفا لغو خواهد شد، گفت: فیفا به این موضوعات ورود نمی کند. ما پیش تر به تیم ها می گفتیم ۳ بازیکن خارجی در اختیار بگیرند و بعد این سهمیه را به ۴ بازیکن افزایش دادیم به این شرط که یکی از بازیکنان آسیایی باشد. آیا فیفا در چنین مواری ورود کرد؟ شک نکنید اینبار هم ورود نمی کند. فیفا زمانی ورود می کند که فدراسیون های ملی در تصمیمات اساسی فوتبال دخالت کنند. به طور مثال شما هیچ وقت نمی توانید وقت بازی یا تعداد بازیکنان زمین را تغییر دهید و این ها قوانینی است که توسط فیفا تغییر می کند.

این مسئول عنوان کرد: به طور مثال در دوران کرونا فیفا اعلام کرده بود تیم ها می توانند ۵ تعویض برای جلوگیری از مصدومیت بازیکنان انجام دهند. هیچ فدراسیونی نمی توانست این قانون را خود خلق کند. این قانونی است که فدراسیون فوتبال ایران آنرا تایید کرده و چون یک تصمیم داخلی است فیفا به آن ورود نمی کند. این قانون در راستای کمک به باشگاه ها وضع شده است. تیم ها به دلیل تحریم از سوی خزانه داری آمریکا حتی از انتقال پول محروم بودند و همین سبب شکایت و آراء فیفا شده است. در خیلی از پرونده ها پول برای پرداخت موجود بوده است اما امکان انتقال پول وجود نداشت. خیلی ها از این تصمیم استقبال کرده اند.

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --