رئیس کمیته المپیک: ناچاریم از دادکان شکایت کنیم

0

رئیس کمیته ملی المپیک ضمن انتقاد از محمد دادکان رئیس پیشین فدراسیون فوتبال گفت: اظهارات دادکان درباره تعلیق ورزش از روی بی اطلاعی و استنادش به اظهارات فراری ضد انقلاب بوده است.

به گزارش پرسپولیس نیوز، سیدرضا صالحی امیری در حاشیه بازدید از فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات پاسخ داد. او در بخشی از صحبت‌هایش درباره اظهارات محمد دادکان و تاکیدش بر تهدید ورزش ایران به تعلیق از سوی کمیته بین‌المللی المپیک، گفت: دادکان از پیشکسوتان ورزش قهرمانی هستند. او انسان محترم و با شخصیتی است و بخاطر پیشکسوتی برایش احترام قائلم. از همه از جمله دادکان انتظار می‌رود برای بیان هر صحبتی اطلاع داشته باشند و برای بیان آن فکر کنند. برداشت ما به صورت قطعی این است که ایشان اطلاعی از مسائل حوزه کمیته ملی المپیک و نهادهای بین‌المللی ندارند. حداقل تا امروز حتی یک دقیقه با بنده و همکارانم جلسه‌ای نداشته‌اند تا او را مطلع کنیم. از همین جا از دادکان دعوت می‌کنم به کمیته بیاید. آنچه اعلام کرده بود از روی ناآگاهی بود.

صالحی امیری ادامه داد: هیچ مکاتبه‌ای دال بر تعلیق و یا اینکه ما تعهدی به کمیته بین‌المللی المپیک بدهیم وجود ندارد. ایشان به بیان یک رسانه‌ای و ضد انقلاب فراری استناد کرد که فاقد اعتبار است. ما که وظیفه نداریم درباره همه چیز اظهار نظر کنیم. درباره جودو به صورت رسمی تکذیب کردیم. انتظار است دادکان به تکذیب کمیته المپیک استناد می‌کرد نه یک ضد انقلاب فراری.

رئیس کمیته ملی المپیک تاکید کرد: دادکان هنوز مستندی ارائه نکرده است و حرفش، حرف یک رسانه خارجی بوده است. سیاست رسمی کمیته ملی المپیک در دوره مدیریت جدید عدم ورود به حاشیه است. انتظار می‌رود دادکان درباره حوزه تخصصی خودش ورود کند. ایشان مدعی شد کمیته المپیک و وزارت ورزش مکاتباتی داشته و تعهداتی داشته‌اند. این ادعا دروغ است. ما مکاتبه‌ای نداشتیم و با ما هم مکاتبه‌ای نشده است.

صالحی امیری اظهار کرد: اصرار ایشان بر بیان نکته غیر واقعی جای سئوال است و ما ناچار به تکذیب شدیم چون ادعا خلاف واقع بود. وقتی می‌گویید سند، یعنی مرجع رسمی و کمیته بین‌المللی المپیک یا شورای المپیک آسیا. اگر مرجع رسمی سندی را تایید نکند فاقد اعتبار است. تاکید می‌کنم آنچه دادکان می‌گوید را تکذیب می‌کنم. اما از رسانه‌ها خواهش می‌کنم حرمت شخص دادکان را حفظ کنند. از ایشان هم تقاضا می‌کنم در حوزه تخصصی خودش صحبت کند و یا حداقل به همکارانم از جمله آقایان سعیدی، سجادی و خانم طاهریان مراجعه کند و از نزدیک در جریان قرار بگیرد.

وی درباره احتمال شکایت از دادکان به خاطر ادعایش، افزود: ناچاریم گاهی برای پیشگیری از اتفاقات بعدی به مراجع قضایی مراجعه کنیم. یا فرد باید از مواضع خود عدول و عذرخواهی کند و یا ما شکایت کنیم. مسیر دیگری وجود ندارد. یا اتهام زننده باید عذرخواهی کند یا نهاد رسمی باید در مراجع قضایی دنبال کند. ما هم در مراجع قضایی این را دنبال می‌کنیم.

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --