ذوالفقارنسب: در شرایط سخت نتایج خوبی گرفتیم

0

مربی سابق تیم ملی فوتبال ایران میزبانی بحرین در انتخابی جام جهانی را تمام شده دانست و تاکید کرد: ایرانی‌ها در شرایط سخت و بحرانی نتایج خوبی را به دست می‌آورند. هر گاه خواستند ایران را از مدار خارج کننند، خوب عمل کردیم.

به گزارش پرسپولیس نیوز، بیژن ذوالفقارنسب درباره برگزاری بازی‌های گروه سوم انتخابی جام جهانی به صورت متمرکز در بحرین و اجبار تیم ملی به بازی در این کشور در آب و هوای گرم و شرجی این منطقه در اواخر بهار به ایسنا گفت: بازی در بحرین و کشورهای خلیج فارس با بازی در ایران قابل مقایسه نیست. شرایط این کشورها برای تیم‌های غیربومی مناسب نیست. مطمئنا کمتر تیم غیر بومی می‌تواند از تمام ظرفیت‌ها و داشته‌های فنی خود در چنین آب و هوایی استفاده کند.

وی با اشاره به واگذاری انتخابی جام جهانی به بحرین و همینطور میزبانی لیگ قهرمانان آسیا به عربستان اظهار کرد: با توجه به مشکلات بین‌اللملی این قبیل اتفاقات برای فوتبال ما رخ داده است. عربستان و بحرین زودتر اقدام کردند و لابی و دیپلماسی قوی‌تری داشتند. به هر صورت این مسئله زمانی شکل گرفت که ما شدیدا درگیر انتخابات و تغییر و تحولات فدراسیون فوتبال بودیم و کسی از این قضایا اطلاعی نداشت.

مربی سابق تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه روزی که میزبانی‌ها تقسیم شد، مسئولان به فکر گرفتن میزبانی برای ایران افتاده‌اند، افزود: همیشه AFC اعضای عرب زبان بسیاری دارد که به نفع کشورهای خود عمل می‌کنند. در حال حاضر این اتفاق افتاده و نمی توان کاری برای تغییر آن کرد. ما هر کاری کنیم مطمئنا بر علیه ما اقدام خواهند کرد و در نظرخواهی‌ها ما در اقلیت قرار داریم.

ذوالفقارنسب با بیان اینکه باید میزبانی بحرین را پذیرفت گفت: باید به فکر بازی‌های مقتدرانه و صعود از این مرحله باشیم. من خوشبین هستیم که ایرانی‌ها در شرایط سخت و بحرانی نتایج خوبی را به دست می‌آورند. تاریخ هم این را نشان داده است. هر گاه خواستند ایران را از مدار خارج کننند، خوب عمل کردیم.

وی تاکید کرد: خودمان را مشغول قضیه میزبانی نکنیم چرا که بعید است نظر خود را تغییر دهند و فرصت بازی در خانه برای ما فراهم شود.

مربی سابق تیم ملی ایران همچنین درباره لزوم برگزاری اردوهایی در کشورهای گرم‌سیر و دارای آب و هوای مشابه با بحرین در آستانه برگزاری مسابقات انتخابی جام جهانی که به طور فشرده در ۱۰ روز برگزار می‌شود، گفت: در کشور خودمان مکان‌هایی را داریم که شرایط مشابه با بحرین را دارند. کیش، بندرعباس و … از نظر آب و هوا مشابه بحرین هستند. با توجه به فرصتی که تا زمان برگزاری مسابقات در بحرین باقی مانده می‌توانیم شرایط لازم را فراهم کنیم.

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --