دور باطل امتحان پس داده‌ها

0

فدراسیون فوتبال در اطلاعیه‌ای که روز هجدهم تیرماه منتشر کرد، از انتخاب سرمربی جوانان در ۱۰ روز آینده خبر داده بود. شیوا دورانگر _خبرنگار:  بااینکه از مهلت وعده داده‌شده کمیته فنی چند روزی هم گذشته است ، هنوز خبری از جانشین پور موسوی نیست. این در حالی است که جوانان ایران کمتر از ۳ ماه دیگر باید در رقابت‌های قهرمانی زیر ۱۹ سال آسیا با تیم‌های ازبکستان، اندونزی و کامبوج رقابت کنند. این بازی‌ها از ۲۳ مهرماه آغاز می‌شود و ملی پوشان ایران در اولین بازی خود مقابل میزبان یعنی ازبکستان قرار خواهند گرفت. ولی همان‌طور که می‌بینید تیم ملی جوانان وضعیت مشخصی ندارد و باوجود اینکه مدتی است فعالیت‌های فوتبالی از سر گرفته‌شده است، اما خبری از تمرین و بازی تدارکاتی برای جوانان نیست، زیرا همان‌طور که گفته شد تیم ملی اصلاً مربی ندارد تا اردو و مسابقه برگزار کرد.

البته اعضای کمیته فنی فدراسیون ادعا می‌کنند در این مدت بیکار نبوده و نشست‌های متعددی برای انتخاب سرمربی برگزار کرده و با چندین مربی هم مذاکراتی را داشته‌اند. در روزهای گذشته از گزینه‌های مختلفی برای هدایت جوانان نامبرده شد که علیرضا منصوریان ، محمود فکری و  سهراب بختیاری زاده ازجمله آن‌ها بود. حمید استیلی پیشنهاد مذاکره با منصوریان را تایید کرده بود و عنوان داشت این مربی پیشنهاد فدراسیون فوتبال برای هدایت تیم جوانان ایران را قبول نکرده است. این عضو کمیته فنی فدراسیون در ادامه گفته بود با فکری صحبت نکردیم چون ایشان تیم دارد. چند روز بعد هم در رسانه‌ها اعلام شد سهراب بختیاری زاده  از سوی کمیته فنی فدراسیون فوتبال به‌عنوان سرمربی جدید تیم ملی جوانان ایران انتخاب‌شده و در انتظار تایید هیأت رییسه فدراسیون است که فدراسیون بلافاصله نسبت به آن واکنش نشان داد و اخبار فوق را کذب خواند و در بیانیه‌ای اعلام کرد طی ۱۰ روز آینده سرمربی جوانان را معرفی خواهد کرد. حال شنیده می‌شود مدیران فدراسیون مذاکراتی با پرویز مظلومی داشته‌ تا هدایت تیم جوانان را به او بسپارند! حتی گفته می‌شود این مربی در حال انتخاب دستیاران خود است. فدراسیون هنوز واکنشی به این شایعه نشان نداده است و باید دید این موضوع چقدر به واقعیت نزدیک است و کمیته فنی این بار خبر مذاکره با یک گزینه استقلالی را تکذیب می‌کند و یا  به سرمربی سابق تیم‌های استقلال و مس هدایت تیم جوانان را خواهد سپرد؟

جالب اینجاست مظلومی ۴ سال است در تیمی مربیگری نکرده است. این مربی آخرین بار هدایت استقلال را در لیگ برتر پانزدهم بر عهده داشت که به دلیل نتایج ضعیف و باخته‌ای پرگل مقابل پرسپولیس و تراکتورسازی و  ناکامی در کسب جام از استقلال اخراج شد. وی قبل از این هم سرمربی مس بود که به دلیل عدم کسب نتایج لازم برکنار شد. جالب اینجاست که مظلومی در میانه‌های نیم‌فصل اول جانشین محمود یاوری شده بود اما نتوانست این تیم را از بحران خارج کند و قبل از پایان فصل  با تصمیم  مدیران مس اخراج شده بود. مظلومی در تیم لیگ برتری آلومینیوم هم عملکردی مشابه داشت و درحالی‌که در اواخر فصل جانشین میثاقیان شده  بود نتوانست این تیم را از بحران سقوط نجات دهد. آن هم در شرایطی که ستاره‌هایی چون زاید و میداوودی در تیمش داشت. مظلومی علاوه بر این در تیم‌های صبا باطری، صنعت نفت آبادان و ابومسلم مشهد مربیگری کرده است و تنها افتخار قابل توجهی که به دست آورده است قهرمانی با استقلال در جام حذفی بود. حال مشخص نیست فدراسیون با کدام کارنامه به پرویز مظلومی چراغ سبز نشان داده است؟مربی ۶۶ ساله‌ای که ۴ ساله است خانه‌نشین است و به‌جز دوره کوتاهی که هدایت  تیم ملی را بر عهده داشت تجربه حضور در هیچ رده ملی را به‌عنوان مربی ندارد.

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --