دشمن برای خراب کردن نام‌های بزرگ زیاد است

0

مرضیه دارابی – خبرنگار: پرسپولیس عصر جمعه، چند روز بعد از فینال آسیا به مازندران سفر کرد تا برابر نساجی قرار بگیرد. آن‌هم در روزهایی که کشور با بارش باران و برف مواجه شده بود و میزبان تا دقیقه ۹۰ مشغول خالی کردن آب از زمین مسابقه آن‌هم به روش‌های مبتدیانه بود.
در لیگ برتر، با سطل آب را از زمین خارج می‌کردند، درحالی که باید پیش از باران از زمین مسابقه محافظت می‌شد. طبیعتا بازی کردن در چنین زمینی برای پرسپولیس کار آسانی نبود و نمی‌توانست تاکتیک‌های موردنظرش را به خاطر ناهمواری و لیز بودن زمین، پیاده کند. ضمن اینکه وقت‌کشی ناشیانه بازیکنان نساجی را هم باید به زمین عجیب و غریب تیم لیگ برتری اضافه کرد.
پرسپولیس از قائمشهر دست‌خالی برنگشت و توانست گل خورده را جبران کند، این تیم حالا خود را مهیای بازی با ذوب‌آهن می‌کند.
در همین رابطه با محمد پنجعلی بازیکن سابق تیم ملی و پرسپولیس صحبت کردیم. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با کاپیتان پیشین سرخپوشان را در زیر می‌خوانید:
بعد از ناکامی در فینال آسیا، پرسپولیس با تساوی به لیگ برتر برگشت.
فینال که دیگر گذشت و باید فکر لیگ امسال باشیم تا در دوره بعدی لیگ قهرمانان آسیا برای قهرمانی برویم.
این شد ۲ بار که فینال را واگذار کرده و به جام نرسیدیم.
عیب ندارد، بچه‌ها تجربه به دست آوردند. مطمئنم امسال شانس مان زیادتر از دوره‌های قبلی است. باید لیگ کنونی را قشنگ تمام کنیم، با یک قهرمانی دیگر چون بچه‌ها لیاقتش را دارند.
بازی با نساجی را چطور دیدید، هرچند که به خاطر وضعیت زمین شاید خیلی نشود فنی در مورد این مسابقه صحبت کرد.
آن زمین اصلا قابل بازی کردن نبود، خصوصا اینکه شمالی‌ها به بازی کردن در چنین زمین‌های عادت دارند، و این به ضرر پرسپولیس بود چون تیمی که توانایی‌هایش بالاست در چنین زمینی قادر به بازی کردن نیست. در این زمین راه رفتن سخت بود چه برسد به اینکه فوتبال بازی کنند.
برف و باران قابل پیش‌بینی است و می‌شود از زمین‌بازی در مقابل آن محافظت کرد، به نظر شما عمدی در کار نبود که زمین به چنین وضعیتی دچار شود؟
می‌توانند یک‌چیزی پهن کنند و پیش‌بینی‌هایی داشته باشند که چنین بلایی سر زمین نیاید، نمی‌دانم چه بگویم. چیزی نشد ندارد. در قرن ۲۱ هستیم مگر می‌شود در چنین زمینی، فوتبالی در سطح لیگ برتر برگزار کرد؟ شما در دنیا بگردید و ببینید چنین اتفاقی رخ می‌دهد؟ واقعا زشت است، تلویزیون پخش زنده دارد. دارند با لنگ آب زمین را خشک می‌کنند. خیلی آبروریزی بود.
جالب است با این وضعیت زمین‌های مان مدعی میزبانی از جام ملت‌ها هم هستیم.
آفرین، می‌خواهیم میزبانی هم بگیریم. ما نمی‌توانیم از زمین مان مقابل باران محافظت کنیم بعد میزبانی را حق خودمان می‌دانیم. در آن زمین اصلا نمی‌شود تاکتیک تیمی را پیاده کرد، فقط باید توپ‌های بلند ارسال کرد. راه رفتن هم سخت بود، بازیکن چطور می‌تواند بازی کند. متاسفانه نمی‌دانم به چه کسی باید اعتراض کرد، اصلا چه کسی مسوول است.
-در آن رأس هم که فعلا دعوا بر سر میز ریاست است.
چه فرقی می‌کند چه کسی بیاید، وقتی زیرساخت نداریم و اساس کار ما ایراد دارد، قبلا هم افرادی در راس بودند اما آدم‌ها با هم فرقی ندارند.
-این‌طور که پیداست به انتخابات روز ۱۰ اسفندِ فدراسیون فوتبال هیچ امیدی ندارید؟
امید ندارم. چون اصلا مساله شخص نیست.
برخی به دنبال این هستند که گزینه‌های محبوب و خوشنام فوتبال مثل علی کریمی یا علی دایی وارد انتخابات شوند.
من فکر کنم نیایند بهتر باشد. به خاطر اینکه این‌قدر دشمن هست که دست به دست هم بدهند و نگذارند این‌ها کار کنند و خراب شوند. البته فکر هم نمی‌کنم بیایند. به نظر من هیچ فرقی نمی‌کند چه کسی رییس شود، چون یک نفر کاری نمی‌تواند انجام دهد. سیستم و زیرساخت مهم است که ما نداریم. اصلا نه می‌شود کار کوتاه‌مدت کرد و نه بلندمدت.
-به بحث خودمان برسیم. با توجه به جدایی‌های اخیر و رفتن بشار، چه کم و کسری در پرسپولیس می‌بینید؟
با این نفراتی که در این مدت از دست دادیم، کار سخت‌تر شده. دست مربی باید باز باشد.
-صحبت از رامین رضاییان و بازگشت او به پرسپولیس است، چقدر موافق این اتفاق هستید؟
من هم شنیدم. فکر می‌کنم بتوانیم او را جذب کنیم خوب است. البته سلایق و نظرات مختلف است. من اعتقاد دارم باید به نظر کادر فنی توجه کرد و به آن احترام گذاشت. آن‌ها هر چه می‌خواهند تا جایی که می‌شود باید آن را مهیا کرد. کادر فنی کم و کاستی‌ها را متوجه می‌شود و وظیفه باشگاه این است که آن‌ها جذب کند تا امسال هم برای قهرمانی برویم.
بازی بعدی سرخپوشان در حالی که تاریخ دربی همچنان نامشخص است، همان بازی قبلی با ذوب‌آهن است که روز مسابقه بازی لغو شد.
من فکر می‌کنم پرسپولیس حالا دیگر تغییرات آب و هوایی را هم‌پشت سر گذاشته و با آمادگی بهتری به مصاف این مسابقه می‌رود. در بازی با نساجی تا حدودی هم تیم خسته بود، اما دیدار با ذوب‌آهن بازی خوبی می‌شود و بچه‌ها برمی‌گردند به لیگ، صد درصد شک نکنید.

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --