دروازه‌بانی می‌خواهیم که مثل رادو با نیمکت نشینی کنار بیاید

0

یکی از اعضای جذاب کادر فنی پرسپولیس که نقش بسزایی در قهرمانی این تیم در لیگ امسال را بازی کرد داوود فنایی است. میلاد اعظمی_خبرنگار: دروازه‌بان سابق پرسپولیس که این بار به‌عنوان مربی با این تیم قهرمانی را تجربه کرد در گفت‌وگو با روزنامه پرسپولیس صحبت‌های جالبی در مورد آخرین بازی سرخپوشان مقابل نساجی، تکلیف جانشینی بیرانوند، عملکرد رادوشوویچ و … انجام داد که متن کامل آن را در زیر می‌خوانید:

 

– ابتدا در مورد بازی با نساجی صحبت کنید، پرسپولیس در این بازی مساوی کرد و بعد از ۱۰ مسابقه همراه با پیروزی یک بازی را مساوی کرد تا به‌نوعی رکوردش تمام شود.

من همیشه گفتم که این رکوردها برای آینده مهم است، ما واقعاً برای رکورد زدن تمرین و بازی نمی‌کنیم. فقط می‌خواهیم که پرسپولیس عملکرد خوبی داشته باشد، ما به این مسایل فکر می‌کنیم و تمرکزمان را روی کارمان گذاشتیم.

 

– فکر می‌کردید بازی با نساجی سخت شود؟

درست است که بازی سختی بود، اما بازهم ما به‌قول‌معروف سوار بازی بودیم. هم در حفظ توپ خوب بودیم و هم موقعیت‌های زیادی را روی دروازه حریف خلق کردیم. فقط تنها چیزی که واقعاً ما را اذیت کرد کیفیت عجیب‌وغریب زمین چمن ورزشگاه وطنی بود. برای من بسیار عجیب بود که چرا چمن آن‌قدر سفت بود خدا را شکر می‌کنم که بازیکنی از ما مصدوم نشد.

– یعنی واقعاً به این اندازه کیفیت چمن مصنوعی بد بود؟

وقتی برای گرم کردن دروازه‌بان‌ها به زمین رفتم تعجب کردم که چرا کیفیت آن این‌طور است انگار روی آسفالت تمرین می‌کردیم! زمینه چمن مصنوعی این‌طور نیست شما گاهی زمین‌های چمن مصنوعی می‌بینید که اصلاً متوجه نمی‌شوید مصنوعی است.

– شاید این‌ یک تاکتیک برای نساجی باشد که بتواند روی این زمین از حریفانش امتیاز بگیرد.

به نظر من این‌طور نیست، اتفاقا خود بازیکنان نساجی هم اذیت می‌شوند. بعد از بازی همه بازیکنان‌ ما از زمین گلایه داشتند. واقعاً زمین ورزشگاه نساجی کاملاً شرایط این را دارد که بازیکنان را مصدوم کند. من از مسوولان قائمشهر می‌خواهم که فکری به خاطر این مساله بکند.

-نکته جالب این است که اکثر زمین‌هایی که در شمال ایران هست چنین وضعیتی دارد.

دقیقاً درست می‌گویید. وقتی هم می‌گوییم که چرا زمین چمن طبیعی درست نمی‌کنند می‌گویند در شمال بارندگی زیاد است، انگار در اروپا با بارندگی کم است! خب باید از چمنی استفاده کنند که توانایی بارندگی زیاد را داشته باشد.

– نکته جذاب بازی کادر فنی ۲ تیم بود. این‌طرف تمام کادر فنی پرسپولیس بازیکنان سابق این تیم بودند و آن‌طرف تمام کادر فنی نساجی بازیکنان سابق استقلال، این مساله حساسیت را برای شما زیاد نکرده بود؟

تمام اعضای کادر فنی نساجی از دوستان خوبم هستند. واقعیت این است که وقتی مربی می‌شوید دیگر کری خوانی‌های قدیم از زمان بازیگری وجود ندارد و همه فکر پیشرفت هستند. ما هم به فکر تیم خودمان بودیم می‌خواستیم ۳ امتیاز را بگیریم.

– واقعاً بین شما کری خوانی نبود؟

اصلاً چنین چیزی نبود و ما برای همکاری نخواندیم. اتفاقاً قبل از بازی کادر فنی نساجی به‌صورت ویژه قهرمانی را به ما تبریک گفتند. این نشان می‌دهد که اخلاق و رفتار کاملاً حرفه‌ای دارند. تمام فکر و ذکر ما این بود که بازی را ببریم و البته برای نساجی هم احترام زیادی قائل بودیم.

– بازی با نساجی دومین مسابقه پیاپی بود که رادوشوویچ گل خورد، این مساله را چطور مدیریت می‌کنید؟

به نظر من رادو بازی به بازی و روز به روز بهتر می‌شود. رادو اعتمادبه‌نفس خوبی پیداکرده و این بسیار برای ما مساله مهمی است. گلی که او در بازی با نساجی خود روی یک شوت استثنایی بود و اصلاً مقصر نبود در بازی قبل هم با نفت مسجدسلیمان روی پنالتی گل خورد.

– یعنی از عملکرد او راضی هستید؟

چرا راضی نباشیم؟ شرایط رادو واقعاً هر روز بهتر می‌شود و باتجربه‌تر هم می‌شود. خوشحالیم که چنین دروازه‌بانی داریم.

– سوال مهم این است که آیا واقعاً دروازه‌بانی در ایران وجود دارد که در حد و اندازه‌های پرسپولیس باشد؟

قطعاً چنین دروازه‌بانی وجود دارد. ما هم منتظر این هستیم تا بازی‌های لیگ تمام شود تا بتوانیم یک دروازه‌بان خوب و باتجربه را جذب کنیم تا رقیبی جدی برای رادو باشد. تیمی که می‌خواهد قهرمان شود باید ۲ دروازه‌بان خوب داشته باشد.

– این یعنی هر دروازه‌بانی به پرسپولیس بیاید عملاً به‌عنوان دروازه‌بان دوم است؟

اصلاً چنین چیزی نیست. تعیین و تکلیف اینکه چه کسی بازی کند و چه کسی روی نیمکت بنشیند با کادر فنی است. من نظر خودم را به گل محمدی در این خصوص می‌گویم و درنهایت تصمیم نهایی را گل محمدی می‌گیرد. ما به دنبال دروازه‌بانی هستیم که به تصمیمات سرمربی احترام بگذارد و حتی با نیمکت نشینی هم کنار بیاید. ما دروازه‌بانی می‌خواهیم که مثل رادو اگر روی نیمکت نشست حرفی نزند و بداند چه تیمی می‌آید. دروازه‌بان جدید باید درک کند که پرسپولیس و هوادارانش یعنی چه.

-و صحبت پایانی.

صحبت خاصی نیست فقط یک‌بار دیگر قهرمانی پرسپولیس را به همه هواداران تبریک می‌گویم.

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --