داستان تکراری یک مغلوب

0

بعد از آنکه فرهاد مجیدی برای بار چندم علیه مدیریت باشگاهش صحبت کرده و مددی را مجری اوامر وزارت ورزش دانست، مدیرعامل آبی‌ها هم در واکنش به او، صحبت‌هایی را مطرح کرده است.

سرمربی جوان آبی‌ها که عادت دارد همیشه تقصیرات را به گردن این و آن بیندازد، در مصاحبه آخرش دست از سر پرسپولیس برداشته و این بار علیه مدیریت باشگاه متبوعش گفته است: «خجالت هم نمی‌کشند، سر تا پای این باشگاه را نابلدی و ناتوانی فراگرفته اما هیچ مسوولی به فکر نیست. برای یک ام آر آی ساده که هزینه‌اش به یک میلیون تومآن‌هم نمی‌رسد، مدیریت خبر می‌دهد که پول ندارد. این‌همه مصیبت در باشگاه وجود دارد و آقای مددی عین خیالش نیست و فقط منتظر دستور بالادستی‌هاست! آقای علی‌نژاد، چرا دست از سر استقلال بر نمی‌داری؟ قبلا هم گفته‌ام آقایان ماموریت داشته‌اند که استقلال را به یک تیم معمولی تبدیل کنند. بی‌تعارف باید بگویم که پشت این مشکلات توطئه‌هایی وجود دارد و عمدا می‌خواهند شرایط روز به‌روز بدتر شود.»

مددی البته در پاسخ به اتهامات اخیر سرمربی تیمش گفته است که فرهاد مجیدی توهم توطئه دارد؛ که البته پر بیراه هم نگفته و مجیدی در همین مصاحبه گوشزد شده: «آن‌قدر معطل ‌کنند تا بازی‌ها شروع شود و نتیجه این شرایط اسفناک در نتایج بازی‌ها مشخص شود و آن موقع با کمک باندهای مخرب می‌خواهند آدرس انحرافی بدهند و من و شاگردانم را قربانی این‌همه بی‌کفایتی بکنند.»

مجیدی در مورد دستیار ایتالیایی‌اش چیزی را گفته که به نظر بیشتر علیه خودش هست. اینکه در دوره ممنوعیت استفاده از خارجی‌ها در فوتبال ایران، استقلال توانسته یک دستیار ایتالیایی برای سرمربی‌اش بیاورد، در جای خود قابل‌بحث است؛ اما مدیریت باشگاه آینده‌نگری کرده و خواستار آوردن بندی در قرارداد وی شده که نتواند به فیفا شکایت کند. مجیدی می‌گوید که چنین درخواستی پالس منفی به دستیار ایتالیایی می‌دهد که در همین ابتدای کار نمی‌خواهند پول او را بدهند و در عین حال نیز حق شکایت را از او بگیرند.

این در حالی است که قراردادهای سال‌های اخیر منعقد شده در فوتبال ایران، همه یک‌طرفه به سود خارجی‌ها بوده و آن‌ها بخش زیادی از بودجه فوتبال کشور را بابت غرامت دریافت کرده‌اند.

ضمن اینکه باشگاه استقلال که می‌دانست مجیدی به‌تنهایی قادر به هدایت تیمش نیست و نیاز است که دستیار خارجی برای سرمربی داخلی استخدام شود، می‌توانست اساسا سرمربی خارجی بیاورد و راه را بر اتهامات مجیدی به‌کل ببندد اما طبق خواسته مجیدی، صرفا دستیار ایتالیایی جذب شده، درحالی‌که چنین اتفاقی در تیم رقیب، که سرمربی استقلال چند روز یک بار علیه آن‌ها مصاحبه می‌کند رخ نداده است.

پرسپولیس با کادری کاملا ایرانی به کار ادامه می‌دهد، آن‌هم در شرایطی که با برانکو سه سال متوالی قهرمان ایران شده و کالدرون هم در تیم را در همین مسیر حفظ کرده است، اما زمانی که بنا شد خارجی‌ها در فوتبال ایران نباشند، با سرمربی آرژانتینی که تیم را قهرمان نیم‌فصل کرده بود هم خداحافظی شد و برای نایب‌قهرمان آسیا و قهرمان چند دوره متوالی ایران هیچ امتیاز ویژه‌ای در نظر گرفته نشد؛ اما برای تیمی که همیشه غر می‌زند و ناراضی است، امتیازات ویژه زیادی قائل شده‌اند. یکی همین موضوع دستیار ایتالیایی است که مددی هم اذعان کرده که «با وجود اینکه آمدن گابریل پین به ایران در تضاد با قوانین داخلی است، اما با تمهیداتی تلاش کردم تا قرارداد سال بعد را برای ایشان تنظیم کنیم.»

***

احمد صبوری که معتقد است مجیدی از سکوت و صبوری او سوءاستفاده کرده، کمتر از ۲۴ ساعت بعد از اتهاماتی که سرمربی تیمش به او وارد کرده، می‌گوید: «هیچ‌کس حق ندارد دیگری را ناعادلانه قضاوت کند. رفتارهای آقای مجیدی ناپایدار و بی‌ثبات است و باید این رویه اصلاح شود. مجیدی همه را مورد عتاب و توهین قرار می‌دهد، درحالی‌که ایشان در جایگاه سرمربی تیم باید مراقب رفتارهایش باشد. آقای مجیدی توهم توطئه را کنار بگذارد و به فکر تیم باشد. با توهین و سفسطه به هیچ تیمی امتیاز نمی‌دهند و ایشان برای توجیه نتایج تیم راه دیگری غیر از توهین و تهمت را انتخاب کند.»

مددی حتی عنوان کرده که حاضر است لیست کامل پرداختی‌های استقلالی‌ها را منتشر کند تا مشخص شود که حرف‌های او درست است یا اینکه مجیدی راست می‌گوید. مجیدی در مدت اخیر دائم از عدم پرداخت حقوق شاگردانش و مشکلات حاد اقتصادی آن‌ها گفته و تاکید کرده که برخی از آن‌ها لنگ یک حتی یک میلیون بوده و پول دستی از باتجربه‌های تیم گرفته‌اند! یا ممکن است حکم جلب شان گرفته شود! درحالی‌که مددی می‌گوید که در عربستان (لیگ قهرمانان آسیا) به موقع پاداش هر برد به‌صورت ریالی و دلاری داده‌شده و تیم پاداش صعود هم گرفته است.

***

مدیرعامل استقلال بعد از آنکه در مورد پرداختی به بازیکنان این تیم کدهای لازم را داده، عنوان کرده که «فرهاد مجیدی باید بین کار فنی و پرداختن به حواشی یکی را انتخاب کند. این رفتارها قطعاً به استقلال ضربه می‌زند» و تاکید کرده که «در این مدت صبوری کردم و در صورت ادامه این فضا، از طریق ابزارهای انضباطی باشگاه برخورد قانونی می‌کنم. نه من، بلکه هیچ مدیرعاملی تحمل سیاه‌نمایی شرایط از سوی مجموعه خودش را ندارد.»

صحبت‌های مددی را به‌نوعی می‌شود تهدید به برکناری فرهاد مجیدی دانست. هرچند که روحیه مجیدی هم روحیه آرامی نیست که در مقابل صحبت‌های مدیرعامل باشگاهش سکوت کند.

باید منتظر واکنش بعدی سرمربی استقلالی‌ها بود، آیا بحران اخیر آبی‌ها بازهم به تغییر کادر فنی منجر خواهد شد؟

باید منتظر ماند و دید حالا که آبی‌ها شانس قهرمانی در لیگ برتر را به‌کل از دست داده‌اند و در جام حذفی نیز با قرعه بدی مواجه شده و باید با تیم آماده و مدعی پرسپولیس بازی کنند، مجیدی قصد رفتن دارد؟

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --