خوردن ۵ گل در دو بازی دفاع خراب استقلال را نشان می دهد

0

مرضیه دارابی – خبرنگار: بعد از ۴ بازی کم اشتباه که با برد سرخپوشان در هند همراه بود، شاگردان یحیی گل محمدی دوشنبه شب باوجودی که تیم برتر میدان بودند، اما یک بر صفر مغلوب الوحده امارات شدند.

حالا پرسپولیس از ۵ بازی صاحب ۴ برد و یک باخت شده و با ۱۲ امتیاز به عنوان تیم صدرنشین گروه به مصاف الریان خواهد رفت و باید حتما این تیم را ببرد. خیلی ها می گویند این باخت در موقع مناسبی اتفاق افتاد و تیم می داند هیچ حریفی را نباید دست کم بگیرد. در همین خصوص با رضا ترابیان بازیکن سابق قرمزپوشان صحبت کردیم. او می گوید پرسپولیس فقط یک اشتباه کرد که تاوانش را با شکست داد، اما غیر از گل، در باقی زمان بازی این شاگردان یحیی گل محمدی بودند که از حریف سر بودند اما اماراتی ها برای صعود، با جان و دل از گل زده شان محافظت کردند. گفت وگوی روزنامه پرسپولیس با رضا ترابیان پیشکسوت خوش اخلاق قرمزها را در زیر می خوانید:

-پرسپولیس در جایی باخت که انتظارش را نداشتیم. داشتم تحلیل ها را می خواندم یک عده گفته بودند حریف را دست کم گرفته بود یا خیالش راحت بود. چرا باختیم؟

من چند دقیفه اول را ندیدم، یعنی زمانی که توانستم بازی را ببینم، تیم گل خورده بود و همه اش بازی دست پرسپولیس بود. به هرشکل صعود پرسپولیس با ۱۲ امتیاز قبلی قطعی شده بود و من فکر می کنم بچه ها یک مقدار بی انگیزه شده بودند و آن تیم فشار آورد و به گل رسید. بعد از گل که کامل توپ و بازی دست تیم ما بود و آنها در لاک دفاعی فرو رفتند و با دفاع چند لایه اجازه نمی دادند پرسپولیس در محوطه ۱۸ قدم کاری از پیش ببرد. البته پرسپولیس خوب کار کرد، خصوصا نیمه دوم و بعد از تعویض هایی که اتفاق افتاد. پرسپولیس توپ را راحت در زمین به حرکت در می آورد و هر کاری که می خواست انجام می داد فقط دفاع آنها اجازه گلزنی نداد. ضمن اینکه دو موقعیت خوب هم به تیر دروازه خورد اگر یکی از اینها گل می شد، خیلی اتفاق بهتری رخ می داد. الوحده گل می خورد، چون برد می خواست بازتر بازی می کرد و موقعیت گلزنی بیشتر برای پرسپولیس مهیا می شد. به هرشکل پرسپولیس هم بدشانس بود و آن توپ ها گل نشدند و الوحده هم حسابی دفاع کرد، یک جاهایی هم ضد فوتبال کردند و درنهایت سه امتیاز را گرفتند.

-حیف شد، همه دوست داشتیم تیم با امتیاز کامل به مرحله بعدی برود، چون واقعا هم پرسپولیس داشت خوب بازی می کرد.

موقع خوبی شوک به تیم وارد شد.

-پرسپولیس مغرور شده بود؟

نمی شود گفت مغرور شده بودند، فوتبال همین است، یک جاهایی همین اتفاقات می افتد. وقتی یک تیم اینقدر موقعیت می سازد، مغرور نشده، ۴۵ دقیقه دوم کامل بازی دست پرسپولیس بود. این را نمی شود گفت که مغرور بودند، داشتند فشار می آوردند، موقعیت ایجاد می کردند و فقط توپ را تیر زدند ولی آن تیم دفاع می کرد. حالا این اتفاق افتاد ولی موقع خوبی بود

رضا ترابیان در گفت و گو با پرسپولیس: مشکل اصلی بیرو در بلژیک، زبان فرانسه است

-بازی با الریان را چطور می بینید؟

با توجه به شکستی که مقابل الوحده رقم خورد، من فکر می کنم پرسپولیس با فرم همیشگی اش بازی می کند، با همان ارنج اصلی به میدان خواهد رفت و مشکلی پیش نمی آید. این باخت را دادند خیلی خوب شد. فکر می کنم در بازی با الریان یحیی تیم کامش را بچیند، شوک خوبی بود. صعود که قطعی هست چون پرسپولیس شایسته ترین تیم این گروه است و ان شاءالله هم به عنوان تیم اول صعود می کند.

-بازی دیگر تیم های ایرانی را چطور دیدید؟

استقلال که به نظر من مشکلش در دفاع هست، در قلب دفاعش مشکل دارد. آنها اشتباه فردی زیاد کردند. وقتی یک بازیکنی می بینند اینقدر مثمرثمر برای تیمش هست و درمجموع دو بازی رفت و برگشت ۵ گل می زند، باید فکری می کردند. حالا یا با دفاع من تو من یا منطقه ای باید مهارش می کردند. وقتی یک بازیکن در دو بازی رفت و برگشت ۵ گل می زند این نشان می دهد دفاع پراشتباه کار کرده.

-حریفان بعدی استقلال هم این دو بازی را آنالیز می کنند و از همان نقطه ضربه می زنند.

بله فوتبال همین است. خط میانی و فورواردهای استقلال فوق العاده کار کردند، اما مشکل شان در خط دفاعی است. آنها هم استحقاق صعود را دارند، بازی های دو گروه دیگر را خیلی خوب ندیدم، ولی می دانم جواد نکونام مربی شایسته ای و آینده داری است و دارد در کار مربیگری خوب پیش می رود و می تواند فولاد را موفق کند. ما که دوست داریم فولاد و همینطور تراکتورسازی هم خوب نتیجه بگیرند و بالا بیایند.

-یک بازی دیگر به اتمام مرحله مقدماتی مانده، بعد پرسپولیس باید به لیگ برگردد.

من فکر می کنم دیگر یحیی در این تایم دست و بالش از بازیکن پر شده و فقط باید تیمش را ریکاوری کند. بعد از ریکاوری بعید می دانم مشکلی برای لیگ وجود داشته باشد.

-برخی می گفتند پرسپولیس به خاطر خستگی به الوحده باخت.

درصد مالیکیت این بازی را دیدید؟ تیمی که خسته است بعید می دانم بتواند این مقدار درصد مالکیت داشته باشد، شوت بزند و موقعیت سازی کند. خستگی درکار نبود.

انتهای پیام/

 

                         

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --