حلالی: مگر پرسپولیس صاحب ندارد؟

0

میلاد اعظمی – خبرنگار: اوضاع نابسامان پرسپولیس در بحث مدیریتی و همچنین عدم روشن‌شدن تکلیف مدیریت باشگاه، مشکلات مالی، عدم پرداخت مطالبات گابریل‌کالدرون، پنجره بسته نقل وانتقالاتی پرسپولیس و دیگر مشکلات باعث شد تا سراغ اسماعیل حلالی، پیشکسوت و سرمربی تیم امیدهای پرسپولیس برویم و نظرش را درباره این مسائل بدانیم.
حلالی مثل همیشه بدون در نظر گرفتن هیچ تعارفی و با صراحت لهجه صحبت کرد که می‌توانید متن کامل صحبت‌های او با روزنامه پرسپولیس را در زیر بخوانید:

*اوضاع و احوال پرسپولیس از نظر مالی و مدیریتی خوب نیست و در این میان هواداران از پیشکسوتان هم انتقاد دارند که چرا سکوت کرده اند.
نمی‌دانم منظور هواداران از اینکه پیشکسوتان سکوت کردن یعنی چه؟ اصلا اگر برای حرف ما تره هم خورد می‌کنند که ما صحبت کنیم یا نه؟ ما هرچه هم بگویید آقایان کار خودشان را می‌کنند.کی شده که ما حرفی بزنیم و به حرف ما گوش کنند؟ متاسفانه پرسپولیس صاحب ندارد و این یک مشکل بزرگ برای باشگاه است.

*هواداران معتقد هستند وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال بین پرسپولیس و استقلال فرق می‌گذارند؛ شما هم این موضوع را قبول دارید؟

معلوم است که قبول دارم. الان چرا استقلال باید با وجود پرونده‌های زیاد بازیکنان خارجی بگیرد اما به پرسپولیس چنین اجازه‌ای ندادند؟ چرا باشگاه رقیب مدیرعامل دارد، اما باشگاه ما مدیرعامل ندارد؟ چرا باشگاه رقیب هیات‌مدیره درست دارد اما باشگاه ما ندارد؟ چرا رقیب کارگزار دارد اما ما کارگزار نداریم؟ خوب همه اینها فرق است دیگر. دیدید که فدراسیون فوتبال با چه قانون عجیبی پرسپولیس را خلع سلاح کرد و به جنگ با الهلال فرستاد تا آن شکست به وجود بیاید. ما با تیمی نسبت به الهلال ضعیف‌تر به مصاف این تیم رفتیم و شکست خوردیم. قیمت یک بازیکن الهلال معادل کل تیم ما بود. مقصر همه اینها هم آقایانی هستند که این قانون‌ها را می‌گذارند.

*به نظر شما چرا تکلیف مدیریت پرسپولیس مشخص نمی‌شود؟
من نباید جواب این سوال را بدهم و مدیران وزارت ورزش باید پاسخگو باشند که چرا تکلیف مدیریت پرسپولیس را روشن نمی‌کنند. الان خود ما در تیم امید ۴ ماه‌و‌نیم است که یک هزار تومانی دریافتی نداشتیم آن هم به خاطر اینکه باشگاه مدیر ندارد. حالا اگر ما چیزی نمی‌گوییم و علیه باشگاه خودمان صحبت نمی‌کنیم چون پرسپولیس خانه ماست، اما کلی مشکل است. هرچند می‌دانیم اولویت با تیم بزرگسالان است، اما آنها هم مشکل دارند و آنها هم با مسائل مالی دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند.

*پس شما اعتقاد دارید که وزارت ورزش بین پرسپولیس و استقلال تبعیض قائل می‌شود؟
تمام شواهد همین را می‌گوید. ۴سال استقلالی‌ها بهانه وزیر پرسپولیسی را می‌آورند و همه موفقیت‌های ما را به وزیر نسبت دادند، اما الان صدایشان درنمی‌آید. البته ما مثل بعضی‌ها ضعیف نیستیم که وزیر را بهانه بکنیم، اما چرا تکلیف مدیریت پرسپولیس مشخص نمی‌شود؟ چرا ۲ ماه است که یک مدیر‌عامل برای پرسپولیس انتخاب نمی‌کنند؟ چه فعل و انفعالی رخ می‌دهد یا چه گروکشی است همه تیم‌ها تکلیف مدیرانشان مشخص است و فقط پرسپولیسی که قهرمان ۵دوره اخیر بوده نباید وضعیت مدیریت خوبی داشته باشد؟ همه اینها حواشی است که وزارت ورزش خواسته یا ناخواسته ایجاد کرده و عملا با رفتارهایش بین پرسپولیس و استقلال تبعیض قائل می‌شود.

به نظرت با این وضعیت پرسپولیس شانسی برای ششمین قهرمانی پیاپی دارد یا خیر؟
واقعیت را اگر بخواهید با ادامه این وضعیت ما در لیگ خودمان هم آسیب می‌بینیم. ما باید در برخی پست‌ها تقویت شویم اما خاطر برخی قوانین مسخره نمی‌توانیم خارجی بگیریم. ضمن اینکه باید در آسیا هم حرفی برای گفتن داشته باشیم، اما با این شرایط نمی‌شود. من از آقای سجادی خواهش می‌کنم اگر صدای ما را می‌شنود تکلیف پرسپولیس را روشن کند. ما مثل استقلالی‌ها ضعیف نیستیم که بهانه بیاوریم، اما وقتی تکلیف مدیریت استقلال مشخص است و برای پرسپولیس مشخص نیست برخی شائبه‌ها را درست می‌کند. اگر وزارت ورزش تکلیف مدیریت استقلال را مشخص کرده باید برای پرسپولیس را هم مشخص کند، اگر به استقلال کمک مالی می‌کند باید به پرسپولیس هم بکند.

*مدیر خوب برای پرسپولیس باید چه ویژگی داشته باشد؟
اگر نظر من را می‌پرسید دیگر مدیری جواب نمی‌دهد و فقط باید پرسپولیس را واگذار کنند، آن هم به یک آدمی که واجد شرایط باشد و اهلیت‌اش را داشته باشد نه کسی که بخواهد با پولش کنار پرسپولیس نام خودش را بزرگ کند. پرسپولیس مدیری می‌خواهد که بداند خواسته هوادار چیست و از جنس پرسپولیس باشد، همچنین باید پشتوانه مالی خوبی داشته باشد تا بتواند به درآمدزایی برسد. بارو کنید می‌شود بعد از ۳ سال در پرسپولیس به درآمدزایی بالا برسیم.

*خب از بین گزینه‌های مطرح شده برای مدیریت پرسپولیس، کدام بهتر است؟
شخص مهم نیست، باید تفکر درست در پرسپولیس حاکم شود. بعدهم کی بوده که در پرسپولیس مدیر بد برود و مدیر خوب بیاید؟!

*به نظر شما پرسپولیس در چه پست‌هایی به تقویت نیاز دارد؟
من فکر می‌کنم در دفاع وسط، هافبک طراح و همه‌کاره و البته یک مهاجم خارجی خوب نیاز به تقویت داریم. متاسفانه بعد از جدایی کنعانی زادگان مدافع درجه یکی به پرسپولیس نیامد. فرجی هم قبل از رفتن کنعانی آمده. الان سیدجلال ۴۰ سال سن دارد، خب باید برای او جانشین خوب داشته باشیم ولی نداریم.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --