حق انصاری و ربیع خواه این نبود

0

شیوا دورانگر – خبرنگار: با نظر گل محمدی ۲ بازیکن برای فصل آینده در لیست خروج پرسپولیس قرار گرفتند.

یکی محمد انصاری مدافع تیم که چندی قبل از ناحیه رباط صلیبی دچار آسیب‌دیدگی شده بود و این روزها دوران نقاهت بعد از جراحی‌اش را سپری می‌کند با توجه به جذب سعید آقایی دیگر جایی در تیم ندارد. دیگر بازیکنی هم که نامش در لیست مازاد قرارگرفته است محسن ربیع خواه است. این هافبک بی حاشیه هم در اواخر فصل گذشته دچار آسیب‌دیدگی شد و پایش مدتی در گچ بود، ولی هم اکنون مصدومیتش برطرف شده است. البته همان زمان که میلاد سرلک جذب شد پیش‌بینی می‌شد گل محمدی دیگر نظری روی این بازیکن نداشته باشد و حالا خود ربیع خواه می‌گوید ۲ روز قبل از سفر پرسپولیس به دوحه، فهمیده است که در لیست نفرات تیم جایی ندارد و تصمیم داشت از جمع سرخپوشان جدا شد، اما هر بار که برای گرفتن رضایتنامه اش به باشگاه مراجعه کرده است مدیران باشگاه به‌نوعی او را سر دوانده و باوجود اعلام گل محمدی گفته‌اند ما می‌خواهیم تو را حفظ کنیم!
ظاهرا مدیران باشگاه با جدایی انصاری هم مخالف هستند و این بازیکن هم در بلاتکلیفی به سر می‌برد. به‌درستی مشخص نیست در باشگاه چه می‌گذرد و هدف مدیران تیم از این رفتارها چیست؟کاری به‌درستی یا نادرستی تصمیم گل محمدی نداریم، اما این کمترین حق برای سرمربی یک تیم است که بازیکنش را خودش انتخاب کند. آنچه مسلم است گل محمدی تصمیم خود را برای کنار گذاشتن انصاری و ربیع خواه گرفته است و این ۲ بازیکن بااخلاق هم بدون هیچ‌گونه اعتراضی این موضوع را پذیرفته و خواهان دریافت رضایتنامه خود هستند، اما مدیران باشگاه با رفتارهای غیرحرفه‌ای خود کاری کرده‌اند که این ۲ بازیکن بلاتکلیف بمانند. این در حالی است که زمان زیادی تا پایان نقل و انتقالات باقی نمانده است و اکثر تیم‌ها لیست خود را تکمیل کرده و اگر وضع به همین منوال باقی بماند شاید این ۲ بازیکن خوب نتوانند به تیم مناسبی بپیوندند و حتی ممکن است بدون تیم بمانند!
بهتر آن است که مدیران باشگاه به تصمیم گل محمدی احترام گذاشته و در کار سرمربی دخالت نکنند. این‌گونه هم جلوی تنش‌ها و حرف‌وحدیث‌ها را گرفته‌اند و هم به انصاری و ربیع خواه فرصت انتخاب داده‌اند.
باشگاه به حرمت سال‌هایی که این ۲ بازیکن برای پرسپولیس زحمت‌کشیده‌اند، باید رفتار بهتری با آن‌ها داشته باشد. حداقل حق ربیع خواه و انصاری این بود که باعزت و احترام از پرسپولیس جدا شوند، نه اینکه هر روز برای گرفتن رضایتنامه خود به باشگاه رفته و امروز و فردا بشنوند. همان‌طور که اشاره شد هر ۲ بازیکن در فصلی که گذشت دچار مصدومیت شدند و یادمان نرود که اگر امروز شرایط بازی ندارند، به خاطر جنگیدن برای موفقیت پرسپولیس بوده است. هر ۲ بازیکن در چند فصلی که پیراهن این تیم را بر تن داشته‌اند بارها با مصدومیت‌های سنگین روبه‌رو شده‌اند که کارشان را به اتاق عمل کشانده است. بدون شک هیچ‌کس تصویر محمد انصاری را با عصا در فینال آسیا فراموش نکرده است; تصویری که آینه تمام نمای مظلومیت پرسپولیس در روزهای محرومیت بود. اصلا چرا راه دور برویم در همان روزها که تیم محروم بود مگر امثال انصاری و ربیع خواه کم فداکاری کردند؟وقتی دیگران به هوای پول و پیشرفت تیم را ترک کردند، این ۲ بازیکن برای اینکه جای خالی نفرات جداشده را پر کنند چند برابر گذشته در زمین انرژی گذاشته و برای خوشحالی هواداران از سلامتی خود گذشتند. تا جایی که ربیع خواه تبدیل‌شده بود به آچارفرانسه برانکو و هر نقطه از زمین که این مربی می‌گفت بازی می‌کرد. او آن‌قدر خوب و مؤثر بود که حتی منتقدانش را هم به تحسین وادار کرد و اغراق نیست اگر بگوییم حالا ربیع خواه یکی از محبوب‌ترین بازیکنان پرسپولیس است، چون هواداران خوب فهمیدند این هافبک بی حاشیه برخلاف خیلی از بازیکنان که لاف تعصب و عاشقی می‌زنند، اهل خودنمایی نیست. درست مثل انصاری که وقتی به او تهمت زدند با دلالی به تیم آمده، با نشان دادن توانایی‌هایش دهان منتقدان را بست.
در تمام سال‌هایی که این ۲ بازیکن پیراهن پرسپولیس را بر تن داشتند هیچ‌وقت شاهد حاشیه‌سازی از آن‌ها نبودیم و هر مربی که به تیم آمد از این ۲ بازیکن به لحاظ اخلاقی رضایت داشت. البته که هر ۲ بازیکن به لحاظ فنی در سطح بالایی قرار داشتند و انصاری مدتی به تیم ملی دعوت می‌شد و حتی از چند باشگاه خارجی پیشنهاد بازی داشت. ولی به خاطر شرایط تیم جدا نشد.
در نظر بگیرید که ۴ سال قبل، چینی‌ها ۶۵۰ هزار دلار به این مدافع می‌دادند اما وقتی انصاری با مخالفت برانکو روبه‌رو شد و فهمید تیم به او نیاز دارد قید این پیشنهاد را زد. حتی وقتی چینی‌ها رقم پیشنهاد خود را افزایش دادند بازهم نتوانستند وی را جذب کنند. شاید هر بازیکن دیگری بود از این موقعیت مالی خوب نمی‌گذشت. انصاری آن زمان ۲۵ ساله بود، یعنی در بهترین شرایط سنی برای ترانسفر قرار داشت.گرچه که ماندن در پرسپولیس برای انصاری قهرمانی و افتخارات زیادی داشت و حالا او و ربیع خواه در زمره پرافتخارترین‌های تاریخ پرسپولیس هستند. ولی کاش طوری نشود که این بازیکن را از بابت تمام سال‌هایی که در پرسپولیس ماند پشیمان و دلزده کنیم و کار را به‌جایی برسانیم که بازیکنان بی حاشیه‌ای مثل او و ربیع خواه از وفاداری و تعصب روگردان شوند.

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --