جام ندیده‌ای با بیشترین ملی‌پوش!

0

تیم‌ملی فوتبال بعد از آنکه موفق شد در بازی‌های متمرکز مرحله اول انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با امتیاز صددرصدی به کار خود خاتمه دهد، حالا در فیفادی پیش رو ۲ بازی در روزهای ۱۱ و ۱۶ شهریور در پیش دارد.
سیدحسین حسینی، محمدرضا اخباری، صالح حردانی، مهدی تیکدری، عارف آغاسی، آرمین سهرابیان، محمدحسین مرادمند، امید نورافکن، سعید آقایی، احمدرضا زنده‌روح، یاسین سلمانی، فرشید اسماعیلی، وحید امیری، مهدی ترابی، مهدی عبدی، امیرارسلان مطهری، شهریار مغانلو، فرشاد احمدزاده، سیاوش یزدانی، میلاد سرلک، محمد کریمی و زبیر نیک‌نفس.
بازیکنانی هستند که از سوی دراگان اسکوچیچ به اردوی تیم‌ملی دعوت‌ شده‌اند. در این لیست نامی از لژیونرها دیده نمی‌شود و این‌طور که پیداست بازیکنان شاغل در لیگ‌های خارجی قرار است از ۸ شهریور به اردو ملحق شوند. تمرینات تیم‌ملی هم از روز گذشته آغاز شده است.
***
نکته جالب‌توجه، نام ۷ استقلالی از لیست اسکوچیچ است. سرمربی کروات تیم‌ملی، از تیم سوم لیگ، که سال‌هاست جامی نگرفته و حتی در جام حذفی هم مغلوب فولاد شد و دستش از جام کوتاه ماند؛ بیشترین ملی‌پوش را انتخاب کرده است.
از آن‌سو، پرسپولیس به‌عنوان تیمی که برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران و آسیا موفق شده ۵ قهرمانی متوالی را از آن خود کند، ۵ بازیکن در لیست اسکوچیچ دارد.
ملی‌پوشان سپاهانی لیست سرمربی تیم‌ملی هم ۵ بازیکن هستند، گل‌گهر ۳ بازیکن و فولاد و تراکتورسازی هم هرکدام یک ملی‌پوش دارند.
سعید آقایی، وحید امیری، مهدی ترابی، مهدی عبدی و میلاد سرلک از پرسپولیس و امید نورافکن، یاسین سلمانی، شهریار مغانلو، فرشاد احمدزاده و محمد کریمی از سپاهان به تیم‌ملی دعوت شدند.
سیدحسین حسینی، عارف آغاسی، محمدحسین مرادمند، فرشید اسماعیلی، امیرارسلان مطهری، سیاوش یزدانی و زبیر نیک‌نفس بازیکنانی هستند که از استقلال قرار است در تیم‌ملی بازی کنند.
مهدی تیکدری، آرمین سهرابیان و احمدرضا زنده‌روح از گل‌گهر، محمدرضا اخباری از تراکتورسازی و صالح حردانی از فولاد دیگر دعوت‌شدگان به اردوی تیم‌ملی هستند.
***
البته یکی از دلایل کاهش ملی‌پوشان پرسپولیس، لژیونر شدن احمد نوراللهی و حسین کنعانی‌زادگان است. قطعا هر ۲ بازیکن که به تیم‌های عربی پیوسته‌اند جزو دعوتی‌های اسکوچیچ خواهند بود و همراه با لژیونرها به ایران خواهند آمد. نوراللهی از شباب الاهلی امارات خواهد آمد و کنعانی زادگان از الاهلی قطر. مهدی قائدی هم با توجه به اینکه هم‌تیمی نوراللهی شده، از شباب الاهلی امارات به تیم‌ملی خواهد پیوست و جزو ملی‌پوشان استقلال محسوب نمی‌شود.
***
حامد لک جایی در لیست اسکوچیچ نداشته، او و تیمش صاحب بهترین خط دفاع لیگ برتر بوده‌اند. لک در بازی‌های زیادی دروازه‌اش بسته مانده، اما سیدحسین حسینی از استقلال به تیم‌ملی دعوت شده است.
هرچند در این پست هم علیرضا بیرانوند و امیر عابدزاده همراه با لژیونرها به تیم‌ملی ملحق شده و دروازه‌بان اصلی با نظر اسکوچیچ از بین این ۲ نفر انتخاب خواهد شد.
هرچند تیمی که با احتساب لژیونرها در مرحله نخست مقدماتی جام جهانی مقابل رقبا به زمین رفت، قالب اصلی‌اش را بازیکنان پرسپولیس تشکیل می‌دادند.
در همه ادوار، بزرگان تیم‌ملی و همچنین شاکله ترکیب اصلی پرسپولیسی‌هایی بوده‌اند که یا در آن مقطع در این تیم بازی می‌کردند و یا از این تیم لژیونر شده بودند.
حتی اگر بپذیریم ۵ بازیکن بیشتر از پرسپولیس نباید به تیم‌ملی دعوت می‌شدند، دعوت از ۷ استقلالی به‌عنوان تیم سوم لیگ برتر که در سال‌های اخیر هیچ توفیقی نداشته، جای توجیه ندارد.
چند ساعت بعد از اعلام لیست تیم‌ملی صدای اعتراض کارشناسان هم درآمد، به طوری‌که عنوان شد شاید اضافه شدن لژیونرها به این لیست عجیب بتواند حرف‌وحدیث در مورد دعوتی‌ها را بشورد و ببرد.
بازی‌های پیش رو برای تیم‌ملی فوتبال از اهمیت زیادی برخوردار است. قطعا کار تیم اسکوچیچ به مراتب سخت‌تر گروهی خواهد بود که مدعیانش صرفا بحرین و عراق بودند که هم اکنون تیم‌های درجه یک آسیا محسوب نمی‌شوند.
در مرحله بعدی عیار اسکوچیچ و انتخاب‌هایش به معنای واقعی کلمه محک خواهد خورد.

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --