بند عجیب و دردسرساز در قرارداد ترابی

0

در شرایطی که هنوز تا پایان این فصل فوتبال ایران چند بازی از لیگ برتر و جام حذفی مانده اما خیلی‌ها از الان درباره فصل نقل و انتقالات پرسپولیس صحبت می‌کنند. در این مدت خبرها و شایعات زیادی در خصوص بازیکنان مدنظر یحیی گل محمدی برای پیوستن به پرسپولیس و بازیکنان مازاد شنیده‌شده که هیچ‌کدام به‌صورت رسمی تایید نشده است. واقعیت این است که منطقی و حرفه‌ای نیست که در این شرایط پرسپولیس بخواهد با بازیکنی وارد مذاکره شود یا عذر بازیکنی را بخواهد، اما چیزی که هست یحیی گل محمدی برای تقویت پرسپولیس برنامه دارد.

*یحیی چند بازیکن می‌خواهد؟

سوالی که اینجا پیش می‌آید این است که گل محمدی برای تقویت پرسپولیس چند بازیکن می‌خواهد؟ شنیده‌ها حاکی از این است که فعلاً جذب ۵ بازیکن در دستور کار گل محمدی قرار دارد هرچند ممکن است این تعداد به ۶ نفر هم برسد. باوجود اینکه چیزی به‌صورت رسمی اعلام‌نشده اما گل محمدی به دنبال جذب یک دروازه‌بان مطمئن، یک یا ۲ مهاجم ششدانگ و شاید یکی، دو مدافع و هافبک باشد ولی تمام این مسایل بعد از پایان مسابقات به‌صورت رسمی پیگیری می‌شود و مذاکرات شروع می‌شود.

*قرارداد چند بازیکن بعد از پایان فصل تمام می‌شود؟

نکته مثبت در ترکیب پرسپولیس این است که جز ۳، ۴ بازیکن بقیه بازیکنان پرسپولیس با این تیم قرارداد دارند و فقط این چند بازیکن هستند با اتمام این فصل از فوتبال ایران قراردادشان با پرسپولیس تمام می‌شود. علی علیپور، بشار رسن و محمد انصاری بازیکنانی هستند که با پایان فصل قراردادشان تمام می‌شود و محمد نادری هم که به‌صورت قرضی در پرسپولیس بازی می‌کند.

*ماجرای پیشنهادات خارجی ستاره ها چیست؟

مدت‌هاست که شنیده می‌شود چند بازیکن پرسپولیس مانند مهدی ترابی، علی علیپور و بشار رسن پیشنهادات خارجی خوبی دارند که می‌توانند به آن‌ها پاسخ مثبت بدهند.

در مورد بشار گفته می‌شود پیشنهادات خوب اروپایی و حتی قطری دارد که می‌تواند به آن‌ها پاسخ مثبت بدهد، حتی گفته‌شده یکی از تیم‌های ایرانی پیشنهادی سنگین برای بشار در نظر گرفته اما این بازیکن ترجیح می‌دهد در ایران برای پرسپولیس بازی کند.

علی علیپور دیگر بازیکنی است که گفته‌شده پیشنهادات خارجی دارد. البته در مورد علیپور شنیده‌شده که پیشنهاد از تیم‌های معمولی لیگ‌های پرتغال و بلژیک است که هم‌تیم‌های معمولی هستند و هم مبالغ کمی برای این بازیکن در نظر گرفتند مبالغ زیر ۵۰۰ هزار دلار ک شاید باعث شود علیپور قید حضور در اروپا را بزند. هرچند گفته‌شده که یکی، دو تیم قطری هم دنبال علیپور هستند باید دید درنهایت در مورد علیپور چه اتفاقی رخ می‌دهد.

مهدی ترابی اما یکی از علامت سوال‌های بزرگ پرسپولیس در نقل و انتقالات است. ترابی که با پرسپولیس قرارداد دارد اما به خاطر وجود یک‌بند در قراردادش می‌تواند به‌راحتی از جمع سرخپوشان جدا شد و به یک تیم خارجی بپیوندد. بندی در قرارداد ترابی در زمان مدیریت عرب گنجانده‌شده که این بازیکن با پرداخت ۳۵ درصد است مبلغ قراردادش با باشگاه جدید خارجی می‌تواند از پرسپولیس جدا شود اما این بند یک ایراد بزرگ دارد.

برای مثال اگر مدیر برنامه‌های ترابی بخواهد به‌نوعی زرنگ‌بازی انجام بدهد می‌تواند با هماهنگی با باشگاه خواهان این بازیکن به پرسپولیس اعلام کند که مثلاً قرارداد ترابی با باشگاه جدید ۵۰۰ هزار دلار است و از این مبلغ ۳۵ درصد به پرسپولیس برسد درحالی‌که ممکن است یک قرارداد دیگر به‌صورت زیرمیزی با این بازیکن امضا شود و ارزش قرارداد اصلی قراردادش به بیش از ۱ میلیون دلار برسد. به این صورت باشگاه پرسپولیس عملاً ضرر می‌کند. هرچه هست ترابی فعلاً پیشنهاداتی از قطر دارد اما خبری از پیشنهادات اروپایی تا این لحظه نیست.

*کار سخت پرسپولیس برای جذب مغانلو

شنیده می‌شود شهریار مغانلو مهاجم گلزن پیکان یکی از بازیکنان مدنظر پرسپولیس برای فصل آینده است و خیلی از هواداران پرسپولیس منتظر این هستند تا این مهاجم گلزن را فصل آینده در تیم خودشان ببینند، اما جذب این بازیکن دشواری‌های خودش را دارد. مغانلو با پیکان یک سال دیگر قرارداد دارد و گرفتن رضایت باشگاه پیکان برای این بازیکن کاری بسیار دشوار است اما بااین‌وجود اگر این بازیکن در فهرست نهایی گل‌محمدی باشد باشگاه پرسپولیس تمام تلاشش را می‌کند تا این مهاجم گلزن و جوان را جذب کند.

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --