برزگر: گفته بودم خریدهای امسال پرسپولیس خوب‌اند

0

محمد برزگر در دوران فوتبالش هم خیلی بی حاشیه بود. دوست دارد همه اتفاقات بدون درگیری و اختلاف و دعوا حل شود. با او که در مورد مسائل پرسپولیس صحبت می‌کنیم، بازهم همین را می‌گوید.
همه‌چیز را از دریچه خوب می‌بیند. به برزگر می‌گویم قبل از اینکه با شما صحبت کنم،‌ احساس می‌کردم خیلی چیزها در باشگاه سر جایش نبود، اما حالا که باهم در مورد وضعیت پرسپولیس صحبت کردیم،‌ حس می‌کنم چقدر همه‌چیز آرام است!
می‌خندد و می‌‌گوید: «اتفاقا به برنامه علی ضیاء که رفته بودم،‌ او هم گفت به قول محمد برزگر همه‌چیز در فوتبال ایران گل‌وبلبل است» گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با چپ‌پای بدون حاشیه سال‌های نه‌چندان دور سرخپوشان را در زیر می‌خوانید:
– بعد از فینال آسیا،‌ یک‌راست به حاشیه رفتیم.
اول بگویید قرارداد شجاع بسته شد؟
– ظاهرا مشکلی برای عقد قرارداد جدید وجود ندارد و باشگاه با خواسته‌های او موافقت کرده است. حالا چرا این‌همه حاشیه یک‌دفعه کنار تیم شکل گرفت؟
خب ما خوب نتیجه گرفتیم. رسیدن به قهرمانی غرب آسیا اتفاق خیلی خوبی بود. بچه‌ها بیشتر از توان‌شان آنجا مایه گذاشتند تا تیم موفق شود. آن هم در آن وضعیتی که وجود داشت و بازی‌ها خیلی فشرده بود. وقت ریکاوری اصلا نبود. همه‌ تیم با انرژی و غیرت و مردانگی بازی کردند و تن به تاکتیک تیمی دادند و درنهایت هم با سرفرازی به ایران بازگشتند و بهترین تیم ایرانی در لیگ قهرمانان این فصل آسیا بودند. تیم باید خیلی زودتر از این‌ها جمع‌وجور می‌شد، اما بازیکنان جدید دیر به جمع نفرات قبلی اضافه شدند و چند بازیکن را هم از دست دادیم. من فکر می‌کنم توقع بازیکن به‌جا بود.
– برخی پیشکسوتان گفته‌اند شأن باشگاه در خصوص شجاع حفظ نشد.
من یک سوال دارم. شما وضعیت دلار را ببینید که چقدر نوسان دارد و هرروز هم بالاتر می‌رود. بازیکن حق دارد توقع داشته باشد که قراردادش بالا برود. اصلا منِ مربی،‌ نباید دستمزدم به‌تبع دلار کمی بالا برود؟ من مربی تیم پایه پرسپولیس هستم، قرارداد من اصلا معلوم نیست. سفید امضا کرده‌ام. کلی هم طلب دارم. با این نوسانات بازار، به نظر من ۱۵ میلیارد برای ۲ سال، برای بازیکن پرسپولیس منطقی است. به نظر من باید در این خصوص باشگاه به دنبال تعامل با بازیکنانش باشد. به این شکل راحت‌تر کار را پیش می‌برد. ضمن اینکه این‌ها موضوعات درون خانواده است. موضوع خانوادگی را نباید به رسانه‌ها کشید. ضمن اینکه شنیده‌ام کارگزار قرار است پول دیگری به باشگاه بدهد، پول بیاید مشکلات برطرف خواهد شد.
– اما بین پیشکسوتان هم اختلاف به وجود آمده، هرکدام یک نظر دارند.
اختلاف چیز خوبی نیست. باید احترام هم را نگه‌داریم. ما همه عضو خانواده بزرگ پرسپولیس هستیم و نباید اجازه دهیم اختلافات در روزنامه و خبرگزاری منتشر شود. شنیده‌ام که علی کریمی و افشین پیروانی دعوا دارند. هم کریمی و هم افشین از بزرگان باشگاه هستند. اگر هر اختلاف‌نظری هم هست بهتر است بنشینند و آن را حل کنند. هر ۲ نفر جزو اسطوره‌های پرسپولیس‌اند. کلی افتخار با تیم کسب کرده‌اند. فرقی بین آن‌ها نیست. مشکل را باید حل کرد.
– ظاهرا قرار است بشار رسن هم تا نیم‌فصل در تیم باشد.
من واقعا دعا می‌کنم که بشار بماند. او بازیکن باکیفیتی است و خیلی به درد پرسپولیس می‌خورد. البته ماندن او و بعضی از بچه‌ها به مسایل مالی برمی‌گردد.
– یعنی مسایل مدیریتی خیلی نقشی ندارد؟!
خب مدیریت هم باید در قراردادها دقت بیشتری داشته باشد.
– به فینال آسیا رفته‌ایم. فکر می‌کنید بتوانیم قهرمانی را از آن خود کنیم؟
تیم ما ازنظر انسجام تیمی و فنی و تاکتیکی خیلی خوب است. کیفیت بازیکنان ما از همه تیم‌ها بالاتر بود که فینالیست شدیم.
– یعنی آن‌قدر کیفیت بازیکنان و انسجام تیمی‌مان خوب هست که قهرمان آسیا هم شویم؟
من می‌گویم هست. تیم یکدستی داریم.
– حتی بدون مهره گلزنی چون آل‌کثیر؟
او بازیکن خیلی خوبی است. قبل از لیگ قهرمانان آسیا، دیدم خیلی‌ها می‌گویند خریدهای پرسپولیس خوب نبوده، داشتیم با مهرداد میناوند صحبت می‌کردیم،‌ به او گفتم که شاید خیلی‌ها این خریدها را نپسندند اما بازیکنان جدید برای پرسپولیس خوب‌اند و کمک می‌کنند. شاید همان وقت خیلی‌ها این حرف را مسخره می‌کردند، اما دیدیم که چقدر در لیگ قهرمانان آسیا تیم خوبی داشتیم و چه اتفاقی رخ داد. مهم این هست که همه این‌ها در قالب تیمی خوب قرار گرفتند. ضمن اینکه امیدوارم از طرف گروه حقوقی باشگاه، موضوع محرومیت آل کثیر به‌خوبی دنبال شود و آن‌ها بتوانند دفاع خوبی از این بازیکن داشته باشند که او را هم در فینال آسیا در اختیار داشته باشیم. شادی پس از گل او هرگز نژادپرستانه نبود و صرفا به خاطر برادرزاده‌اش بود. عیسی بازیکن خیلی خوبی است، امیدوارم تبرئه شود.

جدیدترین خبرهای ورزشی پرسپولیس، ایران و جهان را اینجا (کانال تلگرامی روزنامه پرسپولیس) بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --