برای پرسپولیس احترام قائلم، اما از موضع‌مان کوتاه نمی‌آییم

0

گره ای که با دست باز می‌شد، درنهایت به باز شدن با دندان کشیده شد. کادری که متعهدانه سال‌ها در کنار پرسپولیس بود و موفقیت‌هایی فوق‌العاده را در تاریخ باشگاه رقم زد، برای دریافت مطالباتش مجبور به شکایت به فیفا شد.

مهدی وفامنش_خبرنگار: هرچند که برانکو و اعضای کادرش همچنان علاقه زیادی به هواداران ایرانی دارند و همه جا روی این موضوع تاکید کرده‌اند،‌ اما حالا دیگر تمام راه‌ها برای سازش بسته شده و پرسپولیس اگر بدهی برانکو و کادرفنی‌اش را پرداخت نکند، این موضوع خطر بسته شدن ۳ پنجره نقل و انتقالاتی و سپس کسر ۶ امتیاز را متوجه باشگاه خواهد کرد. چیزی که در زمان سرمربیگری برانکو، در موضوع انتقال مهدی طارمی به ریزه‌اسپور و دروغی که در زمینه عقد قرارداد گفته شده بود، در مورد پرسپولیس اتفاق افتاد و باشگاه از ۲ پنجره نقل و انتقالاتی محروم شد. برانکو بعد از کسب ۳ قهرمانی در لیگ برتر و دبل قهرمانی در فصل گذشته، به خاطر بدعهدی‌هایی که در مورد پرداخت حق و حقوق خودش و مربیانش رخ داد، ایران را ترک کرد. دوره‌ای کوتاه به الاهلی عربستان رفت، بعد از چند ناکامی، از کار کنار گذاشته شد و سپس با فدراسیون فوتبال عمان قرارداد بست. ایگور پانادیچ که از روز اول حضور برانکو در ایران، پروفسور را در کادرفنی همراهی کرد،‌ در الاهلی و تیم ملی عمان هم همراه اوست.مربی پیشین دروازه‌بان‌های پرسپولیس رای محکومیت باشگاه را از فیفا در اختیار دارد. آن چیزی که پیش از این پانادیچ و همه مربیانِ خارجی همراه برانکو را ناراحت کرده، چیزی است که از آن به عنوان دروغگویی یاد می‌کنند. برای همین راه سازش کاملا بسته شده و پرسپولیس محکوم به پرداخت ۷۶ هزار و ۴۸۰ یورو همراه با سود سالیانه و ۸۶ هزار یورو به عنوان غرامت به ایگور پانادیچ است. او بعد از قطعی شدن محکومیت پرسپولیس هم در گفت‌وگو با رسانه‌های ایرانی تاکید کرده بود که «حالا آن‌ها محکوم شدند و باید بیش از آنچه  فکر می‌کردند بابت محکومیت خود بپردازند. ما سه نامه از سوی فیفا به پرسپولیس ارسال کردیم که همه آن‌ها بی جواب ماند. دروغ‌های زیادی هم شنیدیم پس حالا باید بیایند و پاسخ بدهند.» انتظار پانادیچ این بود که بعد از کسب بهترین نتایج با پرسپولیس، با خاطره‌ای خوش از این تیم جدا شوند. او و کادر پروفسور انتظار دارند اگر پنجره پرسپولیس به خاطر عدم پرداخت بدهی کروات‌ها بسته شد و کسر امتیاز اتفاق افتاد، هواداران شرایط آن‌ها را درک کنند. هرچند که اگر پول کادرفنی به موقع پرداخت می‌شد، جدایی برانکو و کادرش از پرسپولیس به آن شکل اتفاق نمی‌افتاد و مربی سابق پرسپولیس با صراحت نمی‌گفت: «به طور حتم به خاطر تمام دروغ‌هایی که در این مدت شنیدیم یک روز زمان اضافه تر از آنچه فیفا در نظر گرفته و یک ریال هم تخفیف نخواهیم داد.»برانکو ایوانکوویچ و دستیارانش خرداد ماه سال گذشته ایران را ترک کردند و همان وقت به فیفا شکایت بردند. در این شرایط گفت‌وگویی داشتیم با ایگور پانادیچ. درحالی‌که تا چند روز دیگر شاید اخبار بدی بابت شکایت کادر کروات به باشگاه برسد، حرف‌های مربی پیشین دروازه‌بان‌های پرسپولیس را در زیر می‌خوانید:
پوکر قهرمانی پرسپولیس تثبیت شد، خبرش را که شنیدید؟
قهرمانی پرسپولیس را تبریک می‌گویم و امیدوارم این موفقیت‌ها ادامه پیدا کند. قبلا ما هم چندین قهرمانی با این تیم به دست آورده بودیم.
دعوتی از برانکو و کادرفنی‌اش صورت گرفت که در جشن قهرمانی چهارم حضور داشته باشند. این در حالی است که به نظر می‌رسد از باشگاه به شدت ناراحت باشید.
من برای پرسپولیس احترام زیادی قائلم، روزهای خوبی را در این باشگاه گذراندم اما رفتار خوبی با ما نشد و امیدوارم هر چه زودتر هر کسی که در باشگاه مسئول است، این مشکل را حل کند.
ظاهرا باشگاه پرسپولیس درخواست داده که طلب شما از طریق پولی که نزد فیفا دارد، پرداخت شود.
نمی‌دانم این درخواست از چه طریقی داده شده، اما تنها می‌دانم پرسپولیس تا همان تاریخ اعلام شده که سه، چهار روز دیگر هم هست، وقت دارد. ما به هیچ وجه از موضع‌مان کوتاه نمی‌آییم. امیدوارم این پول سر موقع پرداخت و مشکل حل شود که خطری هم پرسپولیس را تهدید نکند چون اصلا دوست نداریم از سوی ما باشگاه تهدید شود.
جای کادر قبلی هم در جشن قهرمانی خالی است.
قهرمانی را بار دیگر تبریک می‌گویم، اما کارهای مهمی داریم. ما باید چند وقت دیگر کارهای تیم ملی عمان را شروع کنیم و خیلی مسایل مهم در این بین وجود دارد. امیدوارم قهرمانی برای پرسپولیس ادامه پیدا کند و مشکل دوستانه حل شود.

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --