برای علیرضا تدارک ویژه‌ای دیده اند اما …/گزارش اختصاصی پرسپولیس از آماده‌سازی باشگاه آنتورپ در گفت و گو با مدیران باشگاه و روزنامه نگاران بلژیکی

0

 

علیرضا بیرانوند، مرد خبرساز این روزهای فوتبال ایران قرار بود بامداد یکشنبه برای انجام تست‌های پزشکی باشگاه رویال آنتورپ بلژیک به این کشور سفر کند؛ اما بنا به دلایلی که در ادامه گزارش به آن خواهیم پرداخت، این سفر انجام نشد تا علیرضا همچنان در ایران بماند و چشمان هواداران ارتش سرخ، نگران آینده سنگربان شماره یک تیمشان باشد.

امیر عباس زمانیان – خبرنگار : اخبار ضد و نقیض فراوان در رابطه با این موضوع نیز به گوش می‌رسید که برخی حاکی از ناهماهنگی باشگاه رویال آنتورپ با پلیس آمستردام بود و اخبار دیگر نیز از محدودیت سفر به اروپا بنا به وضع قوانین اتحادیه اروپا حکایت داشت.

در همین رابطه، با منابع آگاه خبری در شهر آنتورپ بلژیک تماس حاصل کردیم که گزارش گفت و گوی اختصاصی روزنامه پرسپولیس با مدیران و روزنامه نگاران باشگاه بلژیکی را در ادامه می‌خوانید:

سفر بیرانوند به بلژیک

قرار بود علیرضا بیرانوند، بامداد یکشنبه مسافر کشور بلژیک شود اما نه از طریق پرواز مستقیم؛ بلکه او باید ابتدا به قطر سفر می‌کرد، سپس راهی هلند می‌شد و از آن طریق به آنتورپ می‌رسید اما درحالی که هم هواداران رویال آنتورپ و هم هواداران پرسپولیس برای تماشای عکس‌های علیرضا در مقصد، انتظار می‌کشیدند؛ علیرضا از فرودگاه به منزل بازگشت.

دلیل این ماجرا نیز ابتدا محدودیت‌های شنگن عنوان شد. با توجه به شیوع گسترده بیماری کووید-۱۹ در اروپا، مرزهای منطقه شنگن هنوز بر روی اتباع غیر اروپایی باز نشده و قرار است یکم جولای این محدودیت‌ها برداشته شود؛ آنهم نه به صورت تمام و کمال. همین ماجرا، شائبه‌های سفر علیرضا به بلژیک را دوچندان می‌کند و سوال این است که آیا علیرضا بیرانوند باید تا رفع محدودیت‌های سفر به منطقه شنگن صبر کند؟

بدون شک، سفر سنگربان پرسپولیس به کشور بلژیک چندان راحت نخواهد بود و نامه نگاری‌های اداری، باید سلسله مراتب خودش را طی کند. اما منبع آگاه ما اعلام کرد طرف باشگاه بلژیکی نیز بی‌صبرانه منتظر ورود علیرضا به آنتورپ و حضورش در تمرینات آماده سازی پیش فصل این تیم می‌باشد؛ اما نه از طریق مرز قطر؛ بلکه از طریق مرزهای هوایی کشور ترکیه. باتوجه به آنکه سایر بازیکنان خارجی باشگاه رویال آنتورپ نیز در بلژیک حضور دارند و به نظر نمی‌رسد مرزهای شنگن، مشکل اصلی لغو پرواز بیرانوند باشند، از همین رو باشگاه بلژیکی مایل است سفر علیرضا در هفته جاری به انجام برسد و او بدون مشکل خاصی، در تست‌های پزشکی باشگاه و پس از آن در تمرینات تیم جدیدش حاضر شود.

روزهای خوش در انتظار بیرانوند

علیرضا پس از رسیدن به بلژیک، دغدغه‌ای برای اقامت در شهر زیبا و تاریخی آنتورپ نخواهد داشت و باشگاه بلژیکی، یک آپارتمان زیبا و متراژ بالا برای دروازه بان جدیدش در منطقه دورن تدارک دیده است. منطقه‌ای بسیار زیبا، نزدیک به محل تمرین و استادیوم مسابقات باشگاه رویال آنتورپ.

اما از لحاظ فرهنگی و اجتماعی نیز شهر آنتورپ حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. این شهر به عنوان یک بندرگاه شمالی، با پیشینه‌ای تاریخی شرایط بسیار ایده آلی برای افراد با سایر ملیت‌ها دارد و ۱۶۶ ملیت متفاوت را در خود جای داده است. بنابراین اوقات بسیار خوشی برای علیرضا در آنتورپ پیش بینی می‌شود.

معلم زبان، در انتظار علی بیرو

موضوع دیگری که می‌تواند دغدغه علیرضا برای حضور در باشگاه جدیدش باشد، زبان نچندان آسانی است که در کشور بلژیک و علی الخصوص در استان آنتورپ صحبت می‌شود. زبان Dutch و لهجه Antwerps که رسیدن به توانایی تکلم در این زبان، زحمت زیادی می‌طلبد. اما علیرضا برای ارتباط با هم تیمی‌هایش، نیازی به یاد گیری این زبان ندارد؛ چرا که در تمرینات، به زبان انگلیسی صحبت می‌شود و سرمربی این تیم، ایوان لکو، هموطن برانکو ایوانکوویچ و بوژیدار رادوشوویچ است.

سنگربان ارتش سرخ، به خوبی توانسته از بلژیکی‌ها دلربایی کند و آنها از وضعیت تکلم علیرضا بیرانوند به زبان انگلیسی نیز رضایت دارند. اما به هرحال باشگاه آنتورپ آماده است تا در صورت نیاز، سطح تکلم علیرضا بیرانوند به زبان انگلیسی را هرچه سریع‌تر بهبود ببخشد تا او در برقراری ارتباط با هم تیمی‌های جدیدش، دچار اشکال نشود. البته علیرضا در این راه تنها نیست و کوجی میوشی جوان، می‌تواند رفیق و همدم خوبی برای بیرانوند در بلژیک باشد.

روز ابتدایی که این هافبک ژاپنی به آنتورپ پیوسته بود، حتی با الفبای انگلیسی نیز آشنایی نداشت و پس از گذشت یکسال، اکنون یکی از ستون‌های تیم بلژیکی در خط میانی با ۱۴ بازی و یک گل زده است.

علیرضا، مرد روزهای سخت

بیرانوند برای قرار گرفتن در ترکیب رویال آنتورپ، رقیب سرسختی همچون ژان بوتز، دروازه بان جوان فرانسوی دارد و برای جلب توجه سرمربی رویال آنتورپ، باید هرچه سریعتر خودش را به بلژیک برساند. حضور علیرضا در تمرینات آماده سازی پیش فصل رویال آنتورپ، نکته‌ای است که سران باشگاه بلژیکی بر آن پافشاری می‌کنند و بازگشت بیرانوند به پرسپولیس پس از شرکت در تست‌های پزشکی، بعید به نظر می‌رسد.

داشتن یک رقیب سرسخت در اردوگاه آنتورپ، اتفاق خوشایندی برای علیرضا خواهد بود. او که همواره رقابت سالم با بوژیدار رادوشوویچ را عاملی مهم برای پیشرفت خودش خوانده است، در بلژیک نیز چنین شرایطی را تجربه خواهد کرد. با این تفاوت که این مرتبه کار سخت تری برای جلب نظر سرمربی دارد و رسیدنش به قفس توری آنتورپ، به سادگی نخواهد بود.

آنتورپ، سکوی پرتاب شماره ۱

آنتورپ باشگاه پرافتخار و پر قدمتی است که شاید بسیاری از هواداران فوتبال ایران از این ماجرا بی‌خبر باشند. این باشگاه سال ۱۸۸۰ تاسیس شده و قدمتی ۱۴۰ ساله دارد. بیشتر از تیم‌های مطرحی چون بایرن مونیخ، بارسلونا، رئال مادرید و …

این باشگاه با مالک جدیدش، پائول گیسنز که صاحب برند بین المللی ساخت و ساز Ghelamco می‌باشد، عزمش را برای رسیدن به عنوان قهرمانی در دوره آینده لیگ بلژیک و به سبب آن، حضور در لیگ قهرمانان اروپا جزم کرده و بیرانوند از این طریق می‌تواند مورد توجه سایر تیم‌های مطرح اروپایی نیز قرار گیرد که قرار گرفتن بندهای مناسبی برای فسخ در قرارداد ۲+۱ ساله بیرانوند، حتمی به نظر می‌رسد تا در صورت از راه رسیدن پیشنهادهای مناسب برای علی بیرو، او به راحتی بتواند لباس تیم‌های محبوب اروپایی را بر تن کند.

پروسه جذب بیرانوند

در بازی‌های متفاوتی خبر از حضور استعدادیاب‌های باشگاه بلژیکی در ورزشگاه آزادی به گوش می‌خورد؛ اما استعداد یاب‌های باشگاه بلژیکی، در بازی مقابل پیکان در چارچوب هفته هفتم لیگ برتر فوتبال ایران در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی حضور داشتند و پرتاب دست‌های بلند علیرضا بیرانوند و همچنین واکنش‌های خوب او، باعث شد مدیران باشگاه آنتورپ چشمشان را روی قابلیت‌های فنی توماس کوبک، دروازه بان با تجربه و بلند قامت آگزبورگ ببندند و برای جذب دروازه‌بان، گلر ارتش سرخ را به بلژیک دعوت کنند.

اتفاقی که بدون شک، انتظارها از علیرضا را بالا و بالاتر می‌برد. مدیران باشگاه آنتورپ، امیدوارند بیرانوند در هفته جاری به بلژیک برسد و این تاخیر به وجود آمده، دلیلی بر پشیمان شدن دروازه‌بان مدنظرشان از حضور در باشگاه آنتورپ نباشد. در روزهای آینده، با پرسپولیس و گفت و گوهای اختصاصی با مدیران باشگاه رویال آنتورپ همراه باشید تا اخبار و اطلاعات بیشتری به سمع و نظر هواداران ارتش سرخ برسانیم.

 

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --