برای حضور در جام یاشاردوغو / اردوی آزادکاران در خانه کشتی شهید صدرزاده آغاز شده است / تاثیر مهم مسابقات کشتی جام یاشاردوغو در سیدبندی جهانی

0

اردوی تیم منتخب کشتی آزاد برای حضور در رقابت های بین المللی کشتی جام یاشاردوغو ترکیه از  روز (جمعه) در خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده آغاز شده است.

 

به گزارش پرسپولیس نیوز، این اردو تا روز پنج شنبه زمان اعزام کشتی گیران به ترکیه ادامه خواهد داشت و آزادکاران صبح امروز تمرین کشتی را در دستور کار خود دارند.

 

اسامی نفرات دعوت شده به این اردو به شرح زیر است:

 

۵۷ کیلوگرم: سید علی عظیمی

۶۱ کیلوگرم: محمدباقر یخکشی- سعید انوری

۶۵ کیلوگرم: مرتضی قیاسی-  رحمان رحیم پور

۷۰ کیلوگرم: امیرمحمد یزدانی- علی اکبر فضلی

۷۴ کیلوگرم: محمدصادق فیروزپور

۷۹ کیلوگرم: علی سوادکوهی

۸۶ کیلوگرم: مجتبی اصغری – علی منصوری

۹۲ کیلوگرم: احمد بذری

۹۷ کیلوگرم: محمدحسین محمدیان

 

سرمربی: پژمان درستکار

مربیان: اباذر اسلامی – امید یوسفی فقید

 

رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام یاشاردوغو بعنوان مرحله اول رنکینگ (مسابقات بین المللی) اتحادیه جهانی کشتی برای مسابقات جهانی سال ۲۰۲۲ روزهای ۶ تا ۸ اسفندماه در شهر استانبول ترکیه برگزار می شود.

 

بر اساس برنامه این مسابقات،  قرعه کشی تمامی اوزان عصر روز جمعه ۶ اسفندماه برگزار و رقابت های اوزان ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم روز شنبه ۷ اسفندماه و مسابقات اوزان اوزان ۵۷، ۶۱، ۶۵، ۷۰، ۷۴، ۷۹، ۸۶ و ۹۲ کیلوگرم روز یکشنبه برگزار می شود.

لازم به ذکر است مسابقات هر روز در همان روز به پایان می رسد.

تاثیر مهم مسابقات کشتی جام یاشاردوغو در سیدبندی جهانی

اتحادیه جهانی کشتی امتیازات رویدادهای رنکینگ‌دار سال جدید میلادی را به روز کرده که با مسابقات جام یاشاردوغو از استانبول آغاز می‌شود. ۸ کشتی‌گیر برتری که بیشترین امتیاز را از ۴ رویداد رنکینگ‌دار و مسابقات قهرمانی قاره‌ای کسب کنند، سید مسابقات جهانی صربستان را که تابستان سال آینده برگزار می‌شود، کسب خواهند کرد. در حال حاضر کشتی گیرانی که در المپیک توکیو و مسابقات قهرمانی جهانی اسلو شرکت و پس از آن امتیاز کسب کردند، ۲۰ نفر از آنها به استانبول می‌روند.

 

براساس اعلام اتحادیه جهانی نفر اول ۸ هزار، دوم ۶۴۰۰ و سوم ۵۲۰۰ امتیاز کسب می‌کنند. این امتیازات تا نفر شانزدهم مشخص شده است. علاوه بر این تعداد امتیازات در یک مسابقه نیز تحت تأثیر تعداد کشتی‌گیرانی است که در گروه وارد می‌شوند.

به عنوان مثال در گروه‌های وزنی با ۲ تا ۵ شرکت کننده، امتیاز رتبه به نصف کاهش می‌یابد و تنها به ۳ نفر برتر امتیاز تعلق می گیرد. در اوزانی که شامل ۶ تا ۱۲ شرکت کننده است، هیچ امتیازی اضافه نخواهد شد. برای اوزانی با ۱۳ تا ۱۶ ورودی، ۳ هزار امتیاز اضافی داده می‌شود در صورتی که در اوزانی بیش از ۱۶ کشتی‌گیر شرکت داشته باشند این امتیاز به ۵ هزار افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --