با امید تا ۱۴۰۲

0

میلاد اعظمی – خبرنگار: روز گذشته بود که بعد از چندین ساعت مذاکره بین امید عالیشاه و مدیران باشگاه پرسپولیس، قرارداد هافبک – مهاجم پرسپولیس برای دو فصل دیگر تمدید شد تا عالیشاه تا سال ۱۴۰۲ بازیکنان پرسپولیس باشد.
حساب پرسپولیسی‌ها روی تجربه عالیشاه
تمدید قرارداد عالیشاه از چند جهت بسیار مهم بود. یکی اینکه عالیشاه در تفکرات تاکتیکی گل‌محمدی کاملاً جا افتاده و دیگری اینکه وجود بازیکنان باتجربه‌ای مثل عالیشاه می‌تواند روی روند کلی پرسپولیس تاثیر بگذارد. قطعاً وقتی بازیکنان باتجربه‌ای مانند سید جلال، امیری، عالیشاه، کامیابی نیا و … در تیمی مثل پرسپولیس باشند این تیم می‌تواند در مقاطع حساس فصل روی فاکتور تجربه حساب کند.
خوشحالی هواداران از ماندن عالیشاه
مساله دیگر این است که امید عالیشاه به خاطر سابقه طولانی در پرسپولیس و همچنین عملکردی که در فصل گذشته داشته، جزو بازیکنان بسیار محبوب پرسپولیس بین هواداران به حساب می‌آید و همین مساله می‌تواند فاکتور مهمی برای او و حتی خود پرسپولیس باشد. به خاطر همین هم هست که از زمان تمدید رسمی قرارداد عالیشاه هواداران در فضای مجازی بسیار روی موضوع مانور دادند و از این مساله خوشحال هستند.
چرا پروسه تمدید طولانی شد؟
بااینکه از ماه‌ها قبل باشگاه پرسپولیس به دنبال تمدید قرارداد عالیشاه بود اما پروسه تمدید قرارداد کمی طول کشید. بااین‌حال طبق اعلام خود عالیشاه علت طولانی شدن مساله تمدید قراردادش در شرایط فعلی مثبت بودن تست کرونا بوده است. عالیشاه پس از امضای قرارداد با پرسپولیس در نشست خبری اعلام کرد که مشکوک به کرونا بوده و به خاطر همین چند روز دیرتر به باشگاه پرسپولیس آمده تا قراردادش را تمدید بکند. البته از مدت‌ها پیش بحث پیشنهاد مالی سنگین یک باشگاه لیگ برتری به عالیشاه مطرح بود اما به گفته خودش، مساله و مشکل مالی با پرسپولیس نداشته و تنها دلیل دیر آمدنش برای تمدید قرارداد مشکوک بودنش به کرونا بوده است.
امید سومین تمدیدی
امید عالیشاه سومین بازیکنی از لیست ۵ نفر تمدیدی‌های پرسپولیس است که قراردادش را به مدت دو فصل دیگر تمدید کرد. تا الان وحید امیری، مهدی شیری و امید عالیشاه از جمع ۵ بازیکن تمدیدی پرسپولیس قراردادشان را تمدید کردند و فقط احمد نوراللهی از جمع پرسپولیسی‌ها جدا شده است. از بین لیست معروف ۵ نفره فقط وضعیت کمال کامیابی نیا به‌صورت رسمی مشخص نیست.
قرارداد کامیابی نیا هم تمدید می‌شود؟
هرچند گفته شده که کامیابی‌نیا فعلا در سفر خارج از کشور است، اما به مسوولان باشگاه اعلام کرده به محض ورودش به تهران به باشگاه پرسپولیس می‌آید تا قراردادش را تمدید بکند. اگر این اتفاق رخ بدهد و کامیابی‌نیا هم به‌صورت رسمی قراردادش را تمدید بکند باشگاه پرسپولیس موفق شده از بین ۵ بازیکن تمدیدی خود، ۴ نفر را نگه دارد که آمار بسیار خوبی است.
نقش عالیشاه در تفکرات تاکتیکی گل محمدی
ماه‌هاست که امید عالیشاه به یک بازیکن تاثیرگذار و مهم در ترکیب پرسپولیس و همچنین تفکرات یحیی گل محمدی تبدیل شده است. عالیشاه به خاطر سبک بازی که دارد توانست در سیستم موردنظر گل‌محمدی کاملاً حل شود و در نقش یک هافبک و مهاجم به پرسپولیس کمک کند. ماندن عالیشاه این نوید را به پرسپولیسی‌ها می‌دهد که از یک بازیکن چند پسته در خطوط جلو می‌توانند استفاده کنند. عالیشاه هم در پست وینگر، هم در پست هافبک بازیساز و هم در پست مهاجم کاذب حسابی به کار پرسپولیس می‌آید و کنار وحید امیری جزو بازیکنان چند پسته و بسیار مهم ترکیب پرسپولیس محسوب می‌شود.
پیشرفت چشمگیر امید
درحالی‌که امید عالیشاه در ماه‌های اخیر جزو بازیکنان بسیار مهم و حتی بی‌جانشین در ترکیب پرسپولیس بوده اما در ابتدای فصل واقعا شرایط خوبی نداشت. عالیشاه از اواخر فصل گذشته تا اوایل نیم‌فصل اول جزوه بازیکنان افت کرده پرسپولیس محسوب می‌شد که حتی صدای هواداران هم درآمده بود، اما زمانی که احساس کرد اگر به همین منوال پیش برود جایگاهش را در ترکیب اصلی و در بازی‌های پرسپولیس از دست می‌دهد، تبدیل به یک امید عالیشاه جدید و بسیار تاثیر گذار شد. شرایط جوی پیشرفت که حتی با حضور بازیکنانی مانند ترابی، مغانلو و آل‌کثیر؛ عالیشاه در ترکیب پرسپولیس حضور داشت و البته حضور بسیار تاثیرگذار. این مساله ثابت می‌کند که بازیکنی در سطح عالیشاه اگر از لحاظ روحی شرایط خوبی داشته باشد می‌تواند از لحاظ فنی در مقاطع مختلف به کمک پرسپولیس بیاید.
خبر خوش یحیی چه کسی است؟
شنبه عصر یحیی گل‌محمدی در تمرین پرسپولیس اعلام کرد که هواداران تا شب منتظر شنیدن خبرهای خوبی باشند. پس از گفتن این جمله توسط گل محمدی حدس‌ها و تحلیل‌های زیادی در خصوص این جمله گل محمدی در فضای رسانه‌ای و حتی هواداری مطرح شد. خیلی‌ها معتقد بودند که منظور گل‌محمدی از خبر خوب جذب رضا اسدی است و خیلی‌ها این موضوع را به سجاد شهباززاده مرتبط دانسته بودند.
هرچند که طبق صحبت گل‌محمدی شنبه ‌شب اتفاق خاصی در مورد نقل و انتقالات پرسپولیس رخ نداده اما شنیده‌های ضدونقیض حاکی از این هستند که احتمالاً منظور گل محمدی به جذب رضا اسدی بوده است. از شنبه‌شب صحبت‌های زیادی درباره توافق رضا اسدی و پرسپولیس شنیده شد که تا زمان نگارش مطلب نهایی نشده بود. هرچند یکشنبه عصر خبرهای دیگر مبنی بر پیشنهاد سنگین باشگاه استقلال به اسدی مطرح شد اما هیچ‌کدام از این اخبار تایید نشد. البته اسدی هم در مصاحبه‌ای اعلام کرد که تیم فصل آینده‌اش را انتخاب کرده و به‌زودی به ایران می‌آید تا ضمن امضای قرارداد، برای کسب یک قهرمانی با تیم جدیدش تلاش ‌کند.

 

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --