بازگشت به شهر پوکر

0

*  نفت مسجدسلیمان – پرسپولیس، ساعت ۱۶:۳۵ امروز (پنجشنبه ۶ آذر)

ورزشگاه شهید بهنام محمدی

داور: اشکان خورشیدی، کمک‌ها: علیرضا ایلدروم و هادی طوسی، داور چهارم: حسین زیاری

ناظر: حسن کامرانی‌فر

مرضیه دارابی – امروز سومین بازی پرسپولیس در لیگ بیستم در حالی برگزار می‌شود که همچنان حاشیه‌ها به‌طور کامل از تیم دور نشده است. میزبان سومین بازی سرخپوشان، که همچنان بازی‌های تدارکاتی پیش از فینال آسیا محسوب می‌شود، مسجدسلیمان است.

پرسپولیس در این مسابقه یحیی گل محمدی را به دلیل اعتراض به داور در بازی قبلی، در اختیار ندارد. اما مجتبی حسینی پس از طی نیمی از محرومیت ۴ جلسه‌ای خود از همراهی تیمش، با توجه به درخواست نفت مسجدسلیمان از فدراسیون فوتبال برای پایان محکومیت سرمربی‌اش، روی نیمکت خواهد نشست.

البته باشگاه پرسپولیس هم از فدراسیون فوتبال خواست که محرومیت گل محمدی بخشیده شود که این درخواست بی‌نتیجه ماند!

پرسپولیس که در بازی اولش مقابل سایپا به‌تساوی بدون گل رسید، در هفته دوم با پنالتی سیامک نعمتی، از سد صنعت نفت گذشت تا با اندوخته ۴ امتیازی به مصاف مسجدسلیمانی‌ها برود.

شاگردان مجتبی حسینی هم لیگ بیستم را با تساوی بدون گل مقابل تراکتورسازی شروع کردند و در ادامه برابر سایپا یک -یک مساوی شدند تا با ۲ امتیاز، در حالی‌که هنوز برد و باخت در کارنامه شان ثبت‌نشده، مقابل قهرمان ۴ فصل اخیر لیگ ایران قرار بگیرند، تیمی که اواخر ماه جاری، فینال لیگ قهرمانان آسیا را مقابل تیم برتر شرق قاره کهن برگزار می‌کند.

*

مجتبی حسینی در حالی به نیمکت نفت مسجدسلیمان بازگشته که سال‌ها به‌عنوان دستیار یحیی گل‌محمدی در کنار این مربی کار کرده است. حسینی تفکرات یحیی را می‌شناسد و یحیی هم شیوه مربیگری حسینی را می‌داند.

در حقیقت این بازی، جدال اندیشه‌های به روز شده مربیان ۲ تیم است. هرچند در این مسابقه به دلیل محرومیت گل محمدی، حمید مطهری از کنار زمین سرخپوشان را هدایت می‌کند اما جدال اصلی بین یحیی و مجتبی حسینی است. گل محمدی ۳ امتیاز را برای بازگشت به صدر می‌خواهد و حسینی هم می‌داند امتیاز گرفتن از پرسپولیس و چه‌بسا تحمیل شکست به قهرمان ایران، نام او را به‌عنوان سرمربی تیم شگفتی‌ساز و مدعی مطرح خواهد کرد.

*

در این مسابقه تیم مسجدسلیمان، سیروان قربانی را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد. مدافع این تیم در بازی قبلی تیمش مقابل سایپا هم غایب بود و در دیدار با پرسپولیس هم نمی‌تواند مسجدسلیمان را همراهی کند.

علاوه بر محمد انصاری که همچنان به دلیل مصدومیت قادر به همراهی تیم نیست، عیسی آل کثیر ستاره گلزن سرخپوشان در لیگ قهرمانان آسیا حالا حالاها با حکم محرومیت از سوی AFC اجازه بازی کردن ندارد.

آخرین تمرین قرمزپوشان پیش از سفر به اهواز، ظهر روز گذشته در ورزشگاه شهید کاظمی برگزار شد و گل محمدی آخرین نکات تاکتیکی را به شاگردانش گوشزد کرد. هرچند نگاه اصلی پرسپولیس در این هفته‌ها باید فینال آسیا و رسیدن به افتخاری بزرگ در لیگ قهرمانان باشد، اما لیگ هرگز فدای تک بازی سرنوشت‌ساز ۲۹ آذر نخواهد شد و یحیی می‌داند همه از او و تیم خوبش پنجمین قهرمانی متوالی لیگ برتر را طلب می‌کنند.

*

بعد از جدایی عناصر هجومی سرخ‌ها پیش و پس از مرحله متمرکز لیگ قهرمانان، این روزها مساله اصلی این تیم، گلزنی و وضعیت خط حمله است.

پیش از اعزام قرمزها به دوحه، درحالی‌که همه از فسخ قرارداد یکطرفه مهدی ترابی شوکه شده بودند، علی علیپور هم برای پیوستن به لیگ پرتغال از جمع این تیم جدا شد. قبل از آن هم علیرضا بیرانوند پیش از آنکه لیگ برتر تمام شود، راهی بلژیک شده بود.

در این جمع ترابی و علیپور مهره‌های هجومی پرسپولیس بودند و بعد از لیگ قهرمانان هم شجاع خلیل زاده که هرچند مدافع سرسخت و نفوذناپذیر تیم بود، اما به واقع در خیلی از بازی‌ها گره گلزنی را برای تیمش بازکرده بود، با فسخ یکطرفه به لیگ ستارگان قطر رفت. پیش از او هم، عیسی آل کثیر که به نظر می‌رسید با او پرسپولیس مدت‌ها بعد از مهدی طارمی، صاحب یک مهاجم فرصت‌طلب و کلیدی شده است، از سوی AFC به ۶ ماه محرومیت محکوم شد.

از دست دادن این بازیکنان، در ابتدای لیگ پرسپولیس را دچار مشکل کرد. این تیم مقابل سایپایی که دفاعی لایه‌ای را برای مهار بازیکنان قهرمان لیگ فصل گذشته چیده بود، نتوانست گلزنی کند.

در دیدار دوم با صنعت نفت هم خط هجومی پرسپولیس در جریان بازی موفق به گلزنی نشد و این سیامک نعمتی بود که پنالتی ای که حسین کنعانی زادگان مدافع سرخپوشان به دست آورده بود را تبدیل به گل کرد.

حالا خیلی‌ها معتقدند کمبود مهاجم در این تیم و ترافیک سنگین در خط میانی پرسپولیس تبدیل به چالش برای کادر فنی قرمزها شده است. هرچند که در این خط مهدی عبدی جوان نشان داده اگر انگیزه و اعتماد لازم را دریافت کند، می‌تواند گره بازی را بگشاید، همان‌طور که مقابل النصر او یکی از مهم‌ترین گل‌هایش را به ثمر رساند.

ضمن اینکه سیامک نعمتی، مهره قابل‌اتکا و کلیدی برانکو در لیگ قهرمانان ۲۰۱۸ هم بار دیگر به اوج آمادگی رسیده و می‌تواند گره گشای بازی باشد. او بازیکنی چند پسته است و هم در تیم برانکو و هم یحیی گل محمدی نشان داده که سرمربیانش می‌توانند در هر پستی به او اعتماد کنند.

پرسپولیس در شهر اولین‌ها، مهره‌های مطمئنی دارد که می‌توانند قهرمان ۴ فصل اخیر ایران را آرام آرام به سوی صدر جدول هدایت کنند. از لک درون دروازه گرفته تا مدافعان باتجربه و سرسخت تیم و خط میانی‌ای که مستحکم است.

انتهای پیام/

/
Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --