این دربی هم مال ماست

0

هنوز چند روز از دربی ۹۵ نگذشته که دوباره پرسپولیس و استقلال در قرعه‌کشی مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی به هم رسیدند.

قرعه‌ای که شیرینی آخرین برد را در هفته بیست و سوم لیگ برتر تداعی کرد.  دیداری که به جز برد شاگردان یحیی گل‌محمدی یک حاشیه جنجالی دیگر هم داشت، کری محمدجواد آذری جهرمی، وزیر پرسپولیسی ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ستاره‌های آبی. حالا در آستانه یک دربی آذری جهرمی در گفت و گوی اختصاصی با روزنامه هواداران پرسپولیس از خاطرات خوب کودکی، عشق به فوتبال و پرسپولیس و حتی آشنایی با روزنامه پیروزی و تماس‌هایش با ستون هواداران گفت. او برای دیدار غیرمنتظره جام حذفی هم کری دیگری خواند؛‌ «نتیجه پرسپولیس – استقلال؛ همان ۶ هیچ همیشگی.»
من از همان بچگی پرسپولیسی بودم 
از علاقه آذری جهرمی به پرسپولیس همه آگاهند و سابقه طولانی که در کری‌خوانی برای استقلال دارد. کری‌هایی که عجیب به دل هواداران پرسپولیس می‌نشیند هر چند که به مذاق استقلالی‌ها خوش نمی‌آید و واکنش‌های تندی از آنها را رقم  می‌زند. اما هواداری آذری جهرمی دنباله همان مکتبی است که شاهین و پرسپولیس دهه ۵۰ سنگ‌بنایش را گذاشتند؛ «پرسپولیس یعنی هوادار عاشق».
آذری جهرمی در مراسم افتتاح مدیا پارک مشهد به هواداران پرسپولیس گفت: «از وقتی چشم باز کردم پرسپولیسی بودم.» او با خنده ادامه می‌دهد:‌ «این که تصور می‌کنند آدم‌ها از ۱۵، ۱۶ سالگی تیم انتخاب می‌کنند و طرفدار تیمی می‌شوند هم برای بچه‌های بالاشهر کشور است. ما بچه‌های جنوب شهر کشور از همان اول با توپ پلاستیکی دنبال فوتبال بازی کردن هستیم و پرسپولیسی می‌شویم.»

 

 

هیچ وقت پیام من را چاپ نکردید 
وقتی به او می‌گوییم که زمان ۱۵ سالگی‌اش روزنامه پیروزی منتشر می‌شده و برای پرسپولیس می‌نوشته، می‌گوید: «ِبله. من هم همان موقع‌ها روزنامه پیروزی را می‌خواندم. آن زمان‌ها در جهرم تنها جایی که باجه‌های تلفن قرار داشت مرکز وحدت بود. من سکه‌های دو تومانی را جمع می‌کردم و مدام به روزنامه زنگ می‌زدم تا پیامم را در ستون صدای هواداران چاپ کنند. اما بی‌انصاف‌ها هیچ کدام از پیام‌های من را چاپ نکردید.»
به عقیده آذری جهرمی تغییر نام روزنامه از پیروزی به هواداران پرسپولیس هم اتفاق خوبی بوده که رقم خورده، او در این باره هم توضیح می‌دهد: «تغییر نام روزنامه درخواست همه هواداران و بسیار کار به جایی بود.»
از وزیر ارتباطات درباره چند دو قطبی جالب سوال می‌کنیم و پاسخ می‌دهد: «بین بین واتس اپ و تلگرام بیشتر واتس‌اپ استفاده می‌کنم، بین وزیر بودن و کارشناس بودن هم انتخابم کارشناس است. از میان پیروزی و پرسپولیس هم که کاملا معلوم است و حتما پرسپولیس. تمام بازی‌های لیگ اروپا را پیگیری می‌کنم و قطعا بارسا را به رئال مادرید ترجیح می‌دهم.»
توصیه اسپانسری برای استقلال را تکذیب می‌کنم 
آذری جهرمی درباره شایعه اخیر پیرامون توصیه به شرکت «های وب» برای اسپانسری تیم استقلال هم عنوان کرد: «من در کسوت وزیر موظف هستم از ورزش کشور حمایت کنم. اما شرکت‌های حوزه فناوری و اطلاعات کشور بر اساس سیاست‌های داخلی و قوانین و مقررات کشور عمل می‌کنند و استراتژی‌های حمایتی و اسپانسری از تیم‌های ورزشی بر اساس تصمیمات هیات مدیره آنهاست. به همین دلیل خبر منتشر شده مبنی بر این که من یکی از شرکت‌های حوزه فناوری و اطلاعات برای حمایت از استقلال توصیه کرده باشم را تکذیب می‌کنم.
صدری، رفیق روزهای سخت من
وزیر ارتباطات درباره ارتباط صمیمی خود را با مجید صدری، رئیس هیات مدیره پرسپولیس هم گفت: «صدری مشاور ارشد من است و این ارتباط صمیمی را تایید می‌کنم. او رفیق روزهای سخت من است و طی این ۴ سال وزارت همواره کنار من بوده است. من در تمام این مدت از تجربیاتش استفاده کرده‌ام.»
کری‌های جنجالی وزیر جوان 
آذری‌جهرمی کری‌های جالب برای حریف سنتی استقلال زیاد دارد؛ استوری او درباره قهرمانی پرسپولیس در نیم فصل و پیروزی ۵۸ بر صفر مقابل گل گهر مورد توجه بسیاری از اهالی فوتبال قرار گرفت. او در این استوری خطاب به استقلالی‌ها نوشت: «گل‌گهر اگر یک گل دیگه خورده بود، به رکورد استقلال می‌رسید. ولی خوب رکورد استقلال دست‌یافتنی نیست

بلافاصله پس از این استوری بود که هجمه‌های زیادی هم نسبت به او وارد شد و برخی انتظار عذرخواهی از وزیر جوان را داشتند. اما او در گفت‌وگویی رادیویی اعلام کرد «کری خوانی اشکالی ندارد و می‌تواند به عنوان یک شهروند کری بخواند و پاسخش را بشنود. شما رادیو جوان هستید اما تفکر شما پیر است، بروید و فکر خود را عوض کنید. اگر جوان هستید که جوان جوانی می‌کند و کری خوانی هم ربطی به وزیر و غیر وزیر ندارد. هرکسی می‌تواند کری بخواند و پاسخش کری است. وزیر که صبح تا شب در قالب لباس وزیری نیست، من در حوزه ارتباطات وزیرم و یک شهروندم در دیگر حوزه‌ها. این تفکر پیرمردی را بگذارید کنار. الان کدام سیاست‌مدار در کشور را پیدا می‌کنید که درباره فوتبال نظر ندهد؟ من نظرم را در کمال احترام گفتم، نه توهینی کردم و نه حرفی زدم و یک کری خواندم، آیا شما ناراحتید؟»
او حتی شوخی با کامنت‌ استقلالی‌ها در فضای مجازی هم شوخی می‌کند، همان توئیت جنجالی که زیر یک پست استقلالی منتشر کرد و نوشت: «سینا میگه، با استقلال ۶ هفته‌اس کلین شیته، نه گل خورده و نه باخته. واسه همین استقلالی‌ها خیلی خوشحالند.» کامنتی که تعداد اظهارنظرها و لایک‌هایش حتی از کامنت اصلی منتشر شده هم بیشتر شد و باز هم هواداران پرسپولیس در نقش حامیان وزیر جوان ظاهر شدند.
حالا او در گفت‌وگو با روزنامه هواداران پرسپولیس باز هم برای یک دربی دیگر کری می‌خواند و البته از قرعه‌کشی جذاب مرحله یک چهارم نهایی خوشحال است. او در پاسخ به سوال ما درباره پیش بینی نتیجه بازی بعدی پرسپولیس و استقلال می‌گوید: «همان ۶ هیچ همیشگی است. ولی این که دوباره محقق شود یا خیر یک طرف دیگر ماجراست.»

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --