امتناع ویروس هندی از ورود به ایران در صورت ناکامی پرسپولیس؟

0

پرسپولیس که در هند با مشکلات و دشواری‌های عجیب و غریب روبرو بود و از یک جایی به بعد به خاطر آن محتوایی که منتشر شد و بابت آن دستش زیر ساتور هندی‌ها رفت، دست به عصا شد و دیگر اعتراض نمی‌کرد، در حالی که دلش خون بود، حالا در همین ایران و در همین پایتخت با یک وضعیتی روبرو است که از صبح تا شب صد بار رو به هند می‌گویند کجایید که یادتان به خیر.
مسوولان تیم پرسپولیس در پاسخ به سوال ما درباره دلیل پرهیز تیم از انجام تمرینات، گفتند که به تیم اعلام شده است تا قبل از رسیدن پاسخ تست دوم، نباید تمرین کنند و این یعنی از دست دادن زمان تا روز دوشنبه.
این در حالی بود که در زمان طرحموضوع قرنطینه اظهار نظرها از مانعت تمرین خبر نمی‌داد.

*قرنطینه پرسپولیس را ببین، جاهای دیگر را قضاوت کن
بارها گفتیم اگر کسی می‌خواهد بفهمد نا بسامانی‌ها از کجا می‌آید، نگاهی به حال و اوضاع این فوتبال بیندازد و از بالا تا پایین آن را یک ارزیابی مختصر کند و به این ترتیب متوجه خواهد شد که چرا هیچ وقت کارها سر و سامان نمی‌گیرد. حالا می‌گوییم نیازی به خسته کردن خود نیست فقط کافی است نگاهی به این ماجرای قرنطینه شدن پرسپولیس بیندازیم.
هرکسی ساز خودش را می‌زند. یک ناهماهنگی تمام عیار. اصولی که رعایت نمی‌شود و فروعی که خیلی بیش از آن چه که باید اصل تلقی شده است. یک اوضاع و احوالی شده است که بیا و ببین. اصلا گویا این قرنطینه فقط بهانه‌ای شده است که خستگی در روح و بدن بازیکن پرسپولیس بماند، تمرین هم نکنند و بعد برای بازی با سپاهان بروند. یک جایی ناهماهنگی است و از یک جایی به بعد لج و لجبازی.
پرسپولیس از صبح جمعه به تهران برگشت و از همان صبح بر سر همین قرنطینه آن‌قدر اتفاقات و تصمیم‌های عجیب و ناهماهنگی دیده‌ایم که دستمان آمد در ارتباط با کرونا، چه وضعیتی بر کشور حاکم است. خب همینی که برای پرسپولیس پیش آمده است را می‌شود به تمام کشور تسری داد. غیر از این که نمی‌تواند باشد. یکسری اقدامات بی اثر که سخت‌گرانه انجام می‌شود و یکسری اقدامات مهم که اصلا به آن توجه نمی‌شود. آن قدر مسخره است که نمی‌دانیم باید آن را به شوخی بگیریم و بخندیم یا جدی و بمیریم.
مثلا می‌گویند پرسپولیس تمرین نکند در حالی که اصلا تاثیری روی موضوع ندارد. از سوی دیگر هتل محل قرنطینه که باید حباب پزشکی در آن رعایت شود، محله برو بیا شده است. دو وزارتخانه دولت نمی‌توانند یک هماهنگی انجام بدهند که این همه مشکل ایجاد شود.

*ممنوعیت برای پرسپولیس با چه قانونی؟
پرسپولیس در زمان نگارش این مطلب هنوز مجوز تمرین خود را دریافت نکرده بود. این در حالی بود که پاسخ تست کرونای تیم منفی بود. الان نگرانی فقط این است که پرسپولیس در هتل، سهوا یا عمدا با توجه به ترددها آلوده شود. در لیک قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ که کمیته پزشکی کنفدراسیون پروتکل‌های سختگیرانه وضع کرده بود، تیم ها بعد از ۲۴ ساعت اول و با منفی شدن تست کرونا اجازه تمرین داشتند. در این دوره هم در تمام کشورها همین قانون اجرا شد. در هند به خاطر ذپدیر رسیدن پاسخ تستها غوغایی به پا شده بود. حالا در ایران که گویی تازه لغت قرنطینه به گوش همه رسیده است به تیم گفته اند تا قبل از پاسخ تست دوم که ۷۲ ساعت بعد از ورود است نمی‌توانند تمرین کنند! خب چرا؟
این اتفاق در حالی روی می‌دهد که سیما سادات لاری، معاون وزیر بهداشت، گفته بود پرسپولیس در قرنطینه برای تمرین که هیچ، بلکه برای بازی هم ممنوعیت ندارد. پس چرا ناگهان همه چیز تغییر کرد؟ جواب این سوال را باید از چه کسی بخواهیم. از سعید نمکی، سلطانی فر، عزیزی خادم، بهاروند یا محمد رضا ساکت؟

*شکست پرسپولیس شرط ویروس هندی برای نیامدن به ایران
ناگفته پیدا است که شرایط برای خیلی سخت است. فقط بحث خستگی بدنی و روحی ناشی از حضور ۲۰ روزه در هند، بازی‌های هر سه روز یک بار در آن شرجی و دوری از حانواده نیست. فقط پای کسالت روحی در میان نیست که به هر حال تیم دچار آن می‌شود. مساله این است که رفتار و تصمیم‌های دور از قاعده و اصول و تحمیل آن با اهرم زور، در یک شرایط عادی هم باعث در هم ریختگی روحی و روانی می‌شود. حبس تیم و محروم شدنش از مرین که تنها دلخوشی خواهد بود، فکر و خیال و بد خوابی و در نهایت نداشتن تمرین، شرایط را بدتر و بدتر خواهد کرد.
در این اوضاع و احوال به نظر می‌رسد که ویروس هندی فقط با یک شرط به ایران وارد نمی‌شود و آن هم ناکامی پرسپولیس در بازی با سپاهان است. به هر حال مسوولان تیم در تماس دوباره ما تاکید داشتند که اجازه تمرینات فوتبال را ندارند. البته این سخن به معنای آن نیست که تصمیم گیرندگان چنین رویکردی دارند ولی آن چه درباره‌اش سخن می‌گوییم نتیجه احتمالی است.

*پرسپولیس خواستار عقب افتادن بازی با سپاهان
پرسپولیس حالا با شرایط تحمیل شده انتظار همکاری دارد. سرخپوشان خواهان تعویق مسابقه هستند به شکلی که حضور در قرنطینه و دوری از تمرینات را جبران کند. این درحالی است که سازمان لیگ می‌گوید نمی‌تواند این کار را انجام بدهد و عملا برای خود مسوولیتی در قبال شرایط پیش آمده برای سرخپوشان قائل نیست و این هم از زیبایی‌های فوتبال ما است.
خلاصه این که ایم روزها هر کسی ساز خودش را می‌زند و پرسپولیس هم باید به این سازهای ناکوک و ناهمگون برقصد.

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --