افزایش رکورد تاریخی پرسپولیس به بالاتر از ۱۵ امتیاز

0

پرسپولیس برای قهرمان شدن در مسابقات فوتبال لیگ برتر به کمترین امتیازات ممکن نیاز دارند و به نظر می‌رسد که آن‌ها در بدترین حالت ممکن امکان رسیدن به امتیاز ۶۹ یعنی ۱۰ امتیاز در ۵ بازی آینده را دارند. مهدی حدادپور _ خبرنگار: پرسپولیس امروز به‌طور میانگین در ۲۵ دیداری که انجام داده است ۵۹ امتیاز گرفته است و نزدیک ۲.۴ امتیاز به ازای هر بازی داشته و با این روند باید گفت که این تیم می‌تواند در مسابقات آینده توان رسیدن به ۱۲امتیاز را هم دارند .

پرسپولیس با نفت مسجدسلیمان در شهر حریف بازی دارد، با تیم سایپا و ذوب‌آهن باید در تهران بازی کند و با گل گهر سیرجان و نساجی هم باید مصاف دهد. این تیم می‌تواند به‌راحتی برابر سایپا و ذوب‌آهن برنده باشد و برابر ۳ تیم دیگر نبازد و حداقل امتیازی که می‌تواند برایش تعریف کرد امتیاز ۹ است. همین ۹ امتیاز پرسپولیس را به امتیاز ۶۸ خواهد رساند که در تاریخ لیگ فوتبال در ایران غیرقابل تکرار و باورنکردنی است .

پرسپولیس به‌سوی اعتبار و قدرت تاریخ فوتبال ایران هجوم آورده و در روزهایی که همه از سر تنگدستی فنی او را به ارتباط با وزیر ورزش متهم می‌کنند بی‌صدا دنبال طلسم شکنی است… در تاریخ فوتبال ما و در دوران برگزاری لیگ حرفه‌ای بیشترین فاصله بین تیم‌های اول تا دوم درست در همین روزها در حال خلق شدن است. توجه کنید:

یک امتیاز در لیگ اول

۱-در سال ۸۱-۸۰ و در لیگ اول حرفه‌ای پرسپولیس با ۴۹ امتیاز قهرمان و تیم استقلال با ۴۸ امتیاز اول و دوم شدند یعنی فاصله بین ۲ تیم اول و دوم جدول رده‌بندی تنها یک امتیاز بود .

۷ امتیاز رکورد بسیاری از سال‌ها

۲-سپاهان با ۵۲ امتیاز در لیگ دوم حرفه‌ای قهرمان شد و در مسابقات ۱۴ تیمی این سال تیم فوتبال پاس تهران با ۴۵ امتیاز دوم شد و بر این اساس ۷امتیاز بین تیم اول و دوم وجود داشت و بعد از سال‌ها همین فاصله رکورد بین تیم اول و دوم را ثبت کرد .

فقط ۲ امتیاز

۳-پاس تهران با گرفتن ۵۳ امتیاز در ۲۶ بازی رکورددار مسابقات فوتبال لیگ این سال بود. پاسی‌ها با تیم دوم جدول رده‌بندی مسابقات فوتبال لیگ کشور۲امتیاز  فاصله داشتند .

فاصله زیاد شد اما…

تیم فولاد خوزستان در مسابقات این دوره از لیگ برتر در ۳۰ بازی ۶۴ امتیاز گرفت و بهترین میانگین امتیاز در تاریخ لیگ برتر تا این سال را ثبت کرد. رکوردی که البته تا ۱۲ سال پایدار ماند و تنها پرسپولیس این سال بود که رکورد فولاد را شکست. اما بعد از فولاد تیم‌های ذوب‌آهن و استقلال با ۵۸ امتیاز تیم‌های بعدی بودند و فاصله به ۶ امتیاز رسید اما هنوز سپاهان بیشترین فاصله را با تیم دوم در تاریخ لیگ داشت.

یک امتیاز مثل لیگ اول

استقلال در لیگ فوتبال پنجم حرفه‌ای از تیم دوم یعنی پاس تنها یک امتیاز پیش بود. تیم استقلال در این سال با ۵۹ امتیاز اول و تیم فوتبال پاس با ۵۸امتیاز دوم شدند. فاصله‌ها مثل فاصله بین پرسپولیس و استقلال در مسابقات فوتبال لیگ اول حرفه‌ای شد .

۲امتیاز مثل فاصله پاس با استقلال

سایپا در لیگ ششم حرفه‌ای با ۵۶ امتیاز اول و استقلال اهواز با ۵۴ امتیاز دوم شدند. فاصله‌ها در این سال مثل فاصله بین پاس و استقلال در لیگ سوم حرفه‌ای بود .

۴امتیاز فاصله مقبول سرخ‌ها

پرسپولیس در عرصه امتیازات واقعی با ۶۵امتیاز اول و سپاهان با ۶۱ امتیاز دوم شدند اما در این سال از پرسپولیس ۶ و از سپاهان ۳ امتیاز انضباطی کسر شد و پرسپولیس با ۵۹ و سپاهان با ۵۸ امتیاز در این عرصه اول و دوم شدند .

فقط تفاضل گل

در سال ۸۷ تیم استقلال تنها به لطف تفاضل گل از تیم فوتبال ذوب‌آهن بالاتر ایستاد و شانس در قهرمانی این تیم بسیار موثر بود. استقلال و ذوب‌آهن هر ۲ تیم در مسابقات مورد اشاره تاریخ لیگ برتر ۶۶ امتیاز به دست آورده بودند .

فاصله‌اندازی اصفهانی‌ها

اتفاق عجیبی در تاریخ لیگ برتر رخ داد و۲ تیم شهرستانی اول و دوم شدند. هر ۲ از یک شهر! سپاهان با ۶۷ امتیاز اول و ذوب‌آهن با ۶۳ امتیاز دوم شدند و فاصله مثل سال قبل که پرسپولیس عنوان قهرمانی را به دست آورد ۴ امتیاز شد .

فقط یک امتیاز

سپاهان با ۶۶ امتیاز در مسابقات فوتبال لیگ کشور قهرمان شد و تیم فوتبال استقلال با تنها یک امتیاز به‌عنوان دوم در جدول رده‌بندی مسابقات فوتبال لیگ برتر رسید.

ادامه پارسال

بازهم یک امتیاز بازهم همان داستان تکرار شد یعنی تیم سپاهان قهرمان شد و تیم فوتبال تراکتورسازی و استقلال هر ۲ تنها با اختلاف یک امتیاز به‌عنوان دوم مشترک در مسابقات فوتبال لیگ برتر رسیدند .

ماجرای ادامه‌دار

این بار تنها اختلاف بین تیم‌های اول و دوم مسابقات فوتبال لیگ برتر ۲ امتیاز بود. استقلال با ۶۷ امتیاز عنوان اول را در مسابقات به دست آورده و تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز هم با ۶۵ امتیاز در این عرصه رتبه دوم را در مسابقات به دست آورد .

باز ۲ امتیاز

در سال ۹۲ تیم فوتبال فولاد خوزستان در لیگی که دوباره ۱۶ تیمی شده بود ۵۷ امتیاز گرفته و پرسپولیس با ۵۵ امتیاز دوم شد البته تیم فوتبال پرسپولیس درواقع ۵۶امتیازی بود و یک امتیاز کسر انضباطی شد .

لیگ فوتبال مثل سال ۹۰

در سال ۹۳ اتفاقی مشابه رخ داد و تیم سپاهان با ۵۹ امتیاز اول شد در حالی که ۲ تیم با اختلاف یک امتیازی پشت سر سپاهان بودند .در این سال تیم‌های تراکتور و نفت دوم و سوم شدند و بین سال‌های ۹۰ و۹۳ تنها تیم نفت تهران بود که جای استقلال را گرفت .

۹۴ مثل سال ۸۷

در سال ۹۴ تیم‌های استقلال خوزستان و پرسپولیس هر ۲ با ۵۷امتیاز برابر شدند اما تفاضل تیم شهرستانی بهتر بود. برعکس استقلال ۸۷ که با تفاضل گل قهرمان شد پرسپولیس ۹۴ قهرمانی را به علت تفاضل گل از دست داد .

رکورد پرسپولیس

پرسپولیس رکورد زد. در این سال تیم فوتبال پرسپولیس ۶۶ امتیاز گرفت و استقلال با ۵۷ امتیاز دوم شد و بیشترین فاصله امتیازی بین تیم‌های اول و دوم مسابقات فوتبال کشور با ۹ امتیاز ثبت شد و در تاریخ پایدار ماند. این مسابقات در لیگ ۹۶-۹۵ صورت گرفت .

تکرار ۹

پرسپولیس با ۶۴امتیاز بازهم قهرمان شد و این بار بازهم از تیم دوم ۹امتیاز فاصله داشت، تیم دوم در این عرصه ۵۵امتیاز داشت اما این بار تیم دوم نه استقلال که تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان بود .

تقلیل به ۳ امتیاز

تیم پرسپولیس با ۶۱ امتیاز اول و تیم سپاهان با ۵۸امتیاز دوم شده و فاصله‌ها به ۳ امتیاز تقلیل یافت اما بازهم پرسپولیس بالاتر از حریف بود …

رکوردی که پرسپولیس می‌زند …

پرسپولیس این بار رکورد خواهد زد .هر فاصله امتیازی بین پرسپولیس و تیم دوم بالاتر از ۹امتیاز رکورد ثبت خواهد کرد. به‌طور معمول تصور می‌شود که این فاصله در مسابقات امسال حتی از ۱۵ امتیاز هم فراتر رود .

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --