استقلال با مجیدی دور از آرامش

0

شیوا دورانگر – خبرنگار: در حالی که فرهاد مجیدی پیش‌تر از مدیریت استقلال بابت نقل و انتقالات ابراز تشکر کرده بود، جمعه‌شب در اظهاراتی دوپهلو بار دیگر مدیرعامل و اسپانسر باشگاه را موردانتقاد قرار داد و گفت از وضعیت تیم راضی نیست و پول تغذیه ندارند.
البته این اولین بار نیست که مجیدی برعلیه مدیریت سخن گفته و این مربی که مدتی زیادی نیست به استقلال بازگشته در طی این مدت بارها با مدیریت باشگاه دچار تنش و درگیری لفظی شده که این اتفاق با واکنش مددی همراه و دو طرف در این چند وقت از خجالت یکدیگر درآمدند.
بعد از ناکامی در جام حذفی، اما ناگهان زندگی به سبک سریال‌های غلامحسین لطفی شیرین می‌شود و روابط فرهاد مجیدی با احمد مددی حسنه می‌گردد، به‌طوری که سرمربی استقلال در حاشیه یکی از تمرینات استقلال با رد شایعه اختلاف میان خود و مدیرعامل باشگاه، از مددی و ملکیان تشکر می‌کند که برای جذب بازیکنان، نهایت همکاری را با وی داشته‌اند. و هواداران هم از همه‌جا بی‌خبر، خوشحال از اینکه بالاخره در تیم‌شان صلح و صفا برقرار شده و دیگر خبری از جنگ و تنش نیست. اما انگار قرار نیست استقلال با مجیدی رنگ آرامش را ببیند و این مربی به روال گذشته قبل از بازی‌های حساس برای تیمش حاشیه ایجاد کند. رفتارهای ضدونقیض این مربی باعث سردرگمی هواداران استقلال شده و حتی صدای پیشکسوتان این باشگاه را هم درآورد.
ظاهرا از دست دادن قهرمانی حذفی برای مجیدی و شاگردانش درست عبرت نشده و شاید هم این مربی که امیدی به موفقیتش مقابل الهلال ندارد زودتر قصد دارد زمینه را برای ناکامی احتمالیش مقابل نماینده عربستان آماده کند. خصوصا که این روزها به خاطر جدایی قائدی و جذب برخی بازیکنان تحت‌فشار است که ابوالفضل جلالی از این نفرات است. بازیکن فصل گذشته تیم فوتبال سایپا که بعد از عقد قرارداد با استقلال فقط چند روز در تمرینات این تیم حضور پیدا کرد و حالا خبر می‌رسد که از قبل دچار مصدومیت بوده است.
گفته می‌شود رضایتنامه این مدافع ۴ میلیارد برای آبی پوشان آب خورده است و جلالی بدون شرکت در تست‌های پزشکی با استقلال قرارداد امضا کرده! پزشک تیم سایپا روز گذشته مصدومیت این بازیکن را تایید کرد و عنوان داشت این بازیکن به دلیل مصدومیتی که از ناحیه عضله زیر شکم دارد در ۴ هفته پایانی نتوانست برای نارنجی پوشان به میدان برود. باید دید استقلالی‌ها از مصدومیت این بازیکن باخبر بودند؟ یا با علم به این موضوع مدافع چپ سایپا را جذب کرده‌اند و سوال مهم‌تر چرا از این بازیکن تست نگرفتند؟
در ماجرای ترانسفر قائدی هم شاهد رفتارهای ضدونقیضی از سوی مجیدی بودیم. او قبل از جدایی این بازیکن در جمع خبرنگاران گفته بود: من اجازه نمی‌دهم حتی یک بازیکن از این تیم جدا شود. البته بحث قائدی فرق دارد، من جلوی ترانسفر و پیشرفت یک بازیکن را نمی‌گیرم. و در ادامه اظهار داشت هنوز اگر جایگزین خوبی برای قائدی پیدا شود، با جدایی او موافقت می‌کنند. اوج این تناقض هم‌جایی بود که اعلام کرد ترانسفر این بازیکن منتفی است، آن هم در زمانی که قائدی با همسرش مشغول امارات گردی بود و هنوز یک روز از اظهارات این مربی نگذشته بود که ستاره استقلال به تیم الاهلی پیوست.
جالب اینجاست مجیدی بعد از قولش به هواداران مبنی بر اینکه اجازه نمی‌دهد یک بازیکن از استقلال جدا شود، گفته بود اگر این اتفاق بیفتد او هم می‌رود. اما نه‌تنها خود او برخی از بازیکنان را نخواست که حتی بعد از عدم تمدید قرارداد برخی بازیکنان شاهد بودیم که او همچنان علیرغم همه گلایه‌ای که اخیر مطرح داشته در استقلال باقی‌مانده.
مجیدی حتی همین چند هفته پیش در مورد علت عدم تمدید قرارداد فرشید اسماعیلی و ارسلان مطهری با باشگاه بیان داشت: من بدون اینکه اسم بیاورم به‌طورکلی می‌گویم باشگاه پیشنهاد خوبی به بازیکنان داده است؛ قرارداد ۵ میلیارد تومانی و ۲ میلیارد تومان هم خارج از باشگاه. وقتی بازیکنی قرارداد ۷ میلیارد تومانی باشگاه را رد می‌کند حتماً پیشنهاد بهتری دارد.
من از مددی خواسته‌ام یک ریال بیشتر از این پول به بازیکنان ندهد. مسائل مالی مهم است اما عشق به پیراهن استقلال هم اهمیت دارد. اینکه بازیکن بخواهد فقط به خاطر مسائل مالی در استقلال باشد را قبول ندارم.هر بازیکنی ناراحت است قرارداد را امضا نکند و نیاید. عشق و تعصب در این تیم مهم است.هیچ بازیکنی نباید برای باشگاه شرط بگذارد، هر کسی ناراحت است برود خانه‌اش.
مجیدی اما در مصاحبه اخیرش صحبت هایی را مطرح کرده که کاملا با گفته‌های قبلی وی در تضاد است. او ضمن انتقاد از مدیریت باشگاه در نقل و انتقالات گفته که باید زودتر برای حفظ نادری اقدام می‌کردند و از این گلایه داشته که چرا به‌جای قرارداد برای شیمبا نامه فرستاده‌اند. او در ادامه گفته نام فرشید اسماعیلی و ارسلان مطهری را از مدت‌ها قبل به باشگاه داده تا قراردادشان را تمدید کنند. البته در مقطعی از فصل نقل و انتقالات به دلایلی، تصمیم کادر فنی در این مورد تغییر کرده و همین چند روز قبل مجددا از باشگاه خواسته که با این ۲ بازیکن تمدید کنند. وی ابراز امیدواری کرده بود که باشگاه کدورت‌ها را در این مقطع کنار بگذارد تا اسماعیلی به تمرینات اضافه بشود.
مجیدی در بخشی از صحبت‌هایش به جریان مذاکره با ریگی اشاره‌کرده و گفته خود او ۲ مرتبه و صالح مصطفوی هم چند بار با این بازیکن صحبت کرده‌اند اما تصمیم گرفته جدا شود. مجیدی در حالی برای نگه داشتن ریگی پیشقدم شده که پیش از این گفته بود به زور کسی را نگه نمی‌دارد و در باشگاه استقلال به بازیکنی نمی‌گوید که خواهش می‌کنم به تیم دیگری نرو!
مجیدی حتی برای جذب امین قاسمی نژادی که گفته بود در فهرستش نیست چیزی نمانده بود فرش قرمز در باشگاه پهن کند. نکته قابل‌توجه اینجاست که از ۴ بازیکنی که اعلام کرده قصد جذبش را دارد تاکنون موفق به خرید جعفر سلمانی، ابوالفضل جلالی شده و قرارداد صالح حردانی با فولاد تمدید شد. اما وضعیت شیمبا در ابهام قرارداد. مجیدی در حالی به دنبال جذب مهاجم فصل قبل فولاد است که این بازیکن ۳۷ ساله کارایی سابق را ندارد و آمار گلزنی ضعیفی در چند فصل اخیر داشته است. اما سرمربی استقلال به مانند نیم‌فصل نخست که عدم جذب قاسمی نژاد را در بوق و کرنا می‌کرد این‌بار هم به خاطر یک بازیکن پا به سن گذاشته جوری شهر را جوری به‌هم‌ریخته که انگار مسی یا رونالدو را ازدست‌داده است!

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --